Skocz do zawartości
Witold Rogowski

3.2 raport spalania z wyjazdu wakacyjnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy porządki ale na pewno ma to coś wsólnego ze stroniczością moderatora.

Są osoby które mogą pisać wszystko no i są osoby, które teoretycznie nic nie mogą napisać.

No nic na to nie poradzimy....Jak widać są równi i równiejsi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 2.0 TFSI - kierunek polskie morze łacznie 1200 km wyszło średnie spalanie 11.7 litra ze srednią predkością 62 mil (ok. 100 km/h) na tej trasie wiec pewnie da się zejść poniżej 12 litrów przy małej dynamice jazdy.

 

No to ciekawe masz spalanie. Mi przy podobnej trasie 1100 km i również nad morze, przy podobnej prędkości załadowanym samochodem średnia wyszła 7-7,2 l. na 100 km.

 

A nie prezentowałem małej dynamiki jazdy. :P Większość trasy owszem tak 80-110 km/h, ale były też butowania prawie do odcinki, jak musiałem awaryjnie uciekać z nie swojego pasa. :P Mimo to średnia wyszła j.w.

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to bardzo dobry wynik. Gratulacje :)

 

I jeszcze pytanko Łukasz, na jakim paliwie jechałeś (jeździsz). Normalna ropa czy może ta "cudowna" (coś w stylu "dynamic/verva/gold..." zależnie od marki) ?

 

Dzięki.

Pzdr.

 

Paliwo bez uszlachetniaczy.

 

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

 

Panowie z mojego doświadczenia jakie auto by nie było i jakiego silnika by nie miało zawsze w trybie autostradowym spali stosunkowo mało w stosunku do swojej mocy/pojemności. Zdziwienie przychodzi w codziennym życiu w przypadku jazdy głownie w mieście czy w korkach wtedy są rekordy, ale w druga stronę.

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Mój pasek w mieście przy 3 wyjazdach na trasę w ciągu miesiąca spali max 6,4l.

Czy ja wiem czy to rekord w drugą stronę ;) Jazda po Krk do przyjemnych nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze Leszno -Kołobrzeg przez zatłoczony Poznań średnio 5,2 l/100 km.Spalanie liczone "na piechotę" prędkość w granicach 120 do 140 max.Na pokładzie 3 osoby w (tym ja czyli praktycznie 4) plus spory bagaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wroclaw - Pula, srednie spalanie 8l/100km. Calkowity dystans to 2600 km (z lokalnymi jazdami), predkosci raczej zgodne z lokalnymi przepisami, czasami na autostradach do 160km/h. Auto z boxem na dachu i na maxa zapakowne:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów se napisze..... Ciekawe ile przez te 9lat małopalących samochwałów zrobiło grube remonty w swych djeslach hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopata zacny medal. Temat jednak ciekawy do piwa... Od siebie dodam, że też często mam chęć zadać pytanie jak wyżej użytkownikom oszczędnych diesli...

Spalanie w moich 3.2 FSI 9-11l,  silniki w zasadzie bezobsługowe.

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy tyle co diesel . Nie wiem ile byś musiał spalić żeby ci wyszło że jednak trochę więcej spalają od diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2020 o 17:28, zibi1961 napisał:

2 razy tyle co diesel . Nie wiem ile byś musiał spalić żeby ci wyszło że jednak trochę więcej spalają od diesla

Tak, owszem, ale nie w tym kluczyk... Chodzi o to, że w większości diesli trzeba regenerować sporo osprzętu silnika, jak wytryski, turbiny i inne, które są dodatkowym kosztem jazdy. Zapewniam Cię, że w wielu przypadkach, jak dodasz te koszty do wydatków na paliwo, później podzielisz odpowiednio, to koszt jazdy dieselkiem jest prawie równy lub wyższy od takiego, który spała 10l benzyny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ,jak kogoś stać na samochód to i na paliwo .Tylko diesel ma już te ekologiczne pułapki na finiszu a benzyny dopiero idą pod pręgierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa-Świnoujście z kręceniem się po Szczecinie,większość trasy tempomat 160 kiedy warunki pozwalały, 4 osoby, pełny bagażnik. Spalanie 10,7. Nie marudzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności