Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój passat b6 kombi fabrycznie nie został wyposażony w elektrycznie podnoszoną klapę. Uważam , że jest to przydatna funkcja i chce doposażyć auto to ustrojstwo. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał już ten temat i udzieli paru wskazówek ja to zamontować i co zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link ale nie zawiera on żadnych konkretnych informacji - dlatego zamieściłem nowy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojego nosa to koszt 1500-1800 + duzo pracy (wraz ze zdjęciem podsufitki włącznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli nie zważasz na koszty to tak ale wiąże się to z ponownym programowaniem kluczyka założenie siłowników orginalne kosztują krocie przekonałem się kupując kierunki do przodu za 400 zł!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie siłowniki , zamek dolny klapy oraz przycisk już mam ( kupiłem wszystko za 500 zł), Potrzebuje jeszcze wiązki oryginalnej a jak takowej nie znajde to sam zrobię. W ASO kupie tylko wtyczki do siłowników i zamka, a przewody w każdym sklepie elektronicznym dostane. Wiem że do działanie elektrycznej klapy nie potrzeba sterownika. Wnisek - koszty nie są takie straszne, zdjecie podsufitki max 40 min roboty, założenie około 2 godziny, pociagniecie kabli myśle że 2 godzinki wystarczy. Nie wiem jak przeniesiony jest napęd z siłownika na zawias klapy. Może koledzy którzy maja taki mechanizm w swoim aucie zamieszcza fotke zawiasów . Będę wzdzięczny za wszelkie podpowiedzi, a jak uda się ogarnać temat zrobie instrukcje dla potomnych w dziale Warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może koledzy którzy maja taki mechanizm w swoim aucie zamieszcza fotke zawiasów

 

z zewnątrz nie widać żadnych różnic w klapie elektrycznej. zawiasy wyglądają identycznie jak w zwykłej klapie. Różnice muszą być gdzieś pod podsufitką, pewno samo mocowanie zawiasu wygląda inaczej.

 

a tak przy okazji to bardzo tanio kupiłeś ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ustaliłem jak przekazywany jest napęd z siłowników na zawias klapy. Odpowiadają za to dźwignie które juz zamówiłem w ASO koszt jednej 22 zł .Mam numery fabryczne wtyczki elektrycznej do siłowników i przycisku klapu. Nie moge ustalić numeru wtyczki do dociągu klapy ( to ustrojstwo przy pasie tylnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge ustalić numeru wtyczki do dociągu klapy ( to ustrojstwo przy pasie tylnym).

 

Rygiel ma nr 3C9 827 887 B do niego pasuje wtyczka 535 972 705 na 5 pinów

ale w 01/02/2010 zastąpiono

rygiel nr 3C9 827 887 C a do tego rygla pasuje już wtyczka 1H0 972 702 A na 2 piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat żyje :D

narazie dziękuję Rogerowi :D

zobaczymy co z tego nam powychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadają za to dźwignie które juz zamówiłem w ASO koszt jednej 22 zł

 

Możesz powiedzieć jakie nr części mają te dźwignie. A myślisz że masz dziurę w dachu na przełożenie napędu klapy, czy będzie trzeba wiercić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwignie nr 3C9 827 829 B, 3C0 827 830 B ( PRAWA I LEWA). Dziury w dachu juz są nic nie trzeba wiercić

 

---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

 

wiadomośc dla "kamilb" musisz jeszcze zamówic wtyczjkę na 10 pinów nr 3C0 972 725. NIE ZAUWAŻYŁEM WCZEŚNIEJ ALE JEDEN SIŁOWNIK MA GNIAZDO NA 8 PINÓW, A STERUJACY SIŁOWNIK MA GNIAZDO NA 10 PINÓW

Wtyczka do przycisku na klapie 8K0 973 754

Wtyczka do lewego silnika 1K0 972 924

Wtyczka do prawego silnika 3C0 972 725

Wtyczka do dociagu klapy 535 972 705

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dźwignie nr 3C9 827 829 B, 3C0 827 830 B ( PRAWA I LEWA)

 

Sprawdzałem te części co podałeś i dziwne, bo ja nie mam elektrycznej klapy a niby te dźwignie mam u siebie bo tak podaje serwis. Może standardowo każdy je ma.

 

Dziury w dachu juz są nic nie trzeba wiercić
To znaczy że teraz tam są zaślepki, zdjąłeś już podsufitkę? Mógłbyś wstawić foto jak wygląda tam pod dachem miejsce montowania tych siłowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mój pasek został fabrycznie wyposażony w ten system, ale niestety z powodu urwania się śruby mocującej ramie siłownika elektrycznego do zawiasu musiałem poznać sposób działania i montażu. Co do ściągania podsufitki to nie ma takiej potrzeby - wystarczy ściągnąć ostatni plastik między podsufitką a klapą i odgiąć boczne plastiki. Podsufitka podda się na tyle żeby zdemontować/zamontować silniki oraz w razie potrzeby zawiasy. Potrzebne będą Ci trzy klucze 10 i 13 płaska (najlepiej z grzechotką z jednej strony) oraz 13 nasadowa lub klucz tzw. Herkules 13. Niestety dostęp nie jest najlepszy ale z dwojga złego wolałem się pomęczyć niż demontować podsufitkę - pewnie czasowo wyszło na jedno, ale przynajmniej wiem, że nie nabroiłem z kurtynami bocznymi. Co do połączeń to każdy z 4 elementów (2 silniki, zamek dolny z dociągiem, przycisk w klapie) jest zależny od siebie i bez niego cały system nie zadziała. Przynajmniej tak jest w fabrycznej wersji na oryginalnej instalacji. Silniki są przykręcane 2-ma śrubami, jedną do ramy drugą do zawiasu od strony kabiny, no i jeszcze jedna na zewnątrz do ramienia zawiasu – to właśnie ta mi pękła i nie można było wykręcić pozostałości. Jeśli chodzi o kwestie programowania to nie mam pojęcia co trzeba zrobić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem całe zawiasy z dżwidniami więc moje dźwignie które zamówiłem w ASO są do sprzedania oddam po kosztach . Chętnych zapraszam na prw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem całe zawiasy z dżwidniami więc moje dźwignie które zamówiłem w ASO są do sprzedania oddam po kosztach . Chętnych zapraszam na prw

 

wstaw foto takiego zawiasu z dźwignią, ciekawi mnie jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace ukończone, klapa żyje. Jedyne co mnie trapi to fakt iż klapa nie otwiera się z pilota. Po naciśnięciu przycisku na pilocie słychać jak siłowniki chcą pociągnąć klapę do góry, a zamek w klapie nie chce jej puścić. Kiedy nacisnę przycisk w klapie zamek klapy się zwalnia i klapa startuje do góry. Następnie przyciskam przycisk w klapie do jej zamykania - klapa zamyka się. Wygląda na to że zamek w klapie nie dostaje sygnału że ma puścić klapę kiedy chce ją otworzyć z pilota . Może gdzieś się to programuje. Czy może któryś z kolegów podać kodowanie bordnezu i modułu komfortu ( oczywiście te osoby które mają elektryczną klapę albo te osoby które wiedzą co zakodować ). Jak ukończę pracę zamieszczę w dziale warsztat instrukcję co i jak zrobić . Dokumentacja foto już zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może któryś z kolegów podać kodowanie bordnezu i modułu komfortu

 

Mogę Ci to załatwić, ale w tygodniu, bo muszę do kumpla podjechać co ma taką klapę. Zobaczę czy u niego pilotem się otwiera.

 

 

Jak ukończę pracę zamieszczę w dziale warsztat instrukcję co i jak zrobić

 

Czekamy na instrukcję, bo może takie cuś zapodam do siebie.

 

 

kupiłem całe zawiasy z dżwidniami

 

to co potrzeba innych zawiasów, czy wystarczą tylko same dźwignie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzucie jakie fotki bo to ciekawy temat moze kiedys ???? sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą same dźwignie. Zawiasy w klapie są takie same. Jedyna różnica to taka, że w passatach bez elektrycznej klapy w zawiasie nie ma wywierconego otworu na przykręcenie do niego dźwigni. Ale to nie jest problem bo i tak musimy zdjąć klapę z zawiasami. Jak ją zdejmiemy to wywiercenie otworu to pestka. Ja kupiłem gotowe bo kolega na szrocie akurat miał takie od elektrycznej. Na moda klapy trzeba poświęcić cały dzień ( robiłem to od godz. 14.00 do 24.10) . Bimasz daj e-mail to wyśle Ci foty zawiasów. Wstyd się przyznać ale jeszcze nie wiem jak zamieścić foto na forum. Kolega kamilb podał wskazówkę jak zrobić kodowanie. Wieczorkiem podejdę do garażu i sprawdzę kodowanie. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności