Skocz do zawartości
Gość adamek1960

oświetlenie nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamek1960

nie mam podświetlenia regulacji nawiewu :/ Jak wymontować nawiew. Słuchajcie, porażka . Wziąłem ja się za wyjmowanie kratki nawiewu w celu sprawdzenia czy zasilanie mam, bo przecież nie świeci . Jako żem kierowca to uparłem się na tą z lewej strony i padłem . W żaden sposób nie chce wyjść. 1, 2 wkrętaki płaskie, małe, duże i nic! Próbowałem też środek i u pasażera. Kto mi pomoże w mojej okolicy, mam za mało odwagi na samodzielne łamanie plastiku. W opisie to takie proste .

_________________Zdjąłem bok kokpitu deski prawej żeby sprawdzić czy ido jakieś kable do nawiewu i gdy wsadziłem rękę okazało się, że jest podłączenie i ta biała puszka w nawiewie siedzi pchałem nawiew, ale niechce wyjść, ale nie dam rady wyjąć nawiewu proszę o pomoc opis brałem z warsztatu i nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto mi pomoże w mojej okolicy
PL to duuuuży kraj :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamek - srodkowe pokretlo od nawiewu nalezy wyciagnac, poprostu mocno pociagniej (wczesniej sprobuj bardzo bardzo malym srubokretem plaskim podwazyc te pokretlo). Tam jest taka mala zaroweczka ktora jest odpowiedzialna za podswietlanie tej czesci kokpitu i tyle :). Bo przypuszczam ze bezpiecznik sprawdziles na poczatku dochodzenia co i jak :> ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
srodkowe pokretlo od nawiewu ...Tam jest taka mala zaroweczka ktora jest odpowiedzialna za podswietlanie tej czesci kokpitu i tyle
to nie o to chodzi. On ma problem z podświetleniem regulacji kierunku (góra/dół) strumienia powietrza, a nie jego siły(prędkości nadmuchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam podświetlenia regulacji nawiewu Jak wymontować nawiew. Słuchajcie, porażka . Wziąłem ja się za wyjmowanie kratki nawiewu w celu sprawdzenia czy zasilanie mam, bo przecież nie świeci . Jako żem kierowca to uparłem się na tą z lewej strony i padłem . W żaden sposób nie chce wyjść. 1, 2 wkrętaki płaskie, małe, duże i nic! Próbowałem też środek i u pasażera. Kto mi pomoże w mojej okolicy, mam za mało odwagi na samodzielne łamanie plastiku. W opisie to takie proste .

_________________Zdjąłem bok kokpitu deski prawej żeby sprawdzić czy ido jakieś kable do nawiewu i gdy wsadziłem rękę okazało się, że jest podłączenie i ta biała puszka w nawiewie siedzi pchałem nawiew, ale niechce wyjść, ale nie dam rady wyjąć nawiewu proszę o pomoc opis brałem z warsztatu i nic nie pomaga

 

Czy Wy naprawde nie czytacie regulaminu przed jego zatwierdzeniem?? :krzeslem:

To już kolejna osoba w ciągu 2 dni, która powiela tematy, które dodatkowo były omawiane dokładnie kilka dni temu(wczoraj z Markiem wstawialiśmy nawet zdjęcia kratek nawiewu). ŻAL :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem nie zakladac nowego tematu, chodzi mianowicie o podswietlanie nawiewów czy wszystkie wersje passata B5 3BG je posiadały?, posiadam wersje comfortline i nie ma zadnej instalacji do podlaczenia ani tez zainstalowanych w nawiewach tych bialych puszek,

posiadam te auto od nowosci wiec poza fabryka nic tam nie bylo majstrowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wszystkie wersje passata B5 3BG je posiadały?

Od 2003-go roku nie wszystkie passaty miały podświetlane nawiewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2003-go roku nie wszystkie passaty miały podświetlane nawiewy.

I to mnie właśnie wkurza :( Kiera podświetlana, a nawiewy nie... Ale ja się jeszcze do tego u mnie w aucie dobiorę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja się jeszcze do tego u mnie w aucie dobiorę

ja mam zakupione nawiewy z podswietleniem tylko jakos podlaczyc instalacje bede musial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zakupione nawiewy z podswietleniem tylko jakos podlaczyc instalacje bede musial

 

Ale to problem - bo przecież możesz wziąć z każdego jednego pinu gdzie jest podświetlenie - pojawia się w kilku miejscach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zakupione nawiewy z podświetleniem tylko jakoś podłączyć instalacje będę musiał

 

W Twoim samochodzie, na prawym mocowaniu deski rozdzielczej jest gniazdo, które w oryginale zasila podświetlenia nawiewów ( kiedy są !). Wystarczy dorobić wiązkę i tam ją podłączyć. Ma to tę zaletę, że jest podłączone przez "ściemniacz" i działa tak jak pozostałe elementy podświetlenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim samochodzie, na prawym mocowaniu deski rozdzielczej jest gniazdo

 

jak zdejmiesz oslone z prawej strony bedziesz widzial takie male `cos`

u mnie to jest z lewej, ale to nie robi zadnej roznicy ;)

P8300024.jpg

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam bo mi świecą nie wszystkie te pokrętła jak zdemontować kratke i czy tam jest jakaś żaróweczka czy co bo tak mam ze od strony lewej od strony drzwi swieci zaraz nastepna na srodku nie świeci strona kierowcy a nastepnie strona pasażera swieci i lewa strona pasażera nie świeci :-/ dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie mam bo mi świecą nie wszystkie te pokrętła jak zdemontować kratke i czy tam jest jakaś żaróweczka czy co bo tak mam ze od strony lewej od strony drzwi swieci zaraz nastepna na srodku nie świeci strona kierowcy a nastepnie strona pasażera swieci i lewa strona pasażera nie świeci :-/ dziekuje
Po pierwsze,całe info znajdziesz w temacie "zmiana podświetlenia nawiewów powietrza" -dział Warsztat B5,nie podaje ci linka bo widzę,że nie zadałeś Sobie choć minimum trudu żeby temat znależć.Po drugie przeczytaj swój post (może "na głos"?)...zrozumiałeś coś(z tego co czytasz)? Wiesz co to są znaki interpunkcyjne(przecinki,kropki itp.)? Używaj ich,będziesz wtedy rozumiany.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passata z 98r i nie mam podświetlania nawiewów powietrza przynajmniej mi nie świecą.

Wszystkie Passaty B5 miały podświetlane nawiewy?

Jeśli nie to od którego roku wprowadzono podświetlanie?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika że od początku do 2003r wkładali później za dopłatą lub w wyższych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaa czyli w moim Passacie napewno nie ma fabrycznego podświetlania nawiewów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a wyjąłeś nawiewy żeby sprawdzić???

ściągnij z prawej strony deski rozdzielczej taką zaślepkę boczną (taka sama jak z drugiej strony od bezpieczników) i powinieneś zlokalizować tam dwa kabelki: szaro niebieski i brązowy. One są od podświetlania nawiewów.

Na pewno masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro sprawdzę.

Na chwilę obecną nawiewy nie podświetlają mi.

Może w tych Passatach przed liftingiem tego jeszcze nie było ale nie wiem dokładnie.

A u Ciebie podświetla? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tych Passatach przed liftingiem tego jeszcze nie było

 

Ja mam z marca 1997 i mam podświetlane :D Tylko że nie ma sensu kupować żąrówek oryginalnych po 16 zł/szt. Kupiłem normalne diody na 12V, do ich wąsików dolutowałem przyciętę odpowiednio druciki (ze spinaczy biurowych), na te druciki założyłem izolację i wcisnąłem te druty we wtyczki :D Za wszystko zapłaciłem 6 zł :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności