Skocz do zawartości
dawid18721

od czego 2 przyciski na slupku wewn. od kierowcy ktos wie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam , 3 lata jezdze B6 dopiero dzisiaj na słupku (oczywiscie wewnatrz od kierowcy) widze ze mam 2 przelaczniki nie wiem od czego, zapalaja sie na zólto lub na czerwono w zaleznosci jak przycine - ktos wie od czego one sa ewentualnie poprosze pare slow na temat ich uzywania - podejrzewam ze moga byc od alarmu, pozdrawiam

 

attachment.php?attachmentid=57490&stc=1&d=1312126093

 

umiejscowienie fotel kierowcy na wysokosci łokcia na slupku

2011-07-31 12.42.11.jpg

Edytowane przez dawid18721

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącznik dozoru od fabrycznego alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącznik dozoru od fabrycznego alarmu
< wnętrza i

wyłączenie czujnika poziomu ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na zólto to wlaczony a jak na czerwono wylaczony ? dzieki tak myslalem chociaz nigdy tego nie uzywalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam to samo w 3BG i jak wcisne badz wył nie ma zadnej reakcji. lampka jest ale nic nie świeci. co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam to samo w 3BG i jak wcisne badz wył nie ma zadnej reakcji. lampka jest ale nic nie świeci. co może być przyczyną?

 

Kolego siedząc w aucie zamykasz je z pilota i siedzisz przez chwile w aucie powinna ci się włączyć syrena od fabrycznego alarmu jeżeli wszystko działa poprawnie a jeżeli przed zamknięciem auta wciśniesz ten przycisk to znaczy że wyłączysz dozór wnętrza czyli czujniki ruchu umieszczone w lampkach i i auto nie będzie wyło jak kogoś zostawisz w aucie siebie kogoś albo psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam to samo w 3BG i jak wcisne badz wył nie ma zadnej reakcji. lampka jest ale nic nie świeci. co może być przyczyną?

 

to samo mam i nie wiem o co w tym chodzi, niby do lawety, ostatnio jechał na lawecie i nic nie wyło a nawet nie ruszałem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam to samo w 3BG i jak wcisne badz wył nie ma zadnej reakcji. lampka jest ale nic nie świeci. co może być przyczyną?
odciety odcięty przewód od alarmu a zostawione zasilanie diody/żarówki dla pozoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie szukac tego przewodu? jak zrobic zeby to znow dzialalo. jak podniose maske z przodu to wyje ale jak ktos siedzi w srodku to nic sie nie dzieje nawet jak reke wloze przez szybe i macham w kierunku tych czujnikow to nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie szukac tego przewodu? jak zrobic zeby to znow dzialalo. jak podniose maske z przodu to wyje ale jak ktos siedzi w srodku to nic sie nie dzieje nawet jak reke wloze przez szybe i macham w kierunku tych czujnikow to nic sie nie dzieje.
rozbierz słupek i poszukaj luźnych przewodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze a jak to nie pomoze to co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok sprawdze a jak to nie pomoze to co wtedy?

...to wtedy juz sam nie dasz rady i jesli naprawde zalezy ci na tym jedz do elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącznik dozoru od fabrycznego alarmu

 

Chyba raczej wyłącznik dozoru wnętrza.

ok sprawdze a jak to nie pomoze to co wtedy?

A powiedz Ty mi, jak Ty go sprawdzasz? Bo jak wciskasz ten "guzik" przed zamknięciem autka to właśnie nic się nie będzie działo bo wtedy nie działają czujniki w środku auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie to tak wsiadam do auta zamykam od srodka z pilota. i czekam nic nie przyciskam. po 30s ruszam sie i nic. zadnej reakcji przykaladm reke do czujnikow, ale jak otworze maske z przodu to syrena wyje rowniez jak przekrece kluczyk w stacyjce to jest jednorazowy sygnal(klakson)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz wynika, że czujnik dozoru wnętrza oraz prawdopodbnie czujnik przechyłu nie działa.

 

Działanie jest takie jak opisano powyżej:

zapalenie się podświetlenia czujnika dozoru wnętrza na przycisku dokonuje jego dezaktywacji i możemy zaostawić kogoś wewnątrz zabezpieczonego samochodu;

 

zapalenie podświetlenia czujnika przechyłu dokonuje jego dezaktywacji i możemy zostawić pojazd na stromym zboczu lub transportowac go zabezpieczonego na lawecie.

 

Oba czujniki domyślnie są w stanie włączonym, przyciski wyłaczają te funkcje razem lub pojedynczo.

 

Czujniki są wpięte w obwód syreny, która jest cyfrowa i umieszczona na dole za prawym przednim nadkolem (ach Ci geniusze z VW).

Jak dojdzie do jej zalania to najcześciej kończy sie to jej wymianą (koszt syreny 500 zł w ASO + rob). O wariowaniu alarmu nie wspomnę.

Podobnie kosztuje moduł dozoru wnętrza.

 

Wymieniałem jedno i drugię, ale teraz wszystko jest ok - tylko skromny tysiaczek odfrunął. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dozoru wnętrza i przechyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syrena alarmu ma możliwość zmiany sygnału? Czy jest tylko jeden do wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Syrena alarmu ma możliwość zmiany sygnału? Czy jest tylko jeden do wyboru?
co do syreny (alarmu), to w VCDS-ie są jakieś opcje, nie sprawdzałem, bo nie mam fabrycznego alarmu..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do syreny (alarmu), to w VCDS-ie są jakieś opcje, nie sprawdzałem, bo nie mam fabrycznego alarmu..

pozdr

 

Głupie pytanie.. ale co to jest VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności