Skocz do zawartości
ajsiju

klątwa czujnika temperatury silnika w AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od pozycji klapy gaszącej. Kiedyś N239 zwierał u nie obwód i klapa była "prawie" przymknięta tzn. z powodu nagaru wewnątrz obudowy zaworu EGR nie zamykała się do "końca" i silnik normalnie za każdym razem odpalał ale już w czasie jego pracy dławił się przy każdym dodaniu gazu jak i w czasie pracy na wolnych obrotach. Silnik strasznie dymił na "wolnych" obrotach i jeszcze bardziej po każdorazowym dodaniu gazu a praktycznie nie reagował na wciśnięcie pedału gazu - z tyłu biała zasłona z dymu z wydechu. Raptem udawało się go maksymalnie wkręcić na 2000 obrotów więc praktycznie zero jazdy. Czasami nawet gasł na "wolnych" obrotach - przyczyna - zwarcie na elektrozaworze N239 (mimo, iż sterownik silnika nie wyrzucał takiego błędu). Druga sprawa to wyraźne przedmuchy w kolorze białym z wlewu oleju po odkręceniu jego korka (normalnie są wyziewy ale powinny być przezroczyste a nie w kolorze białym i dudnienie z silnika). Gdyby wnętrze zaworu EGR było czyste to klapa nawet by nie pozwoliła na uruchomienie silnika bo ciągle była przymknięta.

Normalnym jest, że jeden zbiorczy wężyk idzie do obudowy filtra powietrza z elektrozaworów N75 i N18 (łączą się one z trójnikiem i dalej jako jeden biegną do obudowy filtra). Tamtędy wyrównywane jest podciśnienie z ciśnieniem atmosferycznym i gdyby tego nie było to N75 i N18 nie byłby w stanie zbić podciśnienia w celu otwarcia zaworu EGR lub zbicia podciśnienia na siłowniku turbosprężarki - tu akurat jest wszystko OK i tak być powinno. Są N75 i N18, które mają zamiast 3 króćca zastosowane zewnętrzne mikrofiltry w postaci takiej jakby narośli z ich prawej strony ale ta właśnie "narośl" ma za zadanie wyrównać podciśnienie z ciśnieniem atmosferycznym czyli robić to samo co wężyk idący do obudowy filtra powietrza. Jedyna ich wada jest taka, że szybko zawalają się pyłem z komory silnika więc wolę połączenie z filtrem.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podratuje ktoś jakimś schematem gdzie jest ten czujnik w silniku 2.8V6 chodzi o G2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ATJ-cie czujnik znajduję się po lewej stronie. trzeba zajrzeć w bok bloku i widać zieloną końcówkę:) ja tez go wymieniałem jakieś pół roku temu bo wskazówka świrowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w ATJ-cie czujnik znajduję się po lewej stronie. trzeba zajrzeć w bok bloku i widać zieloną końcówkę ja tez go wymieniałem jakieś pół roku temu bo wskazówka świrowała

 

mam trochę inny silnik wydaje mi się że i położenie czujnika będzie inne chyba, że się mylę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić ale warto zajrzeć:) jeśli to będzie tam to z bloku silnika po lewej stronie na dole powinien wystawać zielony czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lewej i prawej mam kolektory wydechowe więc czujnika raczej tam nie ma najprędzej jest gdzieś z tyłu ale wolę wiedzieć gdzie mam szukać a nie rozkręcać wszystko po kolei

 

a znasz może symbol tego czujnika, bo nie specjalnie moge znaleźć go na allegro

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zajrze do garażu i spisze symbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zajrze do garażu i spisze symbol

 

ok super będę bardzo wdzięczny, czujnik jest zintegrowany tak G2 i G62, 4piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają czujnik wyłącznie z ASO.U mnie z ASO(produkcja Luxemburg) wytrzymał rok i parę dni,kupiłem zamiennik w serwisie Skody za 40zł z wymianą i ma się dobrze już dwa lata.

Zielony VW 059 919 501A

http://allegro.pl/listing.php/search?string=VW+059+919+501A&sourceid=Mozilla-search

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli po prostu jak się uda ten z allegro to EPS-Facet ponoć nie są złe, samodzielna wymiana chyba nie jest jakaś kosmiczna przy okazji chciałem wymienić cały płyn :)

 

niestety servis odpada dzwoniłem do serwisu w zamościu Skody i wymiana czujnika 240zł płynu + 90zł tak wiec bedę działał sam, a wiesz jakiej produkcji był ten czujnik który kupiłeś w serwisie Skody?

 

oo ubiegłeś mnie hehe

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Jezu jak się cieszę, że w końcu coś w tym silniku jest na wierzchu

oj nie przesadza fajny silnik :P

 

gregor23 nom dzwoniłem przed chwilą i tak mi powiedział Pan który odebrał telefon, tak więc będę walczył sam przy okazji czegoś się nauczę, druga sprawa Ty poleciłeś ten czujnik:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-audi-vw-059-919-501-a-i2584900303.html

a ktoś inny ten czujnik:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-plynu-audi-a3-seat-skoda-vw-i2562437479.html

 

i mam mały dylemat bo oba czujniki mają inną wtyczkę nie kumam, który w końcu jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mam mały dylemat bo oba czujniki mają inną wtyczkę nie kumam, który w końcu jest ok?

Podałem nr OEM i screen z Etki Online,przed zielonymi były czarne http://allegro.pl/nowy-oryg-czujnik-temperatury-078919501c-vw-audi-i2561969968.html

Jeśli masz dylemat to wyciągnij wtyczkę i sprawdź u siebie co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki panowie , u mnie taka rzecz , silnik goracy , weze gorace , chlodnica goraca, plyn w zbiorniczku wyrownawczym cieply (niezabardzo) , a na zegarze wskazowka nawet nie drgnie - na dworze 27 stopni - i przejechalem 20 km i nic ponizej 50stopni - pytanie , czy moge tak jezdzic? (czy moze mi sie woda zagotowac? a tym samym przegrzac silnik?) czy to czujnik zepsuty? ( czy dam rade sam go zamontowac?) czy termostat? jestem za granica i w warsztacie chca mi wymieniac najpierw termostat, potem czujnik , a to juz koszt okolo 200 euro!!!! kurde za duzo juz napisalem , sorry - dzieki z gory za odpowiedz i porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobrator a auto nagrzewa się normalnie idzie ciepłe powietrze z nawiewów?

 

 

Podałem nr OEM i screen z Etki Online,przed zielonymi były czarne http://allegro.pl/nowy-oryg-czujnik-...561969968.html

Jeśli masz dylemat to wyciągnij wtyczkę i sprawdź u siebie co masz.

 

nom byłem w sklepie są dwa rodzaje muszę sprawdzić na jaką wtyczkę mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kobrator a auto nagrzewa się normalnie idzie ciepłe powietrze z nawiewów?

 

silnik goracy, weze tez , chlodnica goraca, idzie cieple z nawiewow

 

kurde u mnie jest teraz tak - jak silnik zimny to zegar wskazuje temperature , dochodzi do 90 stopni stoi jakies 10 min na postoju i spada do 0 - silnik goracy , mysle ze powyzej 90 stopni , a wentylator nawet nie drgnie - i co to moze byc? a pozatym jesli to czujnik , to gdzie on jest??????????? z fotek wstawionych na portalu , patrze - u mnie go nie ma!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności