Skocz do zawartości
yoda2

Zapawietrzone hamulce?

Rekomendowane odpowiedzi

I powracam z hamulcami,wymienione tylne cylinderki,pompa hamulcowa ,korektor,przewody przednie elastyczne,uszczelnienia przednich tłoczków w zaciskach ,przewody tylny korektor-cylinderki,żadnego wycieku nawet minimalnego płynu nie ubywa a hamulce jakby zapowietrzone .Dzisiaj próbowałem odpowietrzyć cały układ i w tylnych kołach non stop pojawiają się maluteńkie pęcherzyki powietrza jak główka od szpilki.Przelałem dziś prawie 1Litr płynu,nie licząc płynu przelanego przy wymianie poszczególnych elementów,(ze 3 litry by się uzbierało) i cały czas powietrze.Nie wiem już co robić,na stacji pokazuje że hamulce są dobre .Poradźcie coś bo mnie już szlag trafia !!!

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnego pomysłu ,o co tu chodzi z tymi hamulcami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na stacji pokazuje że hamulce są dobre, to przy pierwszym hamowaniu od razu czy pedał się pompuje i napompowanym sprawdzasz?

Jak przy pierwszym hamowaniu od razu ładnie hamuje to pojeździj tak trochę.

Może mylisz zapowietrzone hamulce z gumowym pedałem? Czasami pedał jest miękki jak nowe klocki się nie ułożą. A jak się dotrą to jest ok.

Może p prostu przewrażliwiony jesteś? Jak jest powietrze w przewodach to bąbelki zbierają się w jednym miejscu i przy odpowietrzaniu wyskakuje duży bąbel. Bąbelki wielkości główki szpilki to wężyk odpowietrzający może bokiem zasysać.

 

Jak pojeździsz kilka dni i hamowanie prawie całkiem padnie to dopiero odpowietrzaj. Jak wróci hamowanie to podokręcaj wszystkie przewody i tak do skutku. Cudów nie ma, żebyś cały układ hamulcowy wymienił i dalej się zapowietrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na stacji pokazuje że hamulce są dobre, to przy pierwszym hamowaniu od razu czy pedał się pompuje i napompowanym sprawdzasz?

Jak przy pierwszym hamowaniu od razu ładnie hamuje to pojeździj tak trochę.

Może mylisz zapowietrzone hamulce z gumowym pedałem? Czasami pedał jest miękki jak nowe klocki się nie ułożą. A jak się dotrą to jest ok.

Może p prostu przewrażliwiony jesteś? Jak jest powietrze w przewodach to bąbelki zbierają się w jednym miejscu i przy odpowietrzaniu wyskakuje duży bąbel. Bąbelki wielkości główki szpilki to wężyk odpowietrzający może bokiem zasysać.

 

]

 

 

Jak pojeździsz kilka dni i hamowanie prawie całkiem padnie to dopiero odpowietrzaj. Jak wróci hamowanie to podokręcaj wszystkie przewody i tak do skutku. Cudów nie ma, żebyś cały układ hamulcowy wymienił i dalej się zapowietrzał.
Chyba tak zrobię ,w sobotę podjadę na inna stację i tam zobaczę co wyjdzie ,na razie jeżdżę ,zobaczymy co będzie dalej i dam znać,Wielkie dzięki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak pojeździsz kilka dni i hamowanie prawie całkiem padnie to dopiero odpowietrzaj. Jak wróci hamowanie to podokręcaj wszystkie przewody i tak do skutku. Cudów nie ma, żebyś cały układ hamulcowy wymienił i dalej się zapowietrzał.
Chyba tak zrobię ,w sobotę podjadę na stację i zobaczę co pokaże po tygodniu jeżdżenia i porównam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak przy pierwszym hamowaniu od razu ładnie hamuje to pojeździj tak trochę.
Chyba tak zrobię w sobotę najwyżej podjadę jeszcze raz na stację i porównam wyniki z poprzedniego pomiaru.Jeszcze tylko zapytam bo trochę mnie to zaciekawiło,przy odpowietrzaniu hamulców pompuję pedałem w aucie ,pedał twardy -ojciec popuszcza odpowietrznik pedał schodzi do podłogi tak jak ma być .Zakręca odpowietrznik puszczam pedał i zaczynam pompować a pedał robi się twardy za 7,8 razem .Jak go puszczę po zakręceniu odpowietrznika i zaczekam ze 2 sekundy zanim zacznę znowu pompować pedał po naciśnięciu twardy za 2 depnięciem .To jest normalne czy coś nawala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj pompuję do trzech i jak do tej pory w każdym samochodzie się sprawdzało.

Przy trzecim naciśnięciu pedał może nie jest twardy jak skała ale jest na tyle wysoko, że idzie wypchnąć płyn po odkręceniu odpowietrznika.

A może zrób sobie przyrząd do odpowietrzania ze starego agregatu od lodówki i słoiczka?

http://zaporozec.eu/?prosty-przyrzad-do-odpowietrzania-hamulcow,88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczęło,we wtorek spróbowałem odpowietrzyć jeszcze raz hamulce.Zaczynam o najdalszego koła a kończę na najbliższym kole od pompy.Pompuję pedałem ,ojciec odkręca odpowietrznik i leci czysty płyn ,żadnego powietrza.Zakręca odpowietrznik ,puszczam pedał i zaczynam znowu pompować a pedał cały czas idzie do samej podłogi .Odczekałem ok 2 minut i pedał twardy -taki jak ma być .Po ponownym odkręceniu odpowietrznika i zejściu czystego płynu sytuacja powtarza się -2minuty pedał twardy.Sytuacja powtarza się tylko na prawym tylnym i lewym przednim kole ,na dwóch pozostałych jest ok.,zaznaczę że nigdzie nie idzie powietrze.Po całej operacji hamulce żyleta do dzisiaj -pedał już bieże sporo dużo niżej i siła hamowania widać że jest gorsza.Nie wiem już co robić ,wymieniony prawy tylny cylinderek(zdjąłem bęben i żadnego przepuszczania płynu wszystko suche),korektor siły hamowania(LPR).przewody gumowe na przodzie uszczelniacze tłoczków przednich,pompa hamulcowa Metelli .Nie wiem już co robić ,czy może siada serwo ? ,czy możliwe aby pompa była wadliwa .Ja już zgłupiałem .,może ktoś mi coś podpowie Proszę!!!No i stało się ...zaczęło mi piszczeć lewe przednie koło więc zdjąłem zacisk wyjąłem klocki lekko cofnąłem tłoczek wszystko przeczyściłem ,złożyłem do kupy i zginęły hamulce ,pedał idzie cały czas do samej podłogi .Jak odkręcę odpowietrznik to nie idzie wcale płyn zero nic.Co się dzieje pomocy!!!

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pompy serwo idzie plastikowy króciec,na nim wężyk który mknie w stronę chłodnicy (jest bardzo dobrze widoczny) na końcu tegoż wężyka jest tz:zawór zwrotny f0fc604bc4367cd8.jpg.Sprawdź czy nie jest pęknięty sam zaworek albo któryś z węży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko całe,nic co widoczne nie jest uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij plastikowy króciec razem z wężem z serwa-powinno być słychać syk.Obejrzyj dokładnie zaworek,u mnie był pęknięty od spodu i za 1 razem nie zauważyłem.

 

Może to pompa ABS,przekaźnik tej pompy ??

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to pompa ABS,przekaźnik tej pompy ??
Auto baz ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wadę pompy,nie jest ważne czy jest nowa czy używana,czy zregenerowana,spróbuj z inną.Sprawdził bym też

1.Odpowietrzniki

2.Wszystkie przewody na słuch na dotyk.

Sprawdź też dokładnie zawór o którym pisałem wyżej.Odpowietrzaj ,,czyli zaczynamy od prawego tylnego koła. Następne w kolejce są: lewe tylne koło, prawe przednie i na końcu lewe przednie,, I tutaj jeszcze część artykułu który znalazłem,może się przyda ,,Można sprawdzić otoczenie serwa i jak i samo serwo.

1. Przy wyłączonym silniku kilka razy nacisnąć na pedał hamulca – tym samym zredukujecie podciśnienie w serwo.

2. Następnie przytrzymać pedał tak jak przy pełnym hamowaniu – wciśnięty. Pedał musi być już twardy, a droga pedału hamulca powinna wynosić tylko 1/3 z całości drogi. Ciśnienie w cylinderku wynosi teraz 80 do 100 bar.

3. Trzymać pedał hamulca wciśnięty i włączyć silnik. Jeśli serwo i pompa podciśnieniowa działają bez zarzutu, wówczas pedał hamulca musi wyczuwalnie pod stopą opaść, albowiem zaczyna działać wspomaganie. Pedał hamulca osiąga punkt pomiędzy B i C (patrz rys.).

Ciśnienie w cylinderku wynosi 140 do 200 bar. ,, Więcej pomysłów brak.

45d16a611fff3-d.310.jpg

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam wadę pompy,nie jest ważne czy jest nowa czy używana,czy zregenerowana,spróbuj z inną.Sprawdził bym też

1.Odpowietrzniki

2.Wszystkie przewody na słuch na dotyk.

Sprawdź też dokładnie zawór o którym pisałem wyżej.Odpowietrzaj ,,czyli zaczynamy od prawego tylnego koła. Następne w kolejce są: lewe tylne koło, prawe przednie i na końcu lewe przednie,

Zawsze tak odpowietrzam ,ale dziwne jest to że przy odpowietrzaniu prawego tylnego i lewego przedniego koła po zakręceniu odpowietrznika pedał wpada non stop w podłogę,na dwóch pozostałych jest ok.Jaja takie zaczęły się po wymianie prawego tylnego cylinderka i pompy hamulcowej na nową Matelli 3 tygodnie temu.Najdziwniejsze jest to że wczoraj do godz.23 bo jeszcze sprawdzałem pedał bez różnicy czy silnik uruchomiony czy nie wpadał do samej podłogi a godzinę temu sprawdzam i wszystko jest w porządku..Zauważyłem też że po wymianie właśnie pompy i cylinderka pedał hamulca ma taki jakby dziwny ok 1cm.luz podczas hamowania ,przy naciskaniu na pedał jest najpierw właśnie taka jakby lekka 1cm przestrzeń gdzie nie czuć tego pedału a potem dopiero hamowanie.I co na to powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podmienić jeszcze cylinderki.Ostatnio w skodzie octavi miałem podobne jaja,tam z przodu są tarcze a z tyłu bębny.Wymieniliśmy wszystko na nowe,prawe tylne koło grzało się do zagotowania,okazało się że szczęki hamulcowe (nowe) były wadliwe.Także to że nowe,nie oznacza sprawne.Tak jak pisałem wyżej ja obstawiam pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to,że stary cylinderek przykręcany był na dwie śruby a nowy na jedną ,obleciałem całe miasto i w każdym sklepie mieli tylko na jedną .Niby fabrycznie tak jest montowane tylko czemu fabrycznie miałem na dwie i po wymianie (trzy klata temu urwałem odpowietrznik)na nowy TRW też był na dwie ,a tu raptownie wszystkie sklepy mają na jedną i to nie tanie bo po ok.60 dyszek ,tańszych nie sprowadzają.Jest jakaś różnica na jedną czy dwie śruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podmienić jeszcze cylinderki.Ostatnio w skodzie octavi miałem podobne jaja,tam z przodu są tarcze a z tyłu bębny.Wymieniliśmy wszystko na nowe,prawe tylne koło grzało się do zagotowania,okazało się że szczęki hamulcowe (nowe) były wadliwe.Także to że nowe,nie oznacza sprawne.Tak jak pisałem wyżej ja obstawiam pompę.
Też obstawiałem pompę dlatego dwa tygodnie temu postanowiłem ją wymienić na drugą nową (pierwsza poszła na reklamację i stwierdzono wadę fabryczną).Przed wymianą hamulce były dość dobre ale tydzień po 1 listopada pedał poszedł w podłogę i znowu przez kilka godzin hamulców brak ,a później same wróciły.Po wymianie na drugą pompę hamulce są dość dziwne ,pedał bierze dużo niżej niż na pompie uszkodzonej i są dużo gorsze.Mam wrażenie że przy gwałtownym hamowaniu na piaszczystej drodze przód idzie jakby w dół a tył do góry,tak jakby hamowanie tyłu było dużo dużo gorsze.Dzisiaj wjechałem na kanał aby zobaczyć w jakim położeniu jest śruba od korektora siły hamowania(wymieniony trzy miesiące temu) i była przesunięta na maksa a sprężyna naciągnięta.Nie wiem teraz czy tak ma być czy cofnąć śrubę do tyłu, żeby sprężyna była trochę luźniejsza .Nie wiem tylko czy jeżeli sprężynę trochę zluzuję poprzez cofnięcie śruby to tył będzie mocniej hamował czy słabiej.Nie wiem już co robić wszystko wymienione a problem z hamulcem wraca jak bumerang.Jutro chcę podjechać na stację i sprawdzić na rolkach zobaczę co pokaże.ale mimo to czy ktoś może mi pomóc znaleźć rozwiązanie na ten temat bo pytałem się paru mechaników i rozkładają ręce (czeski film ,nikt nic nie wie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też obstawiałem pompę dlatego dwa tygodnie temu postanowiłem ją wymienić na drugą nową (pierwsza poszła na reklamację i stwierdzono wadę fabryczną).Przed wymianą hamulce były dość dobre ale tydzień po 1 listopada pedał poszedł w podłogę i znowu przez kilka godzin hamulców brak ,a później same wróciły.Po wymianie na drugą pompę hamulce są dość dziwne ,pedał bierze dużo niżej niż na pompie uszkodzonej i są dużo gorsze.Mam wrażenie że przy gwałtownym hamowaniu na piaszczystej drodze przód idzie jakby w dół a tył do góry,tak jakby hamowanie tyłu było dużo dużo gorsze.Dzisiaj wjechałem na kanał aby zobaczyć w jakim położeniu jest śruba od korektora siły hamowania(wymieniony trzy miesiące temu) i była przesunięta na maksa a sprężyna naciągnięta.Nie wiem teraz czy tak ma być czy cofnąć śrubę do tyłu, żeby sprężyna była trochę luźniejsza .Nie wiem tylko czy jeżeli sprężynę trochę zluzuję poprzez cofnięcie śruby to tył będzie mocniej hamował czy słabiej.Nie wiem już co robić wszystko wymienione a problem z hamulcem wraca jak bumerang.Jutro chcę podjechać na stację i sprawdzić na rolkach zobaczę co pokaże.ale mimo to czy ktoś może mi pomóc znaleźć rozwiązanie na ten temat bo pytałem się paru mechaników i rozkładają ręce (czeski film ,nikt nic nie wie)

Odpowietrz pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była odpowietrzana i pompa i hamulce ,nigdzie żadnego powietrza,

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Odpowietrz pompę.
Odpowietrzałem i pompę (tak jak pisałeś w jednym z postów )jak i cały układ żadnego powietrza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

czy może mi ktoś zweryfikować czy ten zacisk spasuje do b3 1.9D?

http://allegro.pl/vw-passat-b3-1-9-d-zacisk-hamulcowy-lewy-przod-i5101778469.html

 

pisze że niby powinien ale w opisie jest potem rocznik 1997 (czyli b5??) a nie mam możliwości zweryfikować tego teraz na samochodzie.

Edytowane przez wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności