Skocz do zawartości
Gość Kantorek

Urwana klamka od schowka pasażera w B5

Rekomendowane odpowiedzi

No po to właśnie jest to "gówienko" o ktorym pisałem - do uzupełniania ubytków. Kup, przetestuj - efekt będziesz miał zadowalajacy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

Byłem dziś w ASO i krzyknęli mi za drzwiczki 380 złotych a za obudowę schowka 780 złotych. Razem 1160 złotych!!! Jakbym składał paska z części w ASO to za wartość części kupiłbym chyba nowego Phaetona. Na razie się zamyka a jak podjedzie coś na allegro to się wymieni. Gość sprzedawał z 2004 roku w kolorze szarym, ale twierdzi że do mojego nie podjedzie (inny odcień). W ogóle to to auto rozlatuje się w oczach. Nie miałem jeszcze w swojej historii motoryzacyjnej tak fatalnie wykonanego samochodu. O przepraszam, Fiat Marea był podobny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jakbym składał paska z części w ASO to za wartość części kupiłbym chyba nowego Phaetona

 

Zrobie maly OT: Kilka lat temu czytalem artykul w jakiejs gazetce motoryzacyjnej... Dzienikarze dali akurat przyklad Passata. Nowy w salonie kosztowal nieco ponad 80 tys zl\ (nie wazne jaki silnik i jaka wersja), natomista gdyby czlowiek chcial zlozyc ten sam samochod z czesci dostepnych w ASO, to musialby zaplacic za wszystko przeszlo 300 tys zl. :przestraszony:

W artykule chodzilo o to, ze ASO to zdziercy :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadła i mnie urwana klamka w schowku.Połamały mi się te otworki w które wchodza te bolczyki i nie wiem czy dam rade to posklejac. Ale problem tkwi w tym że klamka została wyłamana przy zamkniętym schowku na kluczyk i nie da sie go otworzyć teraz. A z tego co widziałem na zdjęciach to żeby go wykręcić trzeba go otworzyć bo śruby są od wewnątrz.Starałem się otworzyć zamek kluczykiem jak przystawiłem klamkę w jej stare miejsce ale nie dało to rezultatu.Pewnie przy okazji wyrwała się z jakiegoś cięgna albo coś .

 

Jak otworzyć teraz ten schowek oczywiście tak żeby nic nie połamać ???

 

Już sobie z tym poradziłem.

Schowek juz naprawiony i działa.

Trochę widać ślady klejenia po rozbiórce ale kilka zł w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceem

Panowie fachowcy,

czy schowek do B5 jest taki sam dla anglikow i eurpejczykow?

czy spasuje mi on jesli go zakupie w UK?

dzieki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

kiedys chcielm kupic na szrocei od angola schoweki koles powiedzial ze nie bedzie pasowal pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy:) sam przerabiałem ten temat i to nic trudnego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytałem trochę na forum o tych schowkach, ale chciałbym Was prosić o małą pomoc i poradę.. a mianowicie chodzi mi o to czy da się jakoś to jeszcze w jakikolwiek sposób naprawić czy już jest przeznaczone do kosza. Ile to jest roboty.. opiszcie jak to wykonać jeśli potraficie :)

Dodaję kilka zdjęć zamka:

1. http://i34.tinypic.com/25kjzus.jpg

2. http://i35.tinypic.com/wkfcjp.jpg

nie wiem dokładnie co to jest, możliwe, że jest to od zamka.. bo znalazłem to na wycieraczce pod schowkiem

3. http://i37.tinypic.com/10y2a0p.jpg

4. http://i34.tinypic.com/317gqb8.jpg

Tak w nawiasem mówiąc, nie wiem co się działo z tym schowkiem, ponieważ jestem posiadaczem tego samochodu od niedawna i nie wiem jaka była jego historia, ale gdy popatrzyłem od dołu to zaczepy słabo są przymocowane, jeden trzyma, drugi i nie a nawet został potraktowany jednym wkrętem od spodu. Całe drzwiczki były już chyba rozbierane bo na łączeniu widać jakiś silikon, który to złączył :rolleyes:. Lewa strona schowka tylko jeszcze trzyma i nie mogę się do niego dostać.

 

Pozdrawiam,

i liczę na małą pomoc

 

ps. proszę o wyrozumiałość u moderatorów tego forum jeśli umieściłem w niewłaściwym miejscu mój post, ale nie mogę ogarnąć tego ogromnego forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokładnie co to jest, możliwe, że jest to od zamka.. bo znalazłem to na wycieraczce pod schowkiem
To jest rodzaj uchwytu z gwintem. Czyli nakrętka do wkręta np. do takich uchwytów jest przymocowany pampers (osłona) silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tylko co on tam robił..? możliwe, że wypadł on z tego amatorskiego mocowania spod spodu.. Dzięki za wyjaśnienie, że nie jest to od zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy da się to jakoś naprawić :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość criss74

ludzie potrzebuję pomocy kupiłem vw passata b5 i była w nim urwana klamka od schowka ale po rozklejeniu drzwiczek okazało sie ,że wszysko jest rozleciane w środku i nie mam pojęcia jak to powinno być poskładane wiec jezeli ktos ma może zrobione zdjęcia jak to wszystko powinno byc pomontowane po rozklejeniu to prosił bym bardzo o pomoc ponieważ nie wiem nawet c zy sa tam wszystkie części pozdrawiam i dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie potrzebuję pomocy kupiłem vw passata b5 i była w nim urwana klamka od schowka ale po rozklejeniu drzwiczek okazało sie ,że wszysko jest rozleciane w środku i nie mam pojęcia jak to powinno być poskładane wiec jezeli ktos ma może zrobione zdjęcia jak to wszystko powinno byc pomontowane po rozklejeniu to prosił bym bardzo o pomoc ponieważ nie wiem nawet c zy sa tam wszystkie części pozdrawiam i dziękuje z góry

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17305&highlight=zamek+schowka

i naprawa zamka http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25065&highlight=zamek+schowka w wątku link z dokładnym opisem i fotami-po niemiecku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA u siebie mam wyrwana klamke od schowka jutro postram sie zrobic to , napewno wkleje foto relacje moze komus sie przyda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgubily mi sie gorne srobki do mocowania schowka, czy ktos wie jaki jest ich numer w aso ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgubily mi sie gorne srobki do mocowania schowka, czy ktos wie jaki jest ich numer w aso ?

 

numer N90698606 4,2x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj u siebie naprawiałem klamkę schowka.Bez rozklejania drzwiczek, gdzieś wyczytałem o patencie ze szprychą ponacinaną, ale można to jeszcze uprościć. Wystarczy do w/w szprychy na końcu umocować np. miedziany cienki drucik (zaklepać, zalutować) wsadzić do środka drzwiczek jako pierwszą tą końcówkę z drucikiem. Założyć klamkę rozwierconą i z czuciem ciągnąć za drucik aż szprycha zasunie się na swoje miejsce. Odpada dłubanie w drzwiczkach ostrymi przedmiotami.

Dla wygody wyjąłem sobie cały schowek na zewnątrz, operacja naprawy klamki z montażem, demontażem trwała ok 15 min.

 

Nie liczę czasu, który poświęciłem na 100 prób złożenia cholernej lampki schowka. :nerwus , ale dzięki odnalezieniu na forum zdjęć poskładanej lampki udało się całą operację zakończyć sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj u siebie naprawiałem klamkę schowka.Bez rozklejania drzwiczek, gdzieś wyczytałem o patencie ze szprychą ponacinaną, ale można to jeszcze uprościć. Wystarczy do w/w szprychy na końcu umocować np. miedziany cienki drucik (zaklepać, zalutować) wsadzić do środka drzwiczek jako pierwszą tą końcówkę z drucikiem. Założyć klamkę rozwierconą i z czuciem ciągnąć za drucik aż szprycha zasunie się na swoje miejsce. Odpada dłubanie w drzwiczkach ostrymi przedmiotami.

Dla wygody wyjąłem sobie cały schowek na zewnątrz, operacja naprawy klamki z montażem, demontażem trwała ok 15 min.

 

Nie liczę czasu, który poświęciłem na 100 prób złożenia cholernej lampki schowka. :nerwus , ale dzięki odnalezieniu na forum zdjęć poskładanej lampki udało się całą operację zakończyć sukcesem.

 

A jak otworzyć schowek z urwaną klamką?Klamka nadal jest na swoim miejscu,ale urwało się chyba jakieś cięgno od otwierania schowka.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klamce nie ma cięgna . Jest taki wypust , który trafia na mechanizm zamka, i go otwiera . Jak klamka jest urwana, to wszystko widać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozklejacie? Poprostu rozdzielacie te dwie części klapy jakos śrubokrętem czy jak? I czy potem sklejacie, jakim klejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności