Skocz do zawartości
Resiak82

Załączają się ABSy po wymianie wahaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to możliwe że przy wymianie wahaczy mechanik coś ruszył z ABSami? Wracałem dzisiaj od mechanika do domu i przy końcowym hamowaniu czułem w pedale jak się załącza ABS. Zdarzyło mi się tak cztery razy, aczkolwiek kontrolka sie nie zapalała. Podłączyłem pod komputer w domu i żadnych błędów nie pokazuje. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść i dobrze dociśnij czujniki abs przy piastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje jutro tak zrobić, może to coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to przy wymianie wahaczy trzeba troszkę popukać młotkiem i czasami się troszkę wysunie czujnik od ABS i wtedy jest taka reakcja.

Trzeba tylko go wcisnąć na swoje miejsce i wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to przy wymianie wahaczy trzeba troszkę popukać młotkiem i czasami się troszkę wysunie czujnik od ABS i wtedy jest taka reakcja.

Trzeba tylko go wcisnąć na swoje miejsce i wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, takie objawy to zabrudzony czujnik, jeśli dociśnięcie nie pomoże wyciągnij czujnik i go wyczyść, i tu radze uważać, metalowe osłonki czujnika lubią sie zapiekać w piaście co skutkuje zepsuciem czujnika przy próbie demontażu :( Ja na twoim miejscu bym poczekał aż sie włączy lampka ABS wtedy bedziesz mógł sprawdzić który to czujnik (wyskoczy błąd w vagu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Ja jednego nie rozumiem skoro przed naprawą było wszystko w porządku to dlaczego ty masz to sam naprawiać jedź do niego niech sprawdzi co uszkodził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany milion razy i zapewne znajdzie się w koszu. ale wystarczy docisnąć czujnik i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności