Skocz do zawartości
jaro7104

Montaż i demontaż pompowtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!!! Mam takie pytanko, mam u siebie taki oto problem że silnik mi łapie drgania przy 1500 obr ( najbardziej odczuwalne na postoju) a w tym czasie w kanale 23 na VAG-u 3 i 4 cylinder pokazuje 127 a na wolnych jest przed 30 czyli w normie. Czy uszczelniacze coś pomogą czy mam się szykować na wymianę dwóch pompek.

Ktoś coś mi poradzi, bo auto pali dobrze nie dymi za bardzo i z mocą nie jest źle, ale te drgania nie dają mi spokoju.

Pompki mam z końcówką

03-02-12 ,,BE"

30429 DE

z jakimi są zamienne bez ingerencji w program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, Posiadam Passata 1.9 tdi ATJ 115KM i w nim walnął pompowtryskiwacz o nr 038130073 f i posiadam Lupo 1.4 TDI BMF i pytanie moje czy będzie pasowalz lupo do paska pompowtryskiwacz, bo znalazłem na allegro (link poniżej) właśnie używke i tam jest napisane że pasuje. Pomóżcie proszę,

 

http://allegro.pl/pompowtryski-wtryski-038130073f-nowe-i2526357180.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy moze ktos podrzuc jaka jest procedura regukacjii pompowtryskiwaczy. Jak patrzylem kiedys w warsztacie to kolo kazal wrzucic 6ty bieg i ciagnelismy auto i on cos tam w odpowiednim momencie dokrecal. Moze ktos mi wyjasnic co i kedy sie dokreca. Musze je wymienic

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można regulować skok pompowtrysku, szukasz miejsca gdy krzywaka najbardziej wdusza pompkę, wkręcasz śrubę regulującą do końca (aż będzie opór) i cofasz o 180 stopni. Tak jest w BMP, w innych silnikach to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję danych na temat regulacji pompowtryskiwaczy w silniku AVF, ponieważ opisy do oporu i cofnąć o 180 stopni mnie nie przekonują jeżeli ktoś może proszę o podanie momentu dokręcania i kąta odpuszczania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyminie pompek koniczna jest wymiana oringow i srubek wtryskiwaczy czy nie. Jedni mowia ze tak inni ze teraz juz nie. Jak to w koncu jest.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to majątek to ja osobiście bym wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nawet się nie zastanawiaj śrubki są jednorazowe, potrafią się ukręcić. Oringi są bardzo ważne, nieszczelność powoduje błędne dawki paliwa itp., więc sam sobie odpowiedz czy warto wymieniać, jak masz pompkę na stole :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie..

Mam pompki Siemens'a ( 03G 130 073 S ) w 2.0 140 BKP. szukam dla nich o-ringów (musiałem pompki wyjąć bo wymieniałem popychacze zaworów..) .

Nie wiecie gdzie je można nabyć ? , zaprzyjaźnione firmy mają zestawy niestety tylko do Bosh'a .

ASO na razie nie pytałem ze względów wiadomych :)

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie..

Mam pompki Siemens'a ( 03G 130 073 S ) w 2.0 140 BKP. szukam dla nich o-ringów (musiałem pompki wyjąć bo wymieniałem popychacze zaworów..) .

Nie wiecie gdzie je można nabyć ? , zaprzyjaźnione firmy mają zestawy niestety tylko do Bosh'a .

ASO na razie nie pytałem ze względów wiadomych :)

 

pozdrawiam

Adam

 

z jakich względów nie stać cię na komplet oryginalnych oringów?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z jakich względów nie stać cię na komplet oryginalnych oringów?

 

hm.. wiesz , jak słyszę cenę ponad 200 PLN /na jeden wtrysk.. ( zestaw naprawczy ) , a jak wymieniałem w 1,9 ( Bosh) w cenie 39 PLN/na jeden to różnica jednak spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso koszt chyba 130 zł a słyszałem że bosha tez są oringi i dużo tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W aso koszt chyba 130 zł a słyszałem że bosha tez są oringi i dużo tańsze

 

Był taki program na tvn turbo jak handlarz założył zamienniki oringów w jakimś VW i rozj....ło silnik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ale słyszałem tylko że z bosha wcale gorsze nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie wiem ale słyszałem tylko że z bosha wcale gorsze nie są

 

do pompek siemensa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do pompek siemensa?

 

Tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silnika BKP występuje jeden rodzaj zestawu naprawczego 03g 198 051D który w Inter Cars-ie kosztuje 148,41 i stan magazynowy zero sztuk.

W ASO są i kosztują 139 zeta za kpl.

Pozdrawiam Wąski !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge nigdzie znaleźć tematu o samych Pompowtryskiwaczach. Poleci ktoś firme zajmującą się regeneracją. Szukam sprawdzonej firmy dzieki ktorej polatam jeszcze troche na tych pompkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz link do filmiku instuktażowego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności