Skocz do zawartości
golab21

lokalizacja sterownika parktronika B6 2008

Rekomendowane odpowiedzi

witam. nie mogę znaleźć sterownika parktronic w pasku 08, gdzieś w necie znalazłem, że jest pod tapicerką w bagażniku po prawej stronie tak jak na fotce, ale w tym pasku go tam nie ma. muszę go odszukać bo nie działają sensory, a VCDS pokazuje błąd:

 

16347 - Control Module - EEPROM Error

014 - Defective

 

ma ktoś jakiś pomysł?

ops16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł parktronika jest pod deską rozdzielczą z lewej strony za skrzynką bezbieczników SC po otwarciu dzwi scągasz boczek z deski i za skrzybką bezpieczników jest moduł

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc.

Wczoraj podczas zapalania rozładował mi się akumulator. kupiłem nowy i po podłączeniu przestał działać mi PARKTRONIC.

Pojawił mi się błąd 16347 - control unit nie mogę go skasować.

O co może chodzić? przed wymianą wszystko na 100% działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazuje na padnięty sterownik lub "zagubienie danych" ROM. wypnij i popsiukaj czymś na styki, wepnij go ponownie. wykonaj test sterownika, spróbuj przywrócenia ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o pomoc.

Wczoraj podczas zapalania rozładował mi się akumulator. kupiłem nowy i po podłączeniu przestał działać mi PARKTRONIC.

Pojawił mi się błąd 16347 - control unit nie mogę go skasować.

 

Coś jest na rzeczy, że w tym modelu jak padnie akumulator, to pada też moduł Parktronic'a. Przerabiałem to, miałem dokładnie takie same objawy i błąd na kompie. Kiedyś znalazłem na forum posty 2 innych forumowiczów, którym też po śmierci akumulatora przestały działać pikacze.

Zobacz tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/41538-Wizualizacja-dzialania-czujnika-cofania/page4

Opisałem to w postach 77 i 79.

 

Moduł masz albo w bagażniku po prawej stronie, albo za schowkiem po lewej stronie kierownicy.

Ja mam z przodu pod kierownicą. A w lipcu miałem chyba jakieś lokalne zaćmienie mózgu, bo najpierw rozbierałem bok bagażnika przez dobrą godzinę, żeby na końcu znaleźć sterownik za schowkiem poniżej kierownicy po lewej stronie, gdzie do wymiany sterownika wystarczy wyjąć schowek, 3 wtyczki ze sterownika i 2 plastikowe bolce, na których przymocowany jest sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Szukam na allegro mojego sterownika ale nie udało mi się znaleźć o nr 3C8 919 475 są o nr 3C8 919 475 A pod tym nr jest również nr bez A czy jeśli kupię ten sterownik to bez problemu podmienię i będzie działało?

Sprawdziłem sterownik mam za schowkiem.

 

http://allegro.pl/vw-passat-cc-modul-parkowania-pdc-3c8919475a-i3804510375.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wstąpiłem dzisiaj do salonu i się zapytałem.

Tak mieli takie przypadki, że po zaniku prądu padał parktronic.

Trzeba wymienić moduł. Nie ma w sprzedaży modułów 3C8 919 475 na ich miejsce powstały 3C8 919 475 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak parktronik mi piszczy bez powodu to też może byc wina tego modułu czy czujniki w zderzaku padły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa to się dowiesz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wymieniony, założyłem 3C8 919 475 A, wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik wymieniony, założyłem 3C8 919 475 A, wszystko działa.

 

Mam pytanie, gdzie można kupić ten sterownik?

Bo na allegro nie mogę znaleźć mojego.

(3C8 919 475, bądź 3C8 919 475 A).

 

Czy inny też będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w ASO(cena 631zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, gdzie można kupić ten sterownik?

Bo na allegro nie mogę znaleźć mojego.

(3C8 919 475, bądź 3C8 919 475 A).

 

Czy inny też będzie pasował?

 

Ja mam taki, musi mieć napis parkhilfe 8K

http://allegro.pl/passat-b7-sensor-sterownik-pdc-3ae919475b-modul-i4433271610.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem sprzedawcy, mówi, że nie będzie pasował, że to do B7 :taksobie

 

No to słuchaj sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem sprzedawcy, mówi, że nie będzie pasował, że to do B7 :taksobie

 

No a ja mam 7N0, a to jest z Sharana i na pewno według tego sprzedawcy nie pasuje do Passata, montowałem już nawet 5C6 z Jetty i jest wszystko ok tylko trzeba odpowiednio zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja mam 7N0, a to jest z Sharana i na pewno według tego sprzedawcy nie pasuje do Passata, montowałem już nawet 5C6 z Jetty i jest wszystko ok tylko trzeba odpowiednio zakodować.

 

Okej, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z lokalizacja modułu parkowania. Czy możne ktoś mi dokładnie napisać gdzie on sie znajduje bo przejrzałem forum i trochę sie pogubiłem. Niektórzy twierdza że znajduje sie pod kierownica a inni ze w bagażniku po prawej stronie. dodam jeszcze ze czujniki parkowania nie dziłaja a komp pokazuje bład 16347 - Moduł sterowania i znajomy powiedział mi ze prawdopodobnie uszkodzony jest ten moduł czy moze chodzi o coś innego? Z góry dziekuje za wszelkie info. 

(passat b6 2.0 TDI sedan 2009r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borek85 - bo jedni mają starszy a inni nowszy model. W twoim powinno być z przodu. Możesz tam zaglądać bez rozkręcania jakichkolwiek elementów - wystarczy, że wyciągniesz mały schowek po lewej stronie kierownicy albo "wyczystkę" skrzynki bezpieczników tak jak jest napisane w tym temacie do którego przeniosłem twoje pytanie.

Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie passat cc 2008 r pokazuje błąd sterownika. Będzie on w bagażniku czy pod schowkami po stronie kierowcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności