Skocz do zawartości
felix123

Zablokowany bagażnik w sedanie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleciało starym kotletem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mam taki problem w B5 sedan 96r. Silownik nie odpowiada a wkladka zablokowa, nie da rady w ogole kluczyka przekrecic. Jestem w stanie wlezc do srodka, ale tapicerki nie moge sciagnac... Jakas rada ? Moge nawiercic otwór pod rejestracja, ale nie wiem w którym miejscu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. W czasie ostatnich mrozow nie moglem otworzyc klapy bagaznika w moim sedanie. Mysllem, ze klapa przymarzla, okazalo sie jednak, ze nie. Pilotem otwieram drzwi, klapa zamknieta jak sklejona. W czasie centralnego otwierania nie slychac rowniecz charakterystycznego dzwieku silownika. Gdy przekrecam kluczyk w bagazniku, drzwi otwieraja sie i zamykaja normalnie. Klapa ciagle zamknieta. Pewnie nie obedzie sie bez rozebrania. Tylko czy napewno mozna dostac sie od srodka zamknietego bagaznika do wszystkich srub przytrzymujacych blende ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten sam problem ale poradziłem sobie niestety po barbarzyńsku.

Nie w klapie a poniżej ucho trzyma się na 2 śrubkach. Wyciąłem kawałek plastiku i tak otworzyłem bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za naprawe zabiore sie na weekend, ale juz dzis patrzylem do bagaznika za siedzeniami. Na pierwszy rzut oka widac, ze dosep do wszystkich wkretow blendy jest nieograniczony. Kiedys juz rozkrecalem, nie pamietam czy tam jest jskies ciegno, czy inne ustrojstwo ktore odpowiada za odryglowanie zatrzasku zamka. Na jakiej to zasadzie dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przerabiałem to, nic trudnego, najprawdopodobniej spadł plastikowy zatrzask z takich regulowanych bolców. Jak zdejmiesz obicie to na pewno otworzysz klapę, nic trudnego:) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas, ja też miałem swego czasu problem z klapa bagażnika - u mnie był problem z modułem komfortu, pod nogami była wilgoć która dostała się do modułu i pogniły kable ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac tez mam wilgoc pod nogami (i nie moge sobie z tym problemem poradzic), ale mam nadzieje, ze to nie przyczyna. Kluczykiem od strony bagaznika tez nie moge otworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś rozwiązał problem podobny do mojego, mogę otworzyć bagażnik jedynie z pilota, jak bym chciał otworzyć z klamki to zero reakcji, przycisk w drzwiach kierowcy również nie działa ktos wie co moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Może ktoś rozwiązał problem podobny do mojego, mogę otworzyć bagażnik jedynie z pilota, jak bym chciał otworzyć z klamki to zero reakcji, przycisk w drzwiach kierowcy również nie działa ktos wie co moze byc???

 

zdejmi caly boczek

tam przy klamce od srodka zbiera sie wilgoc przy mikrowlaczniku

przeczysc to

i sprawdz czy doczodzi napiecie do i styku jak masz otwarte auto-musi byc jak jest sprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcia z rozbiórki klapy bagażnika. Nie powinno być problemu z dostaniem się do 3 śrub trzymających poszycie:

ibwPrld4W1CQoq.jpg

ib26Sq7YtjVbgE.jpg

 

W moim przypadku powodem zatrzaśnięcia bagażnika było zsunięcie się linki:

iNCPo8fvY6f36.jpg

 

Trzeba ponownie osadzić klips z tworzywa:

iEEmI9Z3LGC0h.jpg

isn781NUf8J69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazal sie zawieszony silniczek . Odlaczylem go od zamka, podlaczylem bezposrednio pod aku, to go wzbudzilo do pracy. Zaczal ponownie sie poruszac. Wkrecilem ponownie do zamka. Po problemie. Choc pewnie bedzie trzeba wczesniej czy pozniej wymienic.

Co do rozkrecenia.

Po dostaniu sie przez tylne siedzenia, pod zamknieta klapa jest pod nia w pasie podluzna klapka -w pastikowej oslonie (widac ja jak otworzy sie klape bagaznika). Nalezy otworzyc ja i metoda prob i bledow przy pomocy srubokreta "majstrowac" az awaryjnie otworzy sie zapadka zatrzasku zamka. Klapa otwarta.

Ewentualnie mozna odkrecac wkrety dookola blendy, plus dwa pod uchwytem na trojkat i dostep jest rowniez zapewniony do mechanizmu zamka. Dalej to juz tylko poszukac przyczyne.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajos zdemontowałem cały boczek i okazało sie że z tej wiązki do tych przełączników wychodzą trzy wsuwki, troche posprawdzałem i przypadkiem gdy ten trzeci kabel zmostkowałem to bagażnik otworzył się. jak na razie mam cały czas zmostkowana ta czarna wsuwkę (dwa kabelki) i bagażnik sie otwiera z tego przycisku.

lecz niestety nie działa otwieranie z klamki i pewnie będzie do wymiany cała ta listwa z klamką czy cos innego moze być???

20140212_104727a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem zdjęcia z rozbiórki klapy bagażnika. Nie powinno być problemu z dostaniem się do 3 śrub trzymających poszycie:

ibwPrld4W1CQoq.jpg

ib26Sq7YtjVbgE.jpg

 

W moim przypadku powodem zatrzaśnięcia bagażnika było zsunięcie się linki:

iNCPo8fvY6f36.jpg

 

Trzeba ponownie osadzić klips z tworzywa:

iEEmI9Z3LGC0h.jpg

isn781NUf8J69.jpg

 

Posiada może ktoś te zdjęcia?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem w zamku chyba jest taka mała sprężynka odpowiedzialna za pozycjonowanie elementu znajdującego się na zdjęciu oznaczonego kolorem czerwonym.

 

Po zamknięciu samochodu i ponownej próbie otwarcia ten element ześlizguje się w miejscu oznaczonym kolorem żółtym i nie może dojść do miejsca oznaczonego niebieską strzałką.

 

Wydłużanie i skracanie "pręta" niestety nie pomaga: "pręt" dłuższy - klamka zupełnie nie reaguje, a "pręt" krótszy element oznaczony na czerwono się ześlizguje.

 

 

sprężynka.jpg

 

 

Wiecie może jak można napiąć taką małą sprężynkę? Nigdzie jej nie mogę dostać.

sprężynka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanie, passat b5 1.9 tdi 2000r, centralny zamek alarm w kluczyk klapę od bagażnika nie mogę otworzyć tzn tak kluczykiem otworzę zamek pilonem też ale fizycznie nie mogę jej otworzyć chwyta za tzw klemke i nie mogę otrzworzyc nic nie przeskakuje pomóżcie bo już mnie ch*j strzela myślałem że to zamarza ale nie zamarzlo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności