Skocz do zawartości
cooler

1.8 TSI uznany za jeden z najbardziej awaryjnych silników???

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien. Ale chyba od 2012 roku VW zaczął pakować 3 gen. siników TFSI. Tam już uporano się z problemem olejowym i rozrządem. Sam mam 2 gen. ale 2.0TSI i z pierwszego roku użytkowania jestem bardzo zadowolony. Oleju wciągnął mi przez rok 800ml, tyle że robię mało kilometrów +/-10 tys rocznie. Wymieniłem świece, chyba niepotrzebnie i czujnik położenia wałka rozrządu, no i spadła mi guma między odmą a dolotem przy grodzi.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym odświeżyć trochę temat ponieważ przymierzam się do zakupu używanego Passata B7 i wybór padł na silnik 1.8 TSI [...] Stawiam na 2011 r. i szczerze to znalazłem dość interesującą ofertę. Pytanie tylko czy warto inwestować w samochód z 2011 r. z silnikiem 1.8 TSI i przebiegiem 130 tys. [...]

 

Jeżeli jest wyprodukowany po sierpniu 2011 to bierz śmiało. One mają już spowrotem wysokie tłoki i grube pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napinacz wymienilem prewencyjnie ale raczej niepotrzebnie bo byl w idealnym stanie. Oleju na 15kkm bierze mi 500ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje. Dzisiaj podczas oględzin poznam pewnie więcej szczegółów.

Na razie wiem, że kod silnika interesującego mnie auta to niestety CDAA a data produkcji to 13.04.2011r.

 

EDIT:

 

Ja chyba spasuje na razie... za dużo szumu wokół tego silnika w internetach... jedni piszą o poborze ok 0,5l oleju na 1 tys. km inni nawet o 1l... do tego dochodzi ten niepewny napinacz i "rowerowy" łańcuch rozrządu. Jakby ktoś był zainteresowany to samochód jest do obejrzenia w Czeladzi, 2011 r. za 44 tys.zł, bardzo bogate wyposażenie, 130 00 tys przebiegu, od prywatnego właściciela - wystawiony przedwczoraj na alledrogo.

 

Generalnie mój obecny Pasek w TDI spisuje się świetnie pomimo, że za chwilę stuknie mu 259 tys. km. Problemem jest tylko to, że jest w sedanie a przy 4 osobowej rodzince przydałby się kombi i to w benzynie ze względu na małe przebiegi. No nic będę szukał może czegoś droższego ale tak jak tu kolega sugerował i co potwierdzają internety z końca 2011r. a może nawet najlepiej z 2012r.

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CDAA a data produkcji to 13.04.2011r.

 

Omijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o dacie produkcji samochodu czy silnika?

nie wiem skąd takie informacje, skoro nawet w serwisie nie byli mi w stanie tego potwierdzić :D

 

Jeżeli jest wyprodukowany po sierpniu 2011 to bierz śmiało. One mają już spowrotem wysokie tłoki i grube pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w serwisie generalnie nie wiedzą wielu rzeczy... kiedyś padł mi czujnik temperatury spalin nr 4 (ten za DPF). Pan w serwisie był bardzo zdziwiony bowiem wmawiał mi, że w moim samochodzie są tylko 3 czujniki temperatury spalin, co było nieprawdą i co opisywałem już na forum.

 

Wczoraj rozmawiałem jeszcze ze znajomym, który rok temu kupował Passata B6 z silnikiem 1.8 TSI (2010 r.) coś koło 90 tys. przebiegu. Pierwszą rzeczą jaką zrobił, była wizyta w serwisie i zapytanie o felerny napinacz, łańcuch i możliwość wymiany tych części. Pracownik serwisu był bardzo zdziwiony i stwierdził, że tych rzeczy się w tym silniku nie wymienia. Po czym dodał, że mimo wszystko trzeba nasłuchiwać i zwracać uwagę na wszystkie niepokojące odgłosy silnika...:hyhy Takie czasy, że niestety w przeciętnym serwisie pracuje przeważnie 1 fachowiec i 10 wymieniaczy. Powiem szczerze, że często więcej dowiaduje się z lektury tego forum czy od znajomego, który pracuje w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi...

 

A wracając do 1.8 TSI to w internetach można znaleźć kilka artykułów, mówiących o tym, że w 2011 roku przeprowadzono kilka modyfikacji - miedzy innymi zaczęto stosować grubsze pierścienie... Nikt jednak nie podaje dokładnej daty, od jakiej rozpoczęto montaż w samochodach poprawionych konstrukcji TSI. Na jednym z forów znalazłem np. taki fragment: "(...) silniki 1,8 TSI (CDAA) poprawiono w połowie roku 2011. Ja mam auto z lipca 2012, przejechane 120 tys km i nie bierze ani grama oleju (...)".

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mogę napisać, że przejechałem Skodą SuperB z 2010 roku od nowości do 2016 roku około 220 kkm.

 

1. Napinacz już miałem poprawiony więc problemu z nim nie było.

2. Auto od nowości brało olej, ale w zależności od stylu jazdy. Jeżeli to była "niemiecka autostrada" i często pojawiała się dwójka z przodu to potrafił wciągnąć około litra na 1000km jeżeli była zima i jazda "delikatna" to może 100ml na 1000km.

 

Ogólnie silnik rewelacyjny a po poprawkach z 2012 roku na prawdę warty uwagi.

 

Na koniec najlepsze. Średnie spalanie, które mi co miesiąc w firmie wyliczają i które muszę podpisywać itp. nigdy nie wyniosło więcej niż 7,5l/100km - 80% trasa / 20% miasto. W trasie przy spokojnej jeździe około 90km/h spalanie oscyluje w granicach 5,5-6.0 litra.

 

Kiedy przesiadałem się z TDI na TSI to byłem pewien, że ten silnik będzie przy moim stylu jazdy spalał co najmniej 12-15 litrów. Mam niestety ciężką nogę i nawet jak pożyczam od mojej mamy Yarisa 1.0 to średnie spalanie mam powyżej 10 litrów przy butowaniu w granicach 110% możliwości auta.

 

A cha. Skoda ma teraz około 260kkm i z tego co wiem nie było jeszcze żadnej poważnej awarii. Nawet amortyzatory i turbinę ma jeszcze oryginalną. Największy i najpoważniejszy wydatek jak do tej pory to wymiana łożysk w przednich kołach.

Edytowane przez karolevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tłoków ETKA podaje wycofanie starych z datą 1.02.2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w serwisie generalnie nie wiedzą wielu rzeczy...

 

Do ASO musiałem sam zanieść numer (chyba) TPI żeby na zegarach zaczęło pokazywać ciśnienie w kółkach...

 

Co do tłoków ETKA podaje wycofanie starych z datą 1.02.2012.

 

Zanim 'weszły' do silników to potrwało. Moje auto jest z maja 2011 gdybym kupował 2 (3 na 1000%) miesiące później to bym już miał 'nowe stare' tłoki.

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy, te zmiany (dotyczące tzw. 3 generacji) wchodziły na raz, czy można trafić samochód z nowym napinaczem (obudową większą, w kształcie prostokąta) a np. nadal z wadliwymi tłokami ? 

Podobnie, jak kolega wyżej, mam okazję zakupu Passata B7 1.8TSI CDAA z datą produkcji 2011-06-17 i przebiegiem 110 000km, pierwszy właściciel i salon PL, ale grubo zastanawiam się, czy warto się w to pchać - jest to trochę przełomowy rocznik tego silnika. 

Pytanie, czy jeżeli rozpoznam, że obudowa rozrządu będzie większa i w kształcie prostokąta, co sugerowałoby 3-cią generację, to można spokojnie powiedzieć, ze to model pozbawiony wad generacji drugiej i już ze zmienionymi tłokami ? Czy jednak nie ryzykować zakupu auta z tą datą produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data sugeruje silnik sprzed poprawy... produkcja to pewnie przełom 2010/2011

ale sprawdź obudowę i daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy jest gdzieś powiedziane konkretniej po jakiej dacie produkcji auta będzie pewność że silnik jest bez wad? Mam na oku 1.8 tsi pierwsza rejestracja 1 czerwca 2012 (salon PL) przebieg 138 tys. z DSG

Bać się tego silnika?

Przeszukałem pół forum i wpisów typu " po 2011 roki są poprawione"itp jest sporo ale znanych konkretów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkretnej daty... domysły są wg ETKI, że od lutego 2012.... kiedy konkretnie poprawione silniki zaczęły być montowane to nie wiadomo... może od początku 2012 a może od połowy 2012....

Fura, którą masz na oku wyprodukowana została pewnie w maju 2012 ale sinik mógł być na początku roku....

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregoriuss Musisz patrzeć na wklejkę na silniku.
Pierwsza modyfikacja: 30.05.2011
Druga i ostatnia modyfikacja: 17.10.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, radekrp90 napisał:

Pierwsza modyfikacja: 30.05.2011
Druga i ostatnia modyfikacja: 17.10.2011

a te daty to skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolZ ETKA (to są daty produkcji kolejnych serii tłoków). Poza tym to, że była pierwsza rejestracja w czerwcu 2012 to jeszcze nic nie oznacza. Auto mogło być wyprodukowane równie dobrze i rok wcześniej ;) Mój np produkcja chyba 15. czerwca, a rejestracja w październiku (więc sprzedano go gdy już były nowe panele Climatronic, nowe wersje manetek etc..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik jeszcze z przed modyfikacji. 3 generacja miała chyba kolektor wydechowy zintegrowany z głowicą, najłatwiej poznać po pokrywie silnika bez dziury na korek oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus Tak jak wspomniałem - ETKA rozgranicza konkretnie datę wprowadzenia ostatniej wersji tłoka dla silnika 1.8 TSI.

Tutaj fajnie opisano co zmieniało się w kolejnych wersjach: https://motocieslik.pl/mechanika/naprawa-spalania-oleju-w-silnikach-1-8-tsi-cdaa-cz-1/

Tłoki z końcówką "DL" weszły do produkcji z autami (lub silnikami) produkowanymi od 17.10.2011. Jako część zamienna jednak dopiero 1.02.2012 !!

Wersji z kolektorem zintegrowanym w głowicy nie stosowano chyba w B6 i B7, a jedynie w Audi oraz B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Świetny blog, mam teraz co robić w pracy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności