Skocz do zawartości
Gość adamek1960

oświetlenie nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oryginalnie miałeś podświetlane czy sobie dorobiłeś tego moda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekut18 właśnie powinny być bo tak jak pisałem od początku produkcji do 03r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale oryginalnie miałeś podświetlane czy sobie dorobiłeś tego moda? ;)

 

Oryginalnie były podświetlane. Ale nie miałem zamiaru płacić prawie 70 zł za żaróweczki, wiec wsadziłem tam zwykłe szklane diody i też jest spoko :fajny

jak umiesz lutować, to pół godziny roboty i wszystkie nawiewy zrobisz :) Trzeba mocno wcisnąć druciki we wtykę, żeby nie wypadły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosss Ahaa to źle cię zrozumiałem na początku ale teraz już wiem.

Ok jutro sprawdzę jak to wygląda u mnie w aucie:)

 

---------- Dodano o 22:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:24 ----------

 

---------- Dodano o 22:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:26 ----------

 

Danek75 A to oryginalnie były podświetlane ale jakoś chyba nie świeciły za specjalnie skoro musiałeś coś przerabiać przy nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, ze wcale nie świeciły, bo wszystkie żarówki były przepalone. Więc nic nie przerabiałem, tylko wykombinowałem ten patent o którym pisałem wcześniej :D A żarówkę kupisz tylko wraz z obudową i do której podłączasz kostkę z przewodami. Nieopłacalne to było, więc zrobiłem tak, jak pisałem i wszytko działa tak, jak powinno :D Diody trzeba włożyć do samego dna - w miejscu jego mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czyli u mnie też mogą być przepalone i dlatego mi nie podświetla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to czyli u mnie też mogą być przepalone i dlatego mi nie podświetla :)

 

Tak. Choć zdarzało się już na forum, ze goscie nie mieli w ogóle podświetlanych nawiewów w przedliftach. Jak rozbierzesz swoje, to się dowiesz :D Jeśli do nawiewu dochodzą dwa przewody - to masz podświetlane :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro sprawdzę i napisze na forum:)

 

Mam jeszcze jedną sprawę wiem że to nie jest ten temat no ale..

Oryginalnie miałem podświetlenie zielone teraz zmieniłem na czerwono/niebieskie kupiłem wszystkie drugie części np. liczniki,wszystkie przełączniki itp. Spory koszt ale uważam że było warto bo teraz jest nie porównywalnie lepszy efekt.

Tylko jednej rzeczy nigdzie nie udało mi się znaleźć a mianowicie elektrycznego regulatora lusterek tej pierwszej wersji bez el. składania lusterek oraz bez podgrzewania jutro mogę ewentualnie zdjęcie dołączyć o co dokładnie chodzi.

Po prostu szukam z podświetlaniem na czerwono w tym przypadku nie da się wymienić diody i po sprawie.. Tylko trzeba cały wymienić.

 

Jeśli ktoś takie cuś znajdzie i wyśle mi link do zakupu to będę bardzo wdzięczny :)

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jednak okazało się że mam podświetlane nawiewy tylko popaliły mi się oryginalne żaróweczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy podświetlenie lewego nawiewu odpowiada za prace nawiewu lewego środkowego ? czyli jak nie bedzie działał lewy nawiew to przy tym i lewy nawiew srodkowy bo ja t

ak mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie , każdy nawiew ( żarówka podświetlająca) ma swoje zasilanie, zatem popaliło ci 2 żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nie
Na pewno nie . Oczywiście mówimy o wykonaniu fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam wymienic jezeli srodkowy prawy nawiew mi działa lewy nie . Znaczy wiadomo ze zarowke ale gdzie ona jest umieszczona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie ona jest umieszczona ?
Temat co prawda dotyczy wymiany żarówki na led ale znajdziesz tam wszystkie potrzebne Ci info http://forum.vw-passat.pl/threads/42076-Zmiana-podswietlenia-nawiewow-powietrza?p=433346&viewfull=1#post433346

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest opcja zmiany podswietlenia bocznych nawiewów na kolor czerwony bo srodkowy nawiew mam czerwony a reszta zielone i wymienilbym wszystko na czerwien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie . Oczywiście mówimy o wykonaniu fabrycznym.

 

dlatego pojawiło się słowo raczej :> bo różnie bywa w samochodach po poprzednikach

 

a czy jest opcja zmiany podswietlenia bocznych nawiewów na kolor czerwony bo srodkowy nawiew mam czerwony a reszta zielone i wymienilbym wszystko na czerwien

 

jest opcja , z najmniej zabawy - albo wymienić całą kratkę , lub wymienić tylko tą zieloną na czerwoną część , albo kolorować ( oklejać na czerwono) efekt do dup.., lub jeździć z zieloną. Są jeszcze diody czerwone , ale i tak plastyczek co rozprasza światło zmieni barwę diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam passka z 97, wersja comfortline i podświetlenie nawiewów jest. Tyle że nie działa żadne, więc czy to możliwe że to wina bezpiecznika? Który za nie odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też posiadam passka z 97, wersja comfortline i podświetlenie nawiewów jest. Tyle że nie działa żadne, więc czy to możliwe że to wina bezpiecznika? Który za nie odpowiada?
Te żaróweczki szybko się przepalają. Zacznij może od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak niema? Sprawdzałeś czy masz wiązkę która idzie od tych nawiewów? One są podłączone chyba pod bezpiecznik od całego oświetlania wnętrza więc nie działało by wszystko:) sprawdź czy masz wiązkę z prawej strony deski rozdzielczej pod tą wielką zaślepką bo tam jest jej gniazdo jesli jest to pewnie diody popalone a jak nie to nie masz oświetlania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak niema? Sprawdzałeś czy masz wiązkę która idzie od tych nawiewów? One są podłączone chyba pod bezpiecznik od całego oświetlania wnętrza więc nie działało by wszystko:) sprawdź czy masz wiązkę z prawej strony deski rozdzielczej pod tą wielką zaślepką bo tam jest jej gniazdo jesli jest to pewnie diody popalone a jak nie to nie masz oświetlania :)

 

Są bo jak kupiliśmy passka to wszystko świeciło, ale jakiś czas temu wszystkie lampki zgasły i wczoraj dostałem się do środkowego nawiewu i są kabelki i lampeczki... Reszta oświetlenia kokpitu działa. Mam jeszcze jedo pyanie: jak odłączyć kosteczki od lampek? I czy jak będę chciał wymienić lampki na nowe to muszę coś lutować, czy wystarczy je wsunąć w obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności