Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JD1CWicaAoI&feature=player_embedded]http://www.youtube.com/watch?v=JD1CWicaAoI&feature=player_embedded[/ame]

 

zobaczcie - fajnie to działa.

Koledzy, którzy doposażyli Swoje rydwany podajcie proszę szacunkowy koszt.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczcie - fajnie to działa.

 

Pięknie, to nawet idzie zamknąć klapę z pilota.

Koszt - siłowniki gdzieś ok 300-400, dociągacz ok 200, przycisk ok 50, zrobienie instalacji ok 200. Podłączenie i konfiguracja w własnym zakresie.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie z pilota również jednak sie da domknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie :-)

koszty narazie jakie ja mam to 2x siłownik + dociąg = 600zł

dalej nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszty narazie jakie ja mam to 2x siłownik + dociąg = 600zł

dalej nie wiem

 

czyli tak jak pisałem o kosztach.

jak ta klapa nie bedzie sie otwierac i zamykac z pilota zakładanie jej wg mnie ma sensu, chyba ze zamontowac jakis taki czujnik jak w B7 pod zderzakiem i noga otwierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez poczekam aż przetrzecie szlaki, wtedy pewnie sie zmobilizuje,

o ile otwieranie jej to pikuś to czasami samo zamykanie by się przydało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihi no widze to co mi sie marzy po rns 510 jestem za i to w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwor na przykręcenie dźwigni od siłownika, myślę że bez problemu można go wywiercić i nie kupować oryginalnych zawiasów już z otworami

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiem Wam lepszy numer . Klapę można zamykać jak i otwierać z pilota. Firma KUFATEC oferuje specjalny moduł który to umożliwia. Klapa w standardzie otwiera się z pilota , a zamyka na przycisk w klapie. Dalej walczę z kodowaniem ale ze zmniejszona siłą bo jestem na urlopie,

ale kabel i kompa mam ze sobą jak coś dajcie cynę jak kodować

 

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

 

Dodam jeszcze , że mam na zbyciu oryginalne wtyczki do siłowników 8 i 10 pinów oraz 2 dźwinie - oddam po kosztach. Reasumując modyfikację - jestem zadowolony,że to zrobiłem bardzo przydatna funkcja. Wcześniej czy później rozkminie to kodowanie sam albo z Waszą pomocą, a wtedy to już będzie czad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy powiem Wam lepszy numer . Klapę można zamykać jak i otwierać z pilota. Firma KUFATEC oferuje specjalny moduł który to umożliwia. Klapa w standardzie otwiera się z pilota , a zamyka na przycisk w klapie.

i pewnie oto chodzi :D : http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p738_c106_Comfort-Heckklappenmodul-VW-Passat-3C-Variant.html .

Jako że temat i mnie bardzo interesuje może i ja się skuszę :fajny , będę śledził dalsze poczynania :) . Znalazłem też informacje , opis i zdjęcia :D , jak to wykonał kolega z video :dobrze ( dla zainteresowanych ) : http://bronken.de/2011/05/29/passat-b6-variant-schliesen-der-elektrischen-heckklappe-per-ffb/ .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy powiem Wam lepszy numer . Klapę można zamykać jak i otwierać z pilota. Firma KUFATEC oferuje specjalny moduł który to umożliwia. Klapa w standardzie otwiera się z pilota , a zamyka na przycisk w klapie. Dalej walczę z kodowaniem ale ze zmniejszona siłą bo jestem na urlopie,

ale kabel i kompa mam ze sobą jak coś dajcie cynę jak kodować

 

o tym module mówisz?

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p738_c106_Comfort-Hatch-Module---VW-Passat-3C-Variant.html

to dlatego klapa zamyka się i otwiera z pilota na filmie parę postów wyżej. Ten moduł musi wywoływać zdalnie funkcję naciśnięcia klawisza zamykania klapy.

 

 

Dodam jeszcze , że mam na zbyciu oryginalne wtyczki do siłowników 8 i 10 pinów oraz 2 dźwinie - oddam po kosztach. Reasumując modyfikację - jestem zadowolony,że to zrobiłem bardzo przydatna funkcja. Wcześniej czy później rozkminie to kodowanie sam albo z Waszą pomocą, a wtedy to już będzie czad

 

teraz to piszesz że masz wtyczki jak już je zamówiłem, hehe

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

opis i zdjęcia , jak to wykonał kolega z video ( dla zainteresowanych ) : http://bronken.de/2011/05/29/passat-...lappe-per-ffb/ .

 

To jak już mamy schemat tego modułu trzeba znaleźć elektronika który ładnie nam to wykona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo

dobrze wiedzieć co i jak

A schemacik prosty, części za parę zł, fajnie by tylko plyteczkę zrobić i zalać w zywicy aby potem nic temu sę nie działo.

 

Cóż może i też uzbieram do tego graty, wygląda ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz to ten moduł. Ale Panowie musimy się skupić jak i gdzie to zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze prace ostro trwaja zajebisty bajerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteście w stanie napisać punkt po pounkcie co trzeba kupić do klapy

 

1.

2.

3.

4.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż koledzy skończą i zrobią manuala, co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz to ten moduł. Ale Panowie musimy się skupić jak i gdzie to zakodować.

 

Roger a powiedz czy jak podłączyłeś siłowniki od klapy do CANa to nie pojawił Ci się tam sterownik 6D? zobacz czy tam w tym sterowniku nie można zakodować Byte 02/Bit 3. Opisują tam że właśnie ten Bit jest odpowiedzialny za zmianę zachowania blokady. Czyli pewno otwieranie z pilota

 

Znalazłem coś na niemieckich forach, ale nie bardzo kumam ten język.

 

Niech się ktoś odezwie kto zna Niemiecki i może nam pomóc w przetłumaczeniu txt

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

 

jesteście w stanie napisać punkt po pounkcie co trzeba kupić do klapy

 

Czekaj parę dni, jak ogarniemy temat to będzie manual i będzie wiadomo co kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności