Skocz do zawartości
tuner 63

Pytanie o filtr weglowy i paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie czy filtr węglowy znajdujący się pod obudową filtra powietrza po prawej stronie w komorze silnika jest w ciągu przepływowym od zbiornika paliwa do silnika albo czy jest to tylko taki bypass mający za zadanie odprowadzenie oparów benzyny .A ponadto czy trzeba go wymieniać (np. po 250 tkm ) albo w jakiś sposób odpowietrzać lub czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr jest tylko w układzie odpowietrzenia zbiornika paliwa, po to żeby opary paliwa nie wydostawały się bezpośrednio do atmosfery (częściowo są zasysane przez układ ssący i spalane). Moim zdanie się go nie wymienia, chyba że chcesz dbać o środowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni z filtra oparów na postoju leci mi paliwo i to sporo.Podstawiłem pojemnik i naleciało 4 setki.Gdzie stanę mam kałuże pod autem.Paliwo cały czas ubywa a jeżdżę na Gazie.Prosiłbym o radę co jest przyczyną lub jak to naprawić.Z góry dziękuję za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni z filtra oparów na postoju leci mi paliwo i to sporo

Sprawdź reg. ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, czyli odłącz od niego cienki wężyk podciśnień , jak z króćca po wężyku poleci paliwo to już wiesz ze musisz szukać nowego regulatora ciśnienia paliwa.

 

A czasem nie odpala Ci ciężko na benzynie po dłuższym postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala bez problemu.Jaki koszt tego regulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Intercars Topran-140zł, Bosch-160zł.

Na allegro duuuużo taniej ale nie wiem jakie marki.

http://allegro.pl/regulator-zawor-cisnienia-paliwa-passat-t4-vento-p-i2217327096.html

http://allegro.pl/nowy-regulator-cisnienia-paliwa-vw-037133035c-audi-i2223039662.html

 

Odpala bez problemu

Musisz mieć dobrą pompę.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie zatankowałeś benzyny po korek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze leje żeby pompa się nie uszkodziła tak 10litrów.Cały czas na gazie hulam.

 

Dzięki Lebow za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem passata 1.8tsi jazda próbna wszystko ok do pierwszego tankowania.prubuje go zalać a pistolet od dystrybutora rozłańcza dopływ paliwa.po odkręceniu korka wlewu słychać głośne bulgotanie powietrza dodam ze auto ma 4 lata i przebieg 125tyś mil.co go może blokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kupiłem passata 1.8tsi jazda próbna wszystko ok do pierwszego tankowania.prubuje go zalać a pistolet od dystrybutora rozłańcza dopływ paliwa.po odkręceniu korka wlewu słychać głośne bulgotanie powietrza dodam ze auto ma 4 lata i przebieg 125tyś mil.co go może blokować?

nie ten dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Topran

weź kolego nawet nie mów nic o tej firmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ten dział...

 

A czy możesz mnie zaprowadzić na odpowiedni dział,bo nic nie mogę znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerkajac na gorna czesc strony klikasz w slowo Forum, a nastepnie kierujac sie w dol znajdujesz dzial Passat B6/B7 i tam mozesz smialo zadawac pytania apropo swojej besti.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś kolego kontynuować swoją wypowiedź?

poczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/48733-zamienniki-firmy-quot-TOPRAN-quot?highlight=topran

też miałem złe doświadczenia jak i inni z tą firmą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem.Wymieniłem regulator i cieknie dalej.Odkręciłem z tyłu pokrywę i wypiołem całą wiązkę od baku.Czyli brak wskanika i pracy pompy.Nic nie kapie.Dwa dni odpalał na gazie a dzisiaj ni huhu podpiołem spowrotem odpalił na bynie i dopiero jak przegoniłem zaczął na gazie a paliwo jak leci tak leci.Mechanicy nie wiedzą co jest ani gazownik.No i co dalej?Niewiedza to błogosławieństwo jak cie żona zdradza ale nie w tym przypadku.Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku masz u góry zawór, który powinien "zbierać" tylko opary paliwa i kumulować je w węglu, później, podczas jazdy, poprzez zmieniające się podciśnienie kolektora ssącego silnik spala benzynę oraz opary paliwa, a skład mieszanki reguluje praca sondy, a co za tym idzie, jak jest za bogato np. za dużo oparów to czas wtrysku się skraca i jedziesz " na oparach" Co za tym idzie, podejrzewam że albo zawór w zbiorniku jest uszkodzony i zaciąga zamiast oparów właśnie benzynę LUB zawór podciśnieniowy, ten koło filtra paliwa jest spieprzony i na wolnych obrotach podciśnienie kolektora robi "próżnie" w ukł. paliwa i zaciąga do filtra benzyne z baku. Opary NIE SĄ W SPRAWNYM UKŁADZIE ZASYSANE NA WOLNYCH OBROTACH tj przy zamkniętej przepustnicy - oczywiście mówimy o 2E bo już w ADY jest zmiana.

Mam propozycję abyś zdjął wąż gumowy, który łączy filtr z węglem i przepustnice - ZAŚLEP go od strony przepustnicy, oraz od strony zbiornika węgla i testy. Jak dobrze kojarzę to żeby dostać się do zaworu oparów węgla trzeba demontwać zbiornik, - NIE mam pewności dlatego niech ktoś potwierdzi.

Natomiast jak jezdzisz na elpegje to poprostu zaślep i testuj.

Acha zaworów jest 2 - jeden w zbiorniku, a drugi koło filtra pow. Jeżeli będziesz zaślepiał to ten obok filtra. Baku narazie nie ruszaj,

 

Acha i jeszce jedno może to głupie ale mi lało z węża powrotnego, i po podłużnicy leciała waha własnie na podłużnice i m.in na filtr z węglem. Może tam oblookaj, tylko że u mnie było widać dopiero po chwili jazdy po podużnicy, bo benzyna kapała w taki sposób że wąż od góry był suchy jak pieprz a od dołu (tam gdzie nie widać) etylinka sobie kapała na podłużnice.

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobasspr.Tak czytam twoją wypowiedż i nie bardzo wiem jak to zrobić przydaly by się jakieś fotki.

cyt.

Mam propozycję abyś zdjął wąż gumowy, który łączy filtr z węglem i przepustnice - ZAŚLEP go od strony przepustnicy, oraz od strony zbiornika węgla i testy. Jak dobrze kojarzę to żeby dostać się do zaworu oparów węgla trzeba demontwać zbiornik, - NIE mam pewności dlatego niech ktoś potwierdzi.

Natomiast jak jezdzisz na elpegje to poprostu zaślep i testuj.

Acha zaworów jest 2 - jeden w zbiorniku, a drugi koło filtra pow. Jeżeli będziesz zaślepiał to ten obok filtra. Baku narazie nie ruszaj,

 

Nie bardzo wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz. Masz gumowy rękaw który łączy przepływkę z przepustnicą, zdemontuj go. Pod tym rękawem na podłużnicy "leży" zawór. Jak dobrze pamiętam ma on dwa wężyki jeden cieniutki, drugi 2razy grubszy. Zdemontuj je i zaślep. Ja później zejde do auta to ci postaram sie zrobić zdjęcie jak nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności