Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Po demontażu zamka 1K6827505E okazało się że jest zepsuty. Uszkodzeniu uległ plastikowy wałek który ma za zadanie zamykanie zamka. Musiałem kupić oryginalny zamek koszt 200 zł. Nie znalazłem samego wałka który oczywiście da się wymienić gdyby go ktoś chciał sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy mają oryginalnie klapę elektryczną. Jak można zamykać klapę od wewnątrz tzn. bez wysiadania z auta. Otworzyć oczywiście mogę od wewnatrz przyciskiem w drzwiach kierowcy ale zamknąć tylko przyciskiem na klapie albo pilotem ( mam moduł) ale to powoduje ryglowanie wszystkich drzwi.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzewidziano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam passata kombi 2011 salon wszytko oryginalne problem w tym tylna klapa ELEKTRYCZNA od pewnego czasu podczas zamykania już przy samym końcu jest straszne trzaśnięcie cały proces zamykania przebiegła płynnie tylko pod sam koniec to walnięcie w ASO powiedzieli ze to siłowniki gazowe wiec kupiłem w ASO 450 zł i dalej trzaska. Może ktoś to przerabiał będę wdzięczny za konkretne info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, toczarn napisał:

w ASO powiedzieli ze to siłowniki gazowe wiec kupiłem w ASO 450 zł i dalej trzaska.

Reklamuj.

14 minut temu, toczarn napisał:

Może ktoś to przerabiał będę wdzięczny za konkretne info 

Wielu i wystarczy przeczytać ten temat, żeby wiedzieć co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz gdzie to znajdę czyli odpowiedz na moje pytanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać tutaj: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie urwał się łeb śruby mocującej elektryczny siłownik do lewego zawiasu tylnej klapy w moim pasku - kombi. Czy ktoś już przerabiał ten temat?

Dam radę wykręcić pozostałą cześć śruby z zawiasu bez demontażu podsufitki i całego siłownika?

Zastanawiam się co mogło być tego powodem, zawiasy są przesmarowane, klapa wydaje się chodzić płynnie. Czy to po prostu zmęczenie materiału czy należy szukać gdzieś indziej przyczyny, może dla pewności powinienem zmienić od razu 2. śrubę?

Uprzejma prośba o pomoc, dziękuję.

Edytowane przez tomzetec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomzetec napisał:

Cześć,

właśnie urwał się łeb śruby mocującej elektryczny siłownik do lewego zawiasu tylnej klapy w moim pasku - kombi. Czy ktoś już przerabiał ten temat?

Dam radę wykręcić pozostałą cześć śruby z zawiasu bez demontażu podsufitki i całego siłownika?

Zastanawiam się co mogło być tego powodem, zawiasy są przesmarowane, klapa wydaje się chodzić płynnie. Czy to po prostu zmęczenie materiału czy należy szukać gdzieś indziej przyczyny, może dla pewności powinienem zmienić od razu 2. śrubę?

Uprzejma prośba o pomoc, dziękuję.

Witam,

miałem taki sam problem, ale niestety nie obyło się bez rozbierania całej podsufitki i wyjmowania siłowników, ponieważ okazało się, że w lewym siłowniku poluzowały się śruby mocujące.

Po rozebraniu okazało się też, że jedna śruba wyrwała się z blachą i trzeba było dokładać blachę wzmacniającą oraz nową nakrętkę.

Przy okazji tej naprawy wymieniałem też peszel od instalacji elektrycznej, więc zdejmowałem całą klapę. Nie miałem w ten sposób problemów z dostępem do urwanej śruby w zawiasie. Po prostu wystającą część śruby wykręciłem chwytając kombinerkami.

Pozdrawiam

ZbyCh

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - zrobione, nie taki diabeł straszny...

Pomocna była druga para rąk, plastik górny ściągnięty, boczne odgięte, podsufitka lekko odciągnięta w dół i dostęp do śrub wystarczający. W moim przypadku wystarczyło odkręcić zawias, w tym czasie druga osoba przytrzymywała klapę (prawy zawias cały czas był dokręcony, podłożyłem szmaty między rant otwartej klapy a dach), po jego wyjęciu wykręcić pozostałość śruby. Potem wszystko w odwrotnej kolejności, no i od razu dokręciłem wszystkie śruby lewego i prawego silniczka - efekt jakby zniknęły drobne trzaski w początkowej i końcowej fazie otwierania/zamykania klapy.

Dziękuję zatem za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić silniczek od podnoszenia klapy tylnej Passat b6 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro lub w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje małej pomocy czy to co jest na zdjęciu jest wszystko do zrobienia klapy  na pilot w moim b6 czy jeszcze coś potrzeba

http://allegro.pl/vw-passat-b7-klapa-elektryczna-tyl-3c9827383-kombi-i6991839933.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest poza 2 śrubkami do przykręcenia silników do karoserii, zamek ze zdjęcia jest zbędny, wiązka jest niepełna, przynajmniej tak wygląda na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszej giełdzie jest dostępny komplet do montażu klapy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu to trochę brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego brakuje? Chyba klapy bagażnika z Passatem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli siłowniki i dociąg działają po BT lub WiFi to jest komplet ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiązka niekompletna...

Muszę swój zestaw w wolnym czasie przejrzeć, czy mam wszystko czy czegoś brakuje-żeby nie zaliczyć wpadki przy montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam pytanie, czy ma ktoś numery volkswagena wiązki elektrycznej (prawej i lewej ) do wersji z elektrycznie podnoszoną klapą.? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności