Skocz do zawartości
Sierko2

Tuning optyczny w KARBONIE

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jeszcze nikt się nie zabrał za lusterka :) a co myślicie żeby zrobić lusterka blede na tylnej szybie i zastanawiam sie nad przednim zderzakiem żeby zrobić coś typu b6 tylko nie w chromie a carbonie ale narazie to tylko luźne pomysły :)

Edytowane przez siwy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze super, właśnie wczoraj siedziałem w pastuszku i patrzyłem na moje pseudo drewno i myślałem, ciekawe jak w karbonie by wyglądał;) zainspirowałes mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koba ty się nie zastanawiaj tylko działaj u mnie już zostało zastąpione szczotkowanym alu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszło do głowy obklejenie lusterek w carbonie i lotka na tylną klapę również w carbonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koba ty się nie zastanawiaj tylko działaj u mnie już zostało zastąpione szczotkowanym alu:D

 

A rączki na drzwiach tez kleiles? Da sie je rozebrać ? W sensie oddzielić to "drewno" od reszty żeby porządnie okleic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a próbował ktoś obklejać lusterka czy lepiej oddać do jakiejś firmy co się tym zajmuje ? :)

 

Ja obklejalem w swoim poprzednim furaku. Raczej próbowałem ;) lepiej oddaj komuś kto ma wyprawę zrobi to szybciej i jak nalezy.

 

Zdemontowalem całe lusterko oddzielilem zewnetrzy plastik i do dziela, zajęło to mnóstwo czasu a i tak wyszły mi zalamania i zagiecia na folii co prawda od dołu i nie bylo tego widać no ale ja o nich wiedziałem i jak ktoś się przyjrzal to już nie byłem sam. Wcale to nie jest takie proste jak na YT mozna zobaczyć. Albo ja jestem tępy i nie potrafię prostej czynności wykonac. Może użyłem złej folii nie wiem. Z alu miałem podobny problem.

 

Za każdym razem folia udowodniła mi że nie jest aż tak plastyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sierko. Możesz mi wytłumaczyć jak zrobiłeś to oklejenie pod tabl. Rejestracyjna ? Docinales folie na wymiar juz założona na tylnej klapie rozumiem. Tylko jak i czym ;) bez uszkodzenia lakieru ? Chyba nie zwykłym nożem do tapet itp ?

 

Ps. To na wlewie paliwa ocenie jak koledzy wyzej ;) co autor miał na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja obklejalem w swoim poprzednim furaku. Raczej próbowałem ;) lepiej oddaj komuś kto ma wyprawę zrobi to szybciej i jak nalezy.

 

Zdemontowalem całe lusterko oddzielilem zewnetrzy plastik i do dziela, zajęło to mnóstwo czasu a i tak wyszły mi zalamania i zagiecia na folii co prawda od dołu i nie bylo tego widać no ale ja o nich wiedziałem i jak ktoś się przyjrzal to już nie byłem sam. Wcale to nie jest takie proste jak na YT mozna zobaczyć. Albo ja jestem tępy i nie potrafię prostej czynności wykonac. Może użyłem złej folii nie wiem. Z alu miałem podobny problem.

 

Za każdym razem folia udowodniła mi że nie jest aż tak plastyczna.

 

czyli szkoda czasu i pieniedzy na folie hmm a orientujecie sie jaki jest koszt oklejenia 2 lusterek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Ja obklejalem w swoim poprzednim furaku. Raczej próbowałem ;) lepiej oddaj komuś kto ma wyprawę zrobi to szybciej i jak nalezy.

 

Zdemontowalem całe lusterko oddzielilem zewnetrzy plastik i do dziela, zajęło to mnóstwo czasu a i tak wyszły mi zalamania i zagiecia na folii co prawda od dołu i nie bylo tego widać no ale ja o nich wiedziałem i jak ktoś się przyjrzal to już nie byłem sam. Wcale to nie jest takie proste jak na YT mozna zobaczyć. Albo ja jestem tępy i nie potrafię prostej czynności wykonac. Może użyłem złej folii nie wiem. Z alu miałem podobny problem.

 

Za każdym razem folia udowodniła mi że nie jest aż tak plastyczna.

 

Rodzajów folii do oklejania są 3. Na Yt wszytsko wygląda łatwo. Niestety za wiedzę i umiejętności trzeba zapłacić na szkoleniach i na własnych błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) trochę zapłaciłem. Próba oklejenia felg już zakończyła się niepowodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zaciekawił mnie temat bo sam kleiłem carbon na dachu swojego białego paska. Jak koledzy pisali, tez myślałem zeby okleić też maskę i tylną klapę, lecz darowałem sobie, żeby nie przesadzić. Co do lusterek - zacząłem oklejać, po 30 minutach miałem może połowe i sporo zagięć, wiec zerwałem folie.. Tylko na filmach wydawało się to łatwe :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pytanie czy do czarnego wnetrza bedzie pasowała folia szczotkowane aluminium ?? mam orginalny carbon ale sie mi znudził i jest troche podrapany :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ori carbonu możesz w łatwy sposób zrobić szczotkowane aluminium:) musisz zmyć ten wzór carbonu i pod nim masz aluminium:) poczytaj o tym:) i jak najbardziej będzie pasować:ok ja mam całe czarne i oklejone właśnie folią imitująca szczotkowane alu:) więc możesz podejrzeć w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/127096-Moj-Silberpfeil-klamki-i-uchwyty-na-wysoki-polysk?p=1793308&viewfull=1#post1793308

Wnętrze w carbonie folia Oracal. Ale jeśli miałbym jakąś polecić to tylko folie firmy SOTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobione, dużo Cie to wyniosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 za folię i 4 godziny pracy :). Folii jeszcze zostało oczywiście. Używałem folii oracal, ale polecam też SOTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejał ktoś może przedni znaczek VW carbonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oklejał ktoś może przedni znaczek VW carbonem?

 

tutaj masz link do częściowo oklejonego zderzaka:

http://forum.vw-passat.pl/threads/120459-1-9-by-Alfik-Projekt-AL-80-GTB22-carbon-20-quot

 

Właśnie, podstawą jest dobra folia, sam kupiłem ostatnio i oklejałem jakieś drobiazgi to powiem, że trzeba zainwestować, folia "no name" mimo odtłuszczenia denaturatem a później spirytusem nie chce współpracować, odkleja się na wyokrągleniach... teraz gdy podejmę się oklejania to tylko markową folią... pewnie 3M...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko chciałem w swoim pasku okleic folia czarny mat maske dach i tylna klape. pytanie do tych co sie orjentuja w temacie. ile potrzebuje materiału na to gdzie kupic jaki wymiar foli potrzebuje prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek co prawda poległ, ale zostało kilka zdjęć panelu oklejonego karbonem. Jak kolega pisał fajnie i przyjemnie to wygląda tylko na YT. Oryginalnie było drewnopodobne.

1.jpg

11.jpg

1111.jpg

11111.jpg

111111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności