Skocz do zawartości
mlodykulka

Czujniki parkowania - dziwne wiksy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Passata 2006r. z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu.

Z tyłu z czujnikami jest wszystko ok, z przodu z zewnętrzymi też ok, a środkowy ma troche korozji na chromie...

W momencie gdy pada jest ciągły dźwięk i czujniki nie działają ani z przodu ani z tyłu. Gdy jest sucho to czujniki z tyłu działają rewelacyjnie a z przodu działają tylko zewnętrzne.. Środkowe wogóle nie pikają... Czy powodem awarii 2 czujników jest to że jeden ma korozję?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wystarczy wymienić ten jeden i będzie wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wystarczy wymienić ten jeden i będzie wszystko ok?
tak powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki za pomoc, przyznaje pomogl i zamykam temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie jest instrukcja jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szukałeś ...

jest troszkę postów na temat tych czujników, np:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=107023&highlight=pdc

w Twoim przypadku, to czujnik do kosza.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Środkowe wogóle nie pikają... Czy powodem awarii 2 czujników jest to że jeden ma korozję?

 

Wystarczy że uszkodzeniu ulegnie jeden czujnik nieważne który i będzie lipa czyli ciągłe "piiiiiiiiip" :) w B6 praktycznie padają tylko chromy w grillu,koroduje chrom.Sam to przerabiałem.Na podstawie instrukcji z naszego forum wymieniłem w garażu w 15 minut.

Edytowane przez raver32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chrom koroduje to jakość wykonania równa się FSO.

Czy Twoje czujniki były skorodowane przez uszkodzenie mechaniczne czy tak bez przyczyny z wikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chrom koroduje to jakość wykonania równa się FSO.

W polonezach schodziła czarna farba z ramek szyb, ale chrom pod farbą trzymał się dzielnie, więc to złe porównanie ;)

 

Czy Twoje czujniki były skorodowane przez uszkodzenie mechaniczne czy tak bez przyczyny z wikiem ?

Pozwolę sobie zgadnąć - same skorodowały. Sam widziałem jak to wygląda, jak się dobrze przypatrzeć czujnikowi, to widać burchelek pod powierzchnią chromu. W linku od Jacka też jest wspomniane, że ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer seryjny do tych czujników chromowanych (do grilla z przodu)? Jaka literka po "3C0919275"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3c0 919 275 ad

 

no ja wczoraj zakładałem do swojego chromowany i miał końcówke J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się dobrze wgryźć w temat to się okazuje, że tych literowych końcówek może być kilka. Zależą one od roku produkcji. Niemcy wprowadzali modyfikacje tych czujników, a głównie chodziło właśnie o wyeliminowanie "puchnięcia" chromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są z literą "R" - takie mam u siebie. Są na pewno z literą "J" - miałem taki w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie chciałem się przywitać jest nowy na forum i chciałbym podpiąć się pod post. A więc mam problem z czujnikami przednimi tylne działają normalnie a przednie wogole tak jakby ich nie było nic nie miga na przełączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co podaje komputer po podłączeniu?

Błędy, wersja modułu, konfiguracja (kodowanie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jeszcze nie podłączyłem kompa bo to jest dość świeża sprawa jak znajdę chwile czasu musze podjechać i podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.

Mam dziwniejsze objawy.

Przy wyłączonych światłach jest wszystko OK, natomiast jak włączę światła mijania zaczyna "szaleć" prawy czujnik w grillu i dostaje się też prawemu bocznemu i po części lewemu w grillu. Światła mijania to zwykłe H1. Wyłączam światła i usterka znika.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności