Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Ja z kolei mam problem z wolno otwierającą się klapą bagażnika.

Szlag mnie trafia jak musze czekać x czasu aż klapa się podniesie.

Zerknij jak Marek pisze na zawiasy i przesmaruj , sprawdziłbym również siłowniki klapy czy nie są zmęczone .

Czy istnieje jakiś sposób aby vcds-em zwiększyć prędkość unoszenia klapy ?

nie da rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy montowaniu tego systemu trzeba wymienic zamek

W etka znalazlem taki pod el klape 1K6827505C

Czy nie trzeba wymieniac i mozna zostawic stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek zostaje stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w moim Passacie elektryczną klapę bagażnika lecz przestała się podnosić, po wciśnięciu przycisku na pilocie słychać jak silnik pracuje, lecz nie podnosi klapy. Czy może ktoś podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wymienić zamek w klapie. A jak podepniesz pod kompa to będziesz wiedział na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym iz klapa dziala przy wlaczonym zaplonie i jakies 30 sekunk po jego odpaczeniu (chyba ze otwieram i zamykam klape co chwilem w nie wiekszych przerwach niz 10sek. Gdy tylko zrobie przerwe 10 sek przy zamykaniu i otwieraniu to kalapa przestaje dzialac) i zaczyna dziala dopiero gdy znowu wlacze zaplon

Dodam ze "+" jest podpiety pod stly prad (nie po stacyjce)

Czy mozna jakos modul komfortu zakodowac zeby nie odlanczal prady w sterowniku klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj że chodzi o Audi A3 a nie Passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

 

Tym razem pytanie o opadającą klapę bagażnika. Tak, wiem, że ten typ tak ma i w ogóle, ale wk... mnie to i boję się o szybę przy większych mrozach. Na początku miałem tak jak Wy - klapa opadała jak było ciepło. Teraz już opada czy ciepło, czy zimno.

 

Tłumaczenie, że tak ma być mnie nie satysfakcjonuje, bo jak auto było nowe to się tak nie działo, a i teraz, w niektórych tak nie ma (sąsiada Audi A4 Avant 2011 nie opada).

 

Walczył już ktoś tym z sukcesem? Myślę o wymianie siłowników tych gazowych co są jak w standardowej klapie, ale nie wiem czy to ich wina, czy siłowników... Podpowie ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem krosno i wydaje mi sie że opada jeszcze bardziej niż na ori, oczywiscie w końcowej fazie samozamykania. nie wiem czy nie sa za słabe bo nie widze aby ją jakoś mocno wypychało przy otwieraniu i trzaska przy zamykaniu. napewno tez nie wypycha jej do konca bo gdy klapa sie zatrzyma moge swobodnie rękoma otworzyć ją bardziej/podnieść wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też jest luz na końcu i klapa nie podnosi się/opuszcza jednostajnie tylko słychać, że trochę jakby 'faluje'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaj że chodzi o Audi A3 a nie Passata

 

A3 i passaty maja te same bordnetzy

Nie powinno byc roznicy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No u mnie też jest luz na końcu i klapa nie podnosi się/opuszcza jednostajnie tylko słychać, że trochę jakby 'faluje'...

 

A sprawdzales czy silniczki sie nie ruszaja (maja luzy) przy otwieraniu i zamykaniu

Sprawdz bo ja tak mialem (audi a3 fabrycznie nie bylo el. Klapy wiec ciezko bylo gdzie kolwiek przykrecic,przyspawac lecz spawanie nie jest dobre gdyz wrazie checi wyjecia silniczkow byloby to niemozliwe) po usztywnieniu silniczkow jest dobrze

Badz mozna dokupic sprezyny i zalozyc na silownikach (tak jak robi sie przy samoczynne otwieranie klapy w a3 i golfach po to aby klapa odskakiwale ale w el. Klapie pelnila by funkcje spowalniania klapy przy fazie zamykanie (gdzies mam takie sprazyny wiec sprawdze u siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do zestawu (siłowniki, wiązka, dociąg ).Przy podłączeniu bez montażu czyli can i zasilanie oraz po zakodowaniu w getaway klapa jest widoczna w vcds brak błędów ale nie reaguje na przycisk otwierania i zamykania. Jeden siłownik jest otwarty a drugi zamknięty. Może to jest przyczyna? Nie wiem jak ręcznie bez montażu w aucie można je otworzyć lub zamknąć.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki były z jednego samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podesłać schemat elektryczny całej klapy? A może mój problem tkwi w kodowaniu ? Czy poza dodaniem klapy w getaway coś jeszcze trzeba zakodować?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcje masz opisane jak zakodować - z tego co mówisz wychodzi na to ze pominąłem kodowanie modułu komfortu...

 

 

Sent from my mobile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W instrukcji jest wzmianka o dodaniu klapy w getaway oraz o kodowaniu otwierania klapy z pilota. Jest coś jeszcze co trzeba zakodować żeby ruszyła?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić siłowniki. Powodem był brak sygnału z zamka do komfortu o otworzeniu klapy.Pod prawą tapicerka w bagażniku jest niebieska kostka do której idą przewody z zamka do modułu komfortu.Numer tej wtyczki to 1T0 972 711 A. Może ktoś podpowiedzieć jaki jest rodzaj pinów w tej kostce? Jeden z nich się utlenił a jest tam jeszcze jedno wolne miejsce na przełożenie pinu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności