Skocz do zawartości
undefinedman

Bijące koło na lewo i prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

od jakiegoś czasu w moim Passacie był delikatny trzask, który wydobywał się z pod prawego koła. Było trzask, stop, trzask stop, podczas jednego obrotu koła jeden trzask..

 

Od 2 dni trzaski są strasznie głośne, że w z trudem słysze muzykę.. Mam dwa km do pracy więc tak się sporadycznie poruszam autem, najgorsze jest to, że nie moge sciągnąć koła, tak się zapiekło.

 

Gdy podniosę na lewarku samochód, wtedy całe koło lata w prawo i w lewo i to dość konkretnie bo na kilka cm.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial tak w golfie 3 tez latalo kolo na boki lewa prawa i okazalo sie ze wahacz sie poluzowal.Najpierw uporaj sie z kolem i sciagnij je i dokladnie przepatrz co tam sie dzieje,byc moze sruba popuscila na wahaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz(trzaski raz na obrót koła i zapieczona felga) to wygląda na zmielone łożysko koła. Napisz nam jeszcze czy to przednie czy tylne koło bo nie nie napisałeś a to dość istotna informacja. Do ściągnięcia koła to najlepiej użyć ściągacza do łożysk.

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze jak nie rozbierzesz to nie bedziesz wiedział. Zwal koło tak jak ci pisałem, że najlepszym narzędziem bedzie ściągacz do łożysk jak masz zapieczone koło. Sprawdz jeszcze czy na podniesionym aucie kręcąc kołem też bedą te stuki o których pisałeś.

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD-40,młotek 1kg,młotek 2,5kg,klucz do kół i koło ściągnięte.Zapsikaj to WD,młotkiem przez młotek pociągnij ze 2 razy w śruby i Ci koło zejdzie.Sprawdź mocowania wahaczy ,drążki i wszystkie elementy łączne zawieszenia (najlepiej łyżką),ale też bym się skłaniał ku łożysku.Jeżeli wszystko będzie sztywne ,a tarcza nadal będzie "latać " to masz diagnoze-łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszesz(trzaski raz na obrót koła i zapieczona felga) to wygląda na zmielone łożysko koła

Też na to stawiam, a przy okazji wymiany tego łożyska mogę poradzić : wymień również piastę , ewentualnie dokładnie obejrzyj , zwykle przy tak uszkodzonym łożysku uszkadza się również piasta - efekt przegrzania lub obracającego się pierścienia łożyska na piaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie winna była piasta przedniego koła (luzy w przednim kole) wymiana piasty i łożyska załatwiło sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności