Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie ciekawi czy jak klapa napotyka przeszkode to staje , wyrywa siłowniki z zawiasów czy może zgniata przeszkodę np ręce dziecka :) . jak to z tym jest? can bada przeciążenie silników siłowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie ciekawi czy jak klapa napotyka przeszkode to staje , wyrywa siłowniki z zawiasów czy może zgniata przeszkodę np ręce dziecka . jak to z tym jest? can bada przeciążenie silników siłowników ?

jak napotyka opór to się spowrotem zamyka, tak przynajmniej jest w Q

 

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

 

teraz to piszesz że masz wtyczki jak już je zamówiłem, hehe

jesteśmy na tym samym etapie :D

czyli może nie zamawiać tych zawiasów skoro tak ładnie da się wywiercić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteśmy na tym samym etapie

czyli może nie zamawiać tych zawiasów skoro tak ładnie da się wywiercić ?

 

Ja zawiasy mam już z dziurami, ale będę kombinował wiercić otwory w swoich, jak chcesz mogę jeszcze raz dokładniej/inaczej zwymiarować otwór który trzeba wywiercić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo75 .W każdej chwili można przerwać działanie klapy . W chwili kiedy napotyka opór natychmiast przerywa operację zamykania/otwierania klapy.

Bimbasz muszę zobaczyć czy pojawił się sterownik 6D - nie zwróciłem wcześniej uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz muszę zobaczyć czy pojawił się sterownik 6D - nie zwróciłem wcześniej uwagi

 

na 99,9% powinien być, 6D Heckklappe, i tam na mojego nosa powinno się to dać ustawić, no chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawiasy mam już z dziurami, ale będę kombinował wiercić otwory w swoich, jak chcesz mogę jeszcze raz dokładniej/inaczej zwymiarować otwór który trzeba wywiercić

ja jeszcze nie wiem jakie mam zawiasy, popatrzę i dopiero ew. poproszę o foto, bo nawet 22zł x2 bez większego sensu wydawać jeśli da się zrobić to samemu :)

no chyba że to o innym nr części móimy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wiem jakie mam zawiasy, popatrzę i dopiero ew. poproszę o foto, bo nawet 22zł x2 bez większego sensu wydawać jeśli da się zrobić to samemu

no chyba że to o innym nr części móimy..

 

Zawias klapy ma numer 3C9 827 301 E i 3C9 827 302 E a kosztuje ok 90zł, ta część co piszesz że kosztuje 22zł to dźwignia 3C9 827 829 B i 3C9 827 830 B którą się przykręca właśnie do zawiasu przez ten otwór, a przekazuje ona napęd siłownika na zawias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawias klapy ma numer 3C9 827 301 E i 3C9 827 302 E a kosztuje ok 90zł, ta część co piszesz że kosztuje 22zł to dźwignia 3C9 827 829 B i 3C9 827 830 B którą się przykręca właśnie do zawiasu przez ten otwór, a przekazuje ona napęd siłownika na zawias

jak dobrze że jesteście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - sterownik 6D jest ale nie da rady go kodować funkcje kodowania są nieaktywne. Z tego co udało mi się zobaczyć to można tam zaprogramować wysokość otwierania się klapy. Maksymalna wartość to o ile dobrze pamiętam 345 im ta wartość mniejsza tym mniej otworzy się klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ludzie z ASO widzę że nie ogarniają takich tematów, masakra jakaś... :/

wiedzą że dzwoni ale nie wiedzą w którym kościele...

widzę że ludzie z forum bardziej rozkminiaja takie trudne tematy jak ludzie którzy w salonie 'opiekuja' się naszymi autami, porażka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem - sterownik 6D jest ale nie da rady go kodować funkcje kodowania są nieaktywne

 

To zoonk, to w takim razie co to za wartość i w jakim sterowniku się fajkuje Byte 02 - Bit 3

 

 

niestety ludzie z ASO widzę że nie ogarniają takich tematów, masakra jakaś... :/

wiedzą że dzwoni ale nie wiedzą w którym kościele...

widzę że ludzie z forum bardziej rozkminiaja takie trudne tematy jak ludzie którzy w salonie 'opiekuja' się naszymi autami, porażka :/

 

Tak to już jest. W ASO wiedzą jak sprawdzić cenę w ETCE i to tyle. Jak montowałem kamerę to potrzebowałem kabel video ok 4-5m do podłączenia kamery ze sterownikiem. Dzwoniłem do 3 różnych ASO aby mi pomogli. 2 od razu mówiły że to razem tylko z wiązką główną auta jest. A 3 widać ze chciał pomóc i nawet napisał maila do niemiec aby ustalili nr przewodu, niestety odpowiedź przyszła negatywna - nie występuje jako część zamienna :) Ale się nie poddałem, po paru godzinach szukania ustaliłem nr oryginalny. Zamówiłem to właśnie w tym 3 ASO a jak odbierałem to powiedziałem że jak to możliwe aby w Niemczech mówili że nie ma takiego kabla jak właśnie go kupuję. Pan z ASO wielkie oczy i szczęka na dół. Sorry za off topic ale to potwierdza kto pracuje w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dobrze że ja jestem ale żeby się najpierw otwierała, w innym wypadku nie widzę sensu się z tym bawić jak i tak będzie trzeba otwierać rączką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój variat jest fabrycznie wyposażony w ten system i wierzcie mi lub nie ale wielokrotnie udało mi się zamknąć klapę pilotem - działa to dokładnie tak jak na filmie, ale co ciekawe nie zawsze. Zwróciłem uwagę że jest to związane z tym czy po otwarciu klapy bagażnika otworzyłem jakieś drzwi, czy samochód był zamknięty. Nie znam dokładnego schematu, ale chętnie bym go poznał bo poza przyjemnością z użytkowania tej funkcji w moim przypadku ma ona jedną duża wadę. Wada polega na automatycznym zamykaniu się klapy po kilku minutach lub po zamknięciu/otwarciu drzwi (już nie raz żona i ja oberwaliśmy po głowie podczas załadunku bagażnika gdy ktoś otworzył drzwi samochodu). Pisałem już o tym kiedyś w innym wątku ale nikt nie potrafił pomóc. Na dniach będę miał już swój fejsik to pogrzebie bardziej i może wyeliminuje tą wadę.

 

ps. oczywiście ASO nie wie nic o programowaniu/sterowaniu. Najśmieszniejsze jest to że nie wiedzą nawet jak zaprogramować wysokość otwierania klapa (przydatne jak masz niski garaż) bez użycia komputera. T R A G E D I A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. oczywiście ASO nie wie nic o programowaniu/sterowaniu. Najśmieszniejsze jest to że nie wiedzą nawet jak zaprogramować wysokość otwierania klapa (przydatne jak masz niski garaż) bez użycia komputera. T R A G E D I A !!!

 

Czyżby tak jak w nowym Seacie Alhambra lub VW Sharan? Wystarczy przytrzymać przycisk zamykania na klapie, gdy znajduje się ona na pożądanej przez nas wysokości, auto mignie awaryjnymi i zapamięta ustawienia. :)

Jeśli tak, to faktycznie w ASO pracują niedouczone głąby. Przecież na każdym szkoleniu jest to wałkowane.

Czasem mam wrażenie, że dzisiejsi mechanicy w ASO nie dotykają samochodu, gdy nie mają pod reką komputera diagnostycznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisałeś - kilka sekund programowania i po problemie. Podejrzewam, że automatyczne zamykanie jakoś podobnie się programuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz mam do porównania dwa pasaty ale nie były one fabrycznie wyposażone w elektryczną klapę. Gdybym miał do porównania passata z taka klapą już dawno myślałbym co dalej w moim pasku zmodyfikować. Spokojnie damy radę .

Dedal podaj jak możesz kodowanie komfortu i bordnezu i zamkniemy temat klapy. Moja klapa nigdy sama się nie zamknęła bez względu na to co wcześniej otwierałem czy zamykałem i bez względu na czas czy trwało to 2 minuty czy nawet 1 godzinę. Fabrycznie KLAPA ZAMYKA SIĘ PRZEZ NACIŚNIĘCIE PRZYCISKU NA NIEJ. W innym przypadku firma kufatec nie robiłaby takiego modułu, a w/w urządzenie byłoby do nabycia w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój variat jest fabrycznie wyposażony w ten system i wierzcie mi lub nie ale wielokrotnie udało mi się zamknąć klapę pilotem - działa to dokładnie tak jak na filmie, ale co ciekawe nie zawsze. Zwróciłem uwagę że jest to związane z tym czy po otwarciu klapy bagażnika otworzyłem jakieś drzwi, czy samochód był zamknięty. Nie znam dokładnego schematu, ale chętnie bym go poznał bo poza przyjemnością z użytkowania tej funkcji w moim przypadku ma ona jedną duża wadę. Wada polega na automatycznym zamykaniu się klapy po kilku minutach lub po zamknięciu/otwarciu drzwi (już nie raz żona i ja oberwaliśmy po głowie podczas załadunku bagażnika gdy ktoś otworzył drzwi samochodu). Pisałem już o tym kiedyś w innym wątku ale nikt nie potrafił pomóc. Na dniach będę miał już swój fejsik to pogrzebie bardziej i może wyeliminuje tą wadę.

 

ps. oczywiście ASO nie wie nic o programowaniu/sterowaniu. Najśmieszniejsze jest to że nie wiedzą nawet jak zaprogramować wysokość otwierania klapa (przydatne jak masz niski garaż) bez użycia komputera. T R A G E D I A !!!

 

A jak to rozumieć . Kolega nie ma modułu Kufateca , klapa fabryczna a zamyka się pilotem.

 

Czym więcej zaglądam na forum , tym bardzie kręci mnie zabranie się za dołożenie elektryki do klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś pomoże potrzebuje schemat elektryczny elektrycznie podnoszonej klapy bagażnka do passata b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapytać kolegę Dedal czy ma passata od nowości kupionego w salonie czy też kupił używkę . Jeżeli używkę to stawiam piwko że ktoś majstrował przy klapie.

Schematy mam. Mogę udostępnić ale dopiero po moim urlopie czyli w przyszły poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Roger będe czekał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności