Skocz do zawartości
felix123

Zablokowany bagażnik w sedanie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i mam problem kupiłem pięknego passata.Niestety nie moge otworzyć bagażnika.Passat ma centralny z alarmem na pilota i na kluczyk .Klucz wchodzi do bębenka do połowy i nie da się przekręcić.Nie wiem co z tym zrobić ico rozkęcić żeby to naprawić.Prosze o pomoc. Dodam jeszcze że ,otwór bębenka ustawiony jest w pozycji pionowej czyli otwartej .Zamek centralny też nie otwiera tego bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy i mam problem kupiłem pięknego passata.Niestety nie moge otworzyć bagażnika.Passat ma centralny z alarmem na pilota i na kluczyk .Klucz wchodzi do bębenka do połowy i nie da się przekręcić.Nie wiem co z tym zrobić ico rozkęcić żeby to naprawić.Prosze o pomoc.

 

Miałem dokładnie ten sam problem - tylko, że w kombi. Kluczyk wchodził ledwo do połowy. Psikałem WD40 - nie pomogło. Wyjąłem zamek (sporo roboty), ale bębenka nie potrawfiłem rozebrać - jeszcze raz zalałem WD40 - też nie pomogło. Poskładałem do kupy. Prawie się poddałem, ale pomyślałem - sprawdzę jeszcze raz. Po kilku próbach kluczyk zaczął wchodzić głębiej...., aż wreszcie wlazł całkiem i udało się przekręcić!!! Od tamtego momentu działa - trzeba tylko używać, żeby znów nie zarósł.

 

Spróbuj więc na początek WD40 i tak przez 2-3 dni. Niech to się wymyje. Za każdym razem przepychaj kluczykiem - trochę bardziej zdecydowanie. Może pomoże - jak nie to trzeba będzie rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie pomogła Coca-Cola :)))

Kluczyk wchodził ale nie przekręcał się, dopiero cola dała radę :)

Choć i tak bagażnik się nie otwiera niestety :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Centralny zamek otwiera mi wszystkie drzwi oprócz bagażnika. Nie wiem teraz jak się do niego dostać. Kluczykiem też nie moge otworzyc, ale mozliwe ze był kiedys wymieniany wkład i kluczyk nie otwiera chociaz że wchodzi do samego końca. Moze ktos miał kiedys podobny problem i podpowie mi jak otworzyc teraz bagaznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w golfie zardzwiała oś, która przesuwała dyndzel i pozwalała otworzyć bagażnik z zewnątrz. Kluczykiem też nie dało rady. Musisz zdjąć tapicerkę od wewnątrz i popatrzyć co go boli.

Rozumiem, że u Ciebie siłownik bagażnika chodzi ? Bo jeżeli siłownik nie chodzi to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe80

witam u mnie wystapil problem z regulatorem zamka jedyny sposob na otwarcie bagaznika to "polozenie" oparc tylnej kanapy wejscie do bagaznika(karkolomne) odkrecenie oslony klapy i manualne jej otwarcie polecam srubokret plaski i gwiazdke jakas latarke lampke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie wystąpił dzisiaj ten sam problem, czyli zablokowana klapa bagażnika (sedan). Rano normalnie otwarłem klapę, wieczorem już jej nie mogłem:(. Z tego co przeczytałem wyżej jest możliwość wczołgania się go bagażnika i odkręcenia tapicerki w celu dostania się do zamka. Może ktoś z forumowiczów przerabiał podobny problem, będę wdzięczny za wskazówki.

 

---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

 

Koledzy poradzi ktoś? można odkręcić tapicerkę w sedanie żeby dostać się do zamka? Nie mogę otworzyć klapy bagażnika, kluczykiem też, klamka działa, jedyny sposób to wejść do bagażnika po złożeniu tylnych foteli ale czy w ten sposób można odkręcić tapicerkę?

 

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

 

Witam,

 

Problem rozwiązany!:)

przyczyną była zacinająca się klamka klapy bagażnika, była po prostu zabrudzona i nie "odbijała" po przyciśnięciu, dlatego zamek nie puszczał i nie dało rady otworzyć klapy. Psiknięcie WD-40 w okolice klamki załatwiło sprawę, teraz hula i klapa otwiera się za każdym razem.

 

Pozdrawiam

Jaro.Slav.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psiknięcie WD-40 w okolice klamki załatwiło sprawę, teraz hula i klapa otwiera się za każdym razem.
Do pewnego czasu. Jak już pisałem wiele razy WD-40 ma mniej właściwości smarnych nad wypłukującymi. Polecam ci powtórkę ale ze smarem silikonowym, gdyż WD-40 pomaga doraźnie a potem zaczyna szkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odkręcić tapicerkę bagażnika od środka, dziś mi się to udało. Dwa wkręty Torx w zagłębieniach klapy i dwa u uchwycie na trójkąt, następnie podważyć śrubokrętem tapicerkę i mocno pociągnąć (i tak w kilku miejscach naokoło tapicerki). Teraz nie będzie i tak chciała zejść bo trzymają ją odbojniki klapy. Należy ją nagiąć i otworzyć zamek ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 m-ce temu chcąc otworzyć bagażnik pilotem spalił się bezpiecznik odpowiedzialny m.in. za podnoszenie szyb, bagażnik się nie otworzył. Po kilkunastu dniach od tego zdarzenia zaczęły wariować drzwi prawe tylne, częściej się nie otwierały niż otwierały, nie odskakiwał kołek, nie dały się otworzyć od wewnątrz, było słychać ruch siłownika (ale jakiś głośniejszy). Wczoraj zdjąłem tapicerkę z klapy bagażnika, siłownik popsikałem WD40 i teflonem. Bagażnik się otwiera, problem z drzwiami ustąpił całkowicie. Jedynie otwierając bagażnik słychać ten ruch siłownika (jak poprzednio w drzwiach). Od środka wygląda to tak, że po otwarciu pilotem siłownik się cofa i otwiera, ale powraca do pozycji wyjściowej po upływie ok. 1-2sek. i wtedy jest ten dźwięk z siłownika. Zakładam, że ustąpienie problemów z drzwiami po otwarciu bagażnika to nie zbieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie też problem z bagażnikiem.

Dziś rano otwieram z pilota, łąpię klamkę klapy, a ta ani rusz. Z kluczyka też nie poszło, mimo że ewidentnie słychać dźwięk mechanizmu, zarówno gdy otwierałem z pilota jak i klucza. Klamka się nie zacina - chodzi tak jak wcześniej. Poczekałem więc 10 min i po kilkuanstu próbach z pilota puściło. Myślałem, że to jednorazowe, ale przed godziną znowu się zacięła klapa.

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam podobny problem i nie wiem jak go ugryść, klapa bagaznika niechce sie otworzyc, zamek ok, z ciegna nie spadło, klameczka odbija ale niechce sie otworzyc. Ja mysle ze moze za pociagnieciem klameczki za malo odchyla sie ten "dzyndzel" co sie zamyka i niechce sie otworzyc. Jak by to zrobic zeby sie bardziej ten "dziubek" odchylal??? Czy ktoś mial taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaję, że nie działa u ciebie siłownik. Wejść do bagażnika od środka, odkręcić tapicerkę klapy i wszystko się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mi się wydaję, że nie działa u ciebie siłownik. Wejść do bagażnika od środka, odkręcić tapicerkę klapy i wszystko się wyjaśni.

Jaki siłownik?? mi tu pachnie na sam mechanizm zamka, coś nie chce podciągnąć tego "dzyndzelka" A do bagażnika zabieram się jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już się otwiera, ale szuranie siłownika słychać. Powodem są chyba zużyte siłowniki podnoszenia klapy(po otwarciu nie podbijają jej delikatnie poza obrys bagażnika), bo kiedy otworzę z pilota i pociągnę klapę do góry nic nie szura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa skróciłem cięgno i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też działa skróciłem cięgno i jest ok.
a jak dostałeś się do bagażnika ??

 

Ja po przekręceniu kluczykiem słyszę normalną pracę siłowników ale po pociągnięciu klamki nic się nie dzieje :( Muszę ściągać tapicerke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak dostałeś się do bagażnika ??

 

Ja po przekręceniu kluczykiem słyszę normalną pracę siłowników ale po pociągnięciu klamki nic się nie dzieje :( Muszę ściągać tapicerke ??

tak musisz wejść od środka samochodu do bagażnika i odkręcić tapicerkę i pociągnąć cięgno, powinien się bagażnik otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam problem, w sedanie 2004r. zablokował mi się bagażnik i tylne prawe drzwi.

Drzwi raz na jakiś czas się otworzą, jednak bagażnik zamurowany na amen. Słychać siłownik ale klapa się nie otwiera. Ktoś kojarzy co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy siłownik od wlewu paliwa jest taki sam jak siłownik od klapy w sedanie bo końcówkę można zmienić ??

http://allegro.pl/silownik-klapki-paliwa-3b0959782-vw-golf-iv-b5-i1420630458.html

http://allegro.pl/silownik-zamka-tylnej-klapy-audi-a4-b5-96-sedan-i1422457823.html

z wyglądu wyglądają tak samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności