Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem przy skrecaniu auta w lewa strone słychac (nie zawsze) ostry metaliczny pisk w prawym kole jakby metal tarł o metal czy moze byc to spowodowane zużytym łozyskiem w kole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, będe wiedział w weekend o co chodzi. Myśle, ze to blacha, taka jakby metalowa osłona za hamulcami. Pisk jest tylko przy skręcie w lewo w prawym kole i tylko jadąc do przodu przy niedużych prędkościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak moj mechanik powiedział ze to wina łożyska i musze wymienic na poczatku myslałem ze to tarcza hamulcowa obciera o osłone ale podobno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat czy manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie popiskiwały klocki i tarcze przy skręcie. Po naciśnięciu hamulca ustawało. Sprawdź u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie popiskiwały klocki i tarcze przy skręcie. Po naciśnięciu hamulca ustawało. Sprawdź u siebie.

 

kolego B%_1.8_98_18" najpierw sprawdź to co napisał kryniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlodek103

U mnie było podobnie jak u "Kryniu81", również winne były klocki i tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było podobnie jak u "Kryniu81", również winne były klocki i tarcze.

Jestem pół roku po wymianie tarcz i klocków. Czasami dalej mi popiskują. Można je czymś odtłuścić/spryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem jak opisany powyżej. U mnie sytuacja wygląda w ten sposób że słyszę dziwne metaliczne piski w przodzie auta przy kołach (przynajmniej tak mi się wydaje). Jednak co ciekawe odgłosy te nie mają charakteru ciągłego. Chodzi tutaj o to że występują one m. in. po nocnym postoju. Gdy rano odpalam auto chcę wyjechać z garażu wtedy właśnie je słyszę (specjalnie otwieram szybę w celu upewnienia). Gdy jeżdżę autem przez cały dzień (w zasadzie wystarczy jakieś 20 km) piski ustają. Byłem z tym u mechanika i jak na złość u niego zero pisków. Ciężko mu stwierdzić co może być przyczyną kiedy tego nie słyszy. Tarcze i klocki wymieniane jakieś 4 miesiące temu. Za kilka dni wybieramy się w dłuższą podróż nie chciałbym żeby coś mnie zaskoczyło. Auto zbadane na stacji diagnostycznej nie wykazało żadnych poważniejszych usterek. Czy ktoś ma jakieś sugestie lub propozycje? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Może własnie tarcze czy klocki. najlepiej to podjechać na stacje i tam zobaczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności