Skocz do zawartości
Sierko2

Tuning optyczny w KARBONIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wymyśliłem sobie, że okleję mojego Passka karbonem. Robiłem zaprawki na klapie bagażnika jak tablica rej. i niezbyt mi to wyszło więc sobie pomyślałem, że zakleję to całe wgłębienie folią karbonową CA-421 tylko nie wiem jaki by tu jeszcze element okleić żeby nawiązać do klapy (może wlew paliwa, antenę). Myślę jeszcze żeby coś przy okazji poprawić wewnątrz auta (ramka radia, uchwyty drzwi, popielniczka). Co o tym wszystkim myślicie?

 

Może ktoś mi coś podpowie, może jakieś zdjęcia własnych prac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj zdjęcia, to pomyślimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem okleić zaznaczone na zdjęciu miejsca.

 

13794361.th.png

 

Przy tablicy rejestracyjnej robiłem zaprawki i chciałbym to trochę zakryć i dodatkowo zabezpieczyć. Teraz się zastanawiam co by tu jeszcze zakleić folią żeby do tego nawiązać. Pomyślałem że tę "podstawkę" od anteny. Ale co by tu jeszcze? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak kleic to caly dach...a obramowke blach mozesz delikatnie tez szczelic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, maska, dach i bagaznik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę za drogi interes jak dla mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1m kwadratowy kosztuje 28zł oklej caly dach i przelec deliktanie w tych miejscach na klapie.... bedzie ladnie konponowac z dachem. Ja za tydz. bede kleil dach w swoim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podeślij jakieś fotki jeżeli możesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dajecie okleić czy sami będziecie to robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę sam działał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba tez sam ostatnio kolega dal mi sprobowac bo nakladal na maske w polo i to calkiem proste tylko trzeba opalarke miec... Wiecie napewno duzo trudniej bylo by na elementach takich jak zderzak bo tam przy spojlerze duzo zagiec itp ale na powierzchniach palskich lajcik:) Trzeba tylko pamietac o bardzo dokladnym wyczyszczeniu lakieru odtluszczeniu i wysuszeniu... Jak juz poloe folie to napewno zobaczycie zdjecia :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy z racji że się tym zajmuje na codzień pare wskazówek.

 

do końcowego odtłuszczenia przed naklejeniem żadna ekstrakcyjna tylko denaturat wszystko co ma spirytus

 

zaopatrzcie sie w rakle (taka twarda szpachelka) bardzo ważne musicie mieć jakiś filc na końcu tej rakli tak aby przy dociskaniu folii jej nie porysować i lepiej sie prowadzi folie

 

przy naklejaniu dobrze jak są 2 osoby jedna pomalu odrywa papier od spodu trzymając idealnie naciągniętą folie a druga osoba zajmuje sie tylko ew podgrzewaniem i prowadzeniem folii raklą.

 

nożyk olfa do docięcia po zakończeniu klejenia ładnie jeśli to jest maska drzwi folie zawsze zawijamy pod spód i odcinamy jakiś centymetr od wewnętrznej strony elementu.

 

25 zł za folie - wg mnie to jakiś badziew ale życze powodzenia.

 

Ja oklejam folią która kosztuje 60 zł m2 ale można z nią cuda robić i nie ma efektu pamięci czyli nie wróci po wtłoczeniu jej w duże przetłoczenie, wyoblenie karoserii 3D.

 

powodzenia.

 

aa i pamiętajcie o palcach aby nie dotykać paluchami do kleju są tłuste i może w tym miejscu folie sie nie utrwalić dobrze.

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.oracal.com/_graphics/gallery/VisuCom%2520Signs%2520%26%2520Graphics,%2520Pete%2520Kouchis_2_%2520021810%2520crop.JPG&imgrefurl=http://www.oracal.com/products/product.asp%3FseriesID%3D242&h=137&w=294&sz=35&tbnid=mqOKRc6EsS1uTM:&tbnh=49&tbnw=105&prev=/search%3Fq%3Doracal%2Bcarbon%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=oracal+carbon&docid=asetCZCDkI7GwM&hl=pl&sa=X&ei=8fJfTuFbxdiyBuC-xIcO&ved=0CDIQ9QEwBA&dur=188

 

tak wygląda prawdziwy karbon który ma strukture w dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to efekt mojej pracy z folią karbonową:

 

1. karoseria

 

dsc00057me.th.jpg dsc00066x.th.jpg dsc00065dy.th.jpg

 

 

2. wnętrze

 

dsc00059xt.th.jpg dsc00064dd.th.jpg dsc00060w.th.jpg dsc00061bmu.th.jpg dsc00063jc.th.jpg dsc00062j.th.jpg

 

I co powiecie? :)

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wykonanie i efekt całkiem całkiem , mnie by wystarczył .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem całkiem! :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zerwał z baku trosze to mi nie pasuje i to tylne pomiędzy fotelami za dużo i najextra to wygląda jak z zrobiłeś na uchwytach od drzwi, panel i antenka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile na tablicy efekt jest znośny to wlew paliwa oceniłbym w ten sposób :

"co autor miał na myśli". Co do wnętrza jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak sie wyciąga ten środkowy panel w koło radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować ramkę musisz najpierw wyjąć ramkę, która jest zamontowana wokół climatronica bo pod nią są wkręty (torxy) i odłączasz climatronic. Następnie demontujesz radio i wtedy można wyjąć ramkę (trzyma się tylko na zatrzaskach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tylko że ja mam zwykłą klimę. Zastanawiam się nad carbonem, albo czarny połysk/mat ... dylemat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności