Skocz do zawartości
tjamiol

Szyberdach w VWPassat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Odkleila sie szyba w szyberdachu, jak naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego się odkleiła? Przecież szyba montowana jest na śrubach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego się odkleiła? Przecież szyba montowana jest na śrubach...

szyber do prowadnic jest przykręcany śrubkami ale sama szyba to jest najpierw wklejana w taką tak jakby ramę.

 

Odkleila sie szyba w szyberdachu, jak naprawic?
przykleić?
albo wymienić.

jeżeli się całkiem odkleiła to oczyść i wklej na klej do szyb, natomiast jeżeli tylko częściowo to lepiej wymienić bo zapewne oprócz tego że cieknie to jeszcze gwizdze niestety bardzo ciężko ją tak podkleić tak aby się ładnie spasowało i niestety będzie gwizdać dalej.

Na szrotach jest całkiem sporo szyberków z pękniętą prowadnicą więc kupić samą szybę za grosze to raczej nie będzie problem. Taniej zapewne wyjdzie niż klej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić

Kiedyś skleiłem to klejem do szyb wurth, szyby trzymało się wzorowo, ale od tej gumy odeszło po paru miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat,jak zdemontowac szyberdach ,mam pelny nie szklony,prawdopodobnie uszkodzone sa prowadnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sciagnąć podsufitke i odkrecisz całość z prowadnicami, srubki beda na widoku po sciagnieciu podsufitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podczepię... Czy szklany szyberek również jest uchylny do góry i chowany do tyłu?

 

Przekładka z blaszanego na szklany jest możliwa? Plug & play? ;) wykręcasz stary z blachą i wmontowujesz drugi ze szklanym dachem? Nie trzeba przerabiać podsufitki?

 

Szyberki pasują od golfa III, Vento, toledo I, corrado, T4... a czy od polówki i cordoby też?

 

Silniki szyberdachu w B3 i B4 są różnie sterowane. Można je podmienić aby nie trzeba było przerabiać instalacji? Np. mam szyberek od B4 a u mnie siedzi standardowo z B3, wobec czego przekładam silnik ze swojego starego szyberdachu do drugiego i wszystko plug & play ;)?

Edytowane przez druidionin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się podczepię... Czy szklany szyberek również jest uchylny do góry i chowany do tyłu?

Tak uchyla sie i chowa do tyłu.
Przekładka z blaszanego na szklany jest możliwa? Plug & play? wykręcasz stary z blachą i wmontowujesz drugi ze szklanym dachem? Nie trzeba przerabiać podsufitki?
Tak wykrecasz stary i zakładasz nowy. Podsufitki nie trzeba przerabiac bo ta przesłona do szklanego jest razem z prowadnicami. Ale co do reszty pytań to nie pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekładka z blaszanego na szklany jest możliwa? Plug & play? wykręcasz stary z blachą i wmontowujesz drugi ze szklanym dachem? Nie trzeba przerabiać podsufitki?

Tak wykrecasz stary i zakładasz nowy. Podsufitki nie trzeba przerabiac bo ta przesłona do szklanego jest razem z prowadnicami. Ale co do reszty pytań to nie pomoge.

 

Czy jest możliwa założenia samej szyby do blaszanego szyberdachu?

Zepsuł mi się szyberdach szklany, a te szklane są droższe :( Kupiłbym blaszaka i zamontował szybkę :)

 

Passat B3

Edytowane przez foxskav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szyberdach nie chce mi się otwierać(chować) tylko się uchyla gdzie może być problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, szyberdach nie chce mi się otwierać(chować) tylko się uchyla gdzie może być problem??

 

standardowo, pewnie pęknieta prowadnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z b4 do b3 podejdzie szyberdach?

 

ktoś może sprawdzić na etce czy nr są takie same?

Edytowane przez foxskav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejdzie bez problemu na 100%, pasuje także np z seata toledo, golfa 3 itp.

 

zresztą jest temat w warsztacie w którym opisane już chyba było wszystko:

http://forum.vw-passat.pl/threads/1537-Wymiana-szyberdachu

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejdzie bez problemu na 100%, pasuje także np z seata toledo, golfa 3 itp.
Potwierdzam. U mnie po awarii siedzi szyber z mk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego wymienić osłonę w której siedzi lampka - silniczek nowszego typu jest nieco większy i lampka się nie mieści...

 

i gdzie tu 100 % :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyber w 100%, a że lampka nie w 100% to już inna para kaloszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wszystkie części są te same. Najlepiej na szrot jechać i tam wszystkie części tanio się dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności