Skocz do zawartości
triku88

Awaryjny karnisterek za granica

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, za poltora tygodnia jade do chorwacji i pytanie czy ktos sie orientuje jak wyglada wedle przepisow sprawa przewozenia paliwa w karnistrze? Nie chodzi mi tu o 20 czy 40 litrow, ale 5 litrow awaryjne w razie "W", czy za granica moge wiesc w bagazniku ?

Bo jedni pisza, ze moze policjant sie doczepic, ale to jesli przewozi sie w nieatestowanym zbiorniku :

1. obawa o napiecie powierzchniowe = iskra i zaplon, ale ja mam rope i raczej ona sie nie zapali i karnister przeznaczony do paliwa,

2. ze nieatestowany zbiornik i niewiadomo jak zareaguje z paliwem i moze ono go rozpuscic i wtedy paliwo sie wylewa. No ale sadze ze to tez mam zglowy, bo mam atestowany karnisterek, chociaz policja czy sluzba celna jak chce to do wszystkiego sie doczepi.

Kolejne pytanko czy nie doczepia sie, ze np paliwo moge przewozic na sprzedaz i np beda chcieli pokazania paragonu czy faktury ze stacji ze ropa nie jest lewa? Bo tez tak gdzies czytalem, w sumie wg mnie to moze byc bajka albo ekstremalne przypadki, szczegolnie przy moich 5 litrach:) ale lepiej dmuchac na zimne, bo ropke mam "na lewo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co taka piątka? W całej Europie masz często stacje benzynowe, po co jechać "na oparach"? Poza tym ryzyko rozszczelnienia takiego pojemniczka i smród straszny w samochodzie. A że ropka na lewo? No nie wiem, czy jest się czym chwalić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa czesto, ale awaryjnie zawsze warto miec i dlatego zadalem to pytanie. Pomijamy rozszczelnienie, a co do pochodzenia paliwa nie chwale sie tylko pytam i chcialbym sie dowiedziec czy trzeba miec paragon np jesli sie beda pytac skad i po co wioze, a rope na lewo zaloze sie ze co 4-5 osoba ma, tak wiec nie dziw sie ze o tym pisze, bo w naszym kraju staje sie to co raz bardziej popularne, bo po co placic 5 zl jesli mozn np 2-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to jesli przewozi sie w nieatestowanym zbiorniku :

kup atestowany i po problemie

 

bo ropke mam "na lewo"

 

Nie zbiedniejesz jak kupisz 5 l na stacji i weźmiesz paragon,

poza tym i tak będziesz musiał kiedyś zatankować, chyba, że masz zbiornik z 300 l :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukacie dziury w calym :) wez sobie te 5l i nie przejmuj sie paragonami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej do KANISTRA !!!:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nagłe wypadki to sie wykupuje ubezpieczenie, polecam STARTERA ADAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel to diesel i nie da rady go pomylić ;)

Preismast,_Aral-Tankstelle_in_Düsseldorf,_Lütticher_Straße,_Benzinpreise_2011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności