Skocz do zawartości
wektor

Zestaw premium- obsługa głosowa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wytłumaczyć jak to ma działać?

Czym się różni longdialog (Langdialog) od Shortdialog (Kurzdialog)?

Książka podaje dopuszczalne jak sie zdaje komendy.Ale mam problem z przypisaniem nazw do poszczególnych pozycji w kontaktach.Wyczytałem,że należy nazwy głosowe przypisac poszczególnym pozycjom poprzez książkę adresową.Jakoś niebardzo sie udaje..

 

Może ktoś ma polska wersję instrukcji do Premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale nawet do niej nie zajrzałem... Jak coś, to mogę Ci albo przeskanować, albo fotki pstryknąć.

 

Mam natomiast inny problem. Zestaw premium dokładałem do samochodu, w którym oryginalnie go nie było. Mam kierownicę 8-mio przyciskową. Jak się aktywuje te komendy głosowe? W samochodzie, z którego ten zestaw pochodzi, jest już ta nowa kierownica 12-to przyciskowa i tam jest klawisz z mikrofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmę odpowiednie stronki w dowolnej postaci:-)

 

Na lewym ramieniu kierownicy masz gwiazdkę.Ją trzeba nacisnąć (lub "mikrofon" na suficie przy klawiszkach "i" oraz z symbolem klucza płaskiego). Jeżeli owa gwiazdka nie dział, to może źle całość spiąłeś..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdka działa. Robi mi mute. :-) A może ją trzeba przytrzymać, albo dwa razy pocisnąć? Generalnie multikiera była fabrycznie w samochodzie, więc nie przypuszczam, żeby tam coś było źle podłączone.

 

Hmm... Nie mam na podsufitce tych trzech przycisków (jak już pisałem, dokładałem sobie moduł BT, ale nie bawiłem się w te wszystkie pozostałe duperele, typu guziki na suficie). Z tego, co wiem, to one muszą być też zakodowane... A że ich nie ma, to i nie są zakodowane... Może z tym się wiąże fakt, że u mnie obsługa głosowa jest całkowicie wyłączona? Może ona się aktywuje dopiero po zakodowaniu tych przycisków?

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak.1 naciśnięcie gwiazdki i ma hulać.Odzywa się wówczas elektroniczna panienka i usiłuje ci pomóc:-)

Te pozostałe przyciski IMO nie mają wpływu na całość- (informacja VW i serwis VW)

Może inni montażyści zestawu dopomogą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może jednak zajrzę do instrukcji... ;-)

 

Ja jednak węszę problem w kodowaniu. Generalnie ja ten moduł wyjąłem z samochodu ojca (fabrycznie zamontowany), bo jego telefon nie chciał z nim wspólpracować. Więc żeby się nie kisił nieużywany pod fotelem, to go do siebie wsadziłem. Dlatego mam do niego instrukcję. Była dołożona do papierów samochodu. Tylko ciągle zapominam ją do swojej książki przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wektor, poszła PW do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, bardzo dziękuję!

Już pierwsze wersety pasują do mojej wersji niemieckiej instrukcji:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci przeskanuję pozostałe strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdka działa. Robi mi mute. :-) A może ją trzeba przytrzymać, albo dwa razy pocisnąć?

Trzeba zmienić kodowanie modułu kierownicy. Wtedy zmienia się znaczenie tej gwiazdki: albo 'mute' albo komendy głosowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b6 jest możliwość strerowania głosowego???? W b7 tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zmienić kodowanie modułu kierownicy. Wtedy zmienia się znaczenie tej gwiazdki: albo 'mute' albo komendy głosowe.
A widzisz... Tak się domyślałem... Tylko chyba wole mieć mute, niż wybieranie głosowe... W ogóle działa to wybieranie jakoś sensownie? Jak np. z polskimi nazwiskami itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogóle działa to wybieranie jakoś sensownie? Jak np. z polskimi nazwiskami itd

Ja przez jakiś czas to u siebie miałem włączone.

Generalnie - masakra. Np. do wybierania numerów trzeba używac j.angielskiego, a jak źle lub trochę niewyraźnie coś powiesz, z nie takim jak należy akcentem, to system nie zadziała... Bajer, którego nie używam, choć j.ang. znam:-)

 

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:54 ----------

 

W B6 też jest. Głosowo obsługiwać można telefon i radio (w zależności od softu radia).

W B7 też mam i też nie używam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khehe, tak z ciekawości spytam... Jak mam w książce nazwisko Brzęczyszczykiewicz, to jak to wymówić, żeby system połapał. Chyba nie da rady, nie? Oczywiście przykład przesadzony, ale połowa polskich nazwisk ma sz i cz, więc to raczej będzie masakra. Chyba jednak zostawię sobie mute... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mówić fonetycznie po angielsku.Wybieranie pojedynczych cyfr działa, choć jest denerwująco długie- automat powtarza po tobie i zacheca do wypowiedzenia następnej.

Nazwiska- ćwiczyłem, trzeba próbować np Irena- to Ajrin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehe... Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak wymówić fonetycznie Brzęczyszczykiewicz... Albo zapisać w książce tak, żeby fonetycznie brzmiało, jak się mówi... Wiesz, "witam was ciule". ;-)

 

O Ty, patrz... Zapomniałem Ci poskanować, tak mi się teraz przypomniało. Co się nie nie upominasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skanuj i ślij:-)

Krótki urlop..

Trzeba podsłuchać jak angielski turysta z Oxfordu wymawia i zapamiętać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mfd2dvd w b6 też obsłużę głosowo? Mam fabryczne mfd2dvd + premium. Jeżeli tak to jakie funkcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podsufitówce są 3 przyciski.Jak je można zakodować-przypisać numery telefonów i jakie.Przycisk serwisowy-service call -komunikat ,że należy wybrać numer tel. bez początkowego 0.

Proszę o pomoc

:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem.Podobno nie można:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności