Skocz do zawartości
rybak02

Wymiana alternatora VALEO na BOSCH (demontaż)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś niestety padł mi alternator VALEO 120A o nr 028 903 029E.

 

Na forum znalazłem informację, że dobrym zamiennikiem tego alternatora jest BOSCH 028 903 028, czy to prawda?

 

Mam pytanie w jaki sposób się demontuje alternator?

Czy muszę zdmontować wentylator chłodnicy?

Czy napinacz paska wystarczy docisnąć i zdjąć pasek czy trzeba coś odkręcać?

 

Poniżej załączam zdjęcia znalezione w sieci. Z adresu:

http://www.myturbodiesel.com/1000q/b5/alternator-passat-removal.htm

foto1.jpg

foto2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do paskato bierzesz klucz 19 lub 17 i "odkrecasz" lub "dokrecasz" nie pamietam chociaz dzisiaj to robilem i pasek sie luzuje.

 

Najlepiej by bylo zebys sciagnal wentylator dla samego bezpieczenstwa te cholerstwa strasznie latwo uszkodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z PD ale w AHU trzeba odkrecic wiskoze bo nie wyjmiesz sruby mocujacej alternator.Wiskoze odkreca sie imbusem ,otwor pod alernatorem od strony skrzyni,musisz czyms zablokowac wiatraka(ja uzylem "zabki" klucza hydraulicznego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzujesz napinacz, tak jak napisał kolega powyżej - kluczem, i ściągasz pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj Padł mi alternator valeo, przestał ładować.

Stoi na moim podwórku drugi Passat nieszczęsne rozbity (także 1.9tdi 110km AFN 98r.) i chciałem przełożyć ten oto alternator z tego rozbitego (jest to bosch, także 120) do mojej B5, ale napotkałem problem.

Otóż w moim alternatorze jest jedna wtyczka z dwoma kablami i jeden gruby kabel

a w tym drugim jeden gruby kabel jeden czarny kabelek przykręcany do alternatora nakrętką i wtyczka z jednym niebieskim kabelkiem.

I tu moje pytanie, idzie dostosować ten alternator, lub instalacje w moim Passacie do przełożenia tego alternatora?

 

 

EDIT. alternator boscha ma na plastiku nadrukowany numer 028 903 028

 

Problem rozwiązany:)

Może komuś sie przyda

sam niebieski to D+ w boschu a L w valeo, a niebiesko czarny to W w boschu a DFM w valeo

wtyczkę tniemy lub dorabiamy koncówki bez Cięcia (chyba lepsze rozwiązanie) i podłączamy, wszystko chula jak należy

Edytowane przez Aspyre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności