Skocz do zawartości
bart_71

Stuki w układzie kierowniczym B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu słyszę stuki przy kręceniu kołem kierowniczym w lewo , w prawo ale nie w każdej pozycji.

 

Co to może być??

 

Gałki, drążki sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy . prawdopodobnie jest cos z wybieraniem luzu . ale ja bede sciasniał maglownice , powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krzyżak kolumny kierowniczej badałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w pasku przed FL. Mechanik stwierdził że to końcówka drążka kierowniczego. Nie jestem pewny czy dobrze się wyraziłem. CHodzi o element który z jedenej strony ma przegub a z drugiej "rowki". Konkretnie chodzi o luz właśnie w tym pzegubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, slysze jakby chrobotanie kulek przy ostrym skrecie w lewo jak np z bramy wyjezdzam, to przegub raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę doszedłem do siebie :). Chodzi o końcówkę drążka kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gałki, drążki sprawdzone.

a jak łożyska na amorkach ? Warto się im przyjrzeć, u żony w golferku zero luzów, a delikatne popukiwanie na zakrętach było (tak mówiła, więc trzeba bylo to sprawdzić) > właśnie łożysko było tego powodem, po wymianie przestała narzekać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym sprawdzłl wszystkie śruby mocowania wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zainteresowanie.

Powiem tak, byłem na stacji diagnoz i powiedzieli że w zawieszeniu wszystko ok. Chwytałem za krzyżak i czuć taki nie wielki luz, tylko dziwi mnie że nie w każdej pozycji wyczuwane są te luzy?!:niekumam

Będzie trzeba ściągać kolumnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, byłem na stacji diagnoz i powiedzieli że w zawieszeniu wszystko ok. Chwytałem za krzyżak i czuć taki nie wielki luz, tylko dziwi mnie że nie w każdej pozycji wyczuwane są te luzy?!

Będzie trzeba ściągać kolumnę.

Jak czujesz luz to na 99% będzie to krzyżak. Pod ręką niewielki, jak Ci się wszystko napręży to już słychać.

Dokładnie go obadaj i daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności