Skocz do zawartości
prezess7

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej VW Caddy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z oświetleniem tablicy w Caddy. Najpierw zgasła jedna lampka, za jakiś czas druga no i oczywiście wyskoczył błąd spalonej żarówki na desce. Żarówki wymienione na nowe i cisza, nie pali. Kupiłem nowe lampki w aso i też ciemno, dla pewności zamontowałem kolejny komplet żarówek, niestety na nic. Kasowanie błędu vagiem też nie przynosi efektu. Poczytałem trochę o takim problemie na forum A6 ale w sumie jednoznacznej odpowiedzi jak sobie z tym poradzić nie ma.

 

Ma ktoś jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia masz wiązkę raczej. Zasilanie lampek w rejestracji idzie wspólnie (z tego co pamietam) od lewej lampy tylnej, w zaleznosci czy to klapa czy drzi wiązka jest łaczaona w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość wyłączenia funkcji wykrywania spalonej żarówki, żeby nie raziła w oczy kontrolka?? Zanim zabiorę się za rozbieranie klapy to pewnie trochę potrwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audi sportback '06 jest taka opcja, to i w pasku pewnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i w pasku pewnie tez
Mam problem z oświetleniem tablicy w Caddy.
wyłączenia funkcji wykrywania spalonej żarówki,

W centralnej elektronice, jest coś takiego jak diagnoza typu zimnego, odhacz i zobacz co się stanie.

schowek19.jpg

 

poniżej link, a tam masz do pobrania paczuszkę z każdą stronką kodowania centralnej elektroniki.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=680374&postcount=1

Zakładam, że lampki masz dobrze włożone, poniżej foto z caddy, chodzi o ten dzyndzelek na środku.

schowek01mi.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COLD diagnose sprawdza tylko zarówki gdy nie są włączone, czyli wyłaczając to musiał bys jej nigdy nie zapalic, a jak właczysz to wyskoczy Ci znowu bład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
COLD diagnose sprawdza tylko zarówki gdy nie są włączone, czyli wyłaczając to musiał bys jej nigdy nie zapalic, a jak właczysz to wyskoczy Ci znowu bład.

Racja, bo kontrolki uśpić się nie udało, nadal razi, a dzisiaj jeszcze cała noc jazdy przede mną i pomarańczowy gong w oczy :/

Makeć, dzięki za zainteresowanie tematem, wiesz może do czego ten dzyndzelek jest potrzebny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz może do czego ten dzyndzelek jest potrzebny??

chodzi o stronę (pozycjonowanie) montażu lampki w kloszu, to badziewie można zamontować w dwojaki sposób, testowałem jak montowałem ledy, wtedy też mogą się nie świecić.

pozdr

edit/

Kasowanie błędu vagiem też nie przynosi efektu.

podaj błąd.

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyskoczyła kostka w drzwiach. Trzeba zdjąć plastiki i poszukać kostki z 2 kablami.

Jeśli nie działa też dodatkowy stop to rozpięła się kostka w lewym boczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj błąd.

 

01504 - Bulb for License-Plate Light (X)

012 - Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01111100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 65

Mileage: 127163 km

Time Indication: 0

Date: 2005.09.13

Time: 31:63:63

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 14.40 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

 

o co chodzi z tą datą??

 

Pewnie wyskoczyła kostka w drzwiach. Trzeba zdjąć plastiki i poszukać kostki z 2 kablami.

Jeśli nie działa też dodatkowy stop to rozpięła się kostka w lewym boczku.

 

Kostka wydaje się być ok, stop w klapie świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam są 2 - jedna bodaj 5 pin i od niej idzie stop, dalej jest 2 pin i od niej idzie podświetlenie. Bezpiecznik oczywiście sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej a mianowicie nie świeci mi się oświetlenie tablicy rejestracyjnej VW passat B6 Variant,

Rozebrałem klapę bagażnika do kostki prąd dochodzi 11,52 V, w samej lampce też jest prąd ale po wpięciu żarówki nagle prąd znika, wyciągam żarówkę wył i wł postojowe prąd powraca do momentu wpięcia z powrotem żarówki :/ Lampka nie chcę się włączyć nawet na sekundę :/ gdzie szukać przyczyny ??

Jedyne zjawisko jakie zaobserwowałem to gdy podpinam próbówkę pod jeden z 4 pinów na kostce to włącza się zamek klapy bagażnika??

 

Gdzie szukać błędu, problemu ?? Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby żarówka nie miała oporu i dlatego rozłącza napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? tzn ? próbowałem na kilku żarówkach i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić przeczyścić styki wewnątrz lampki i wkład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności