Skocz do zawartości
MarkII

B7 monitorowanie ciśnienia w oponach - problem 433Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest z tym systemem.

Passat b7 2011 mam koła na feldze minneapolis z czujnikiem.

Czy jeśli kupię sobie jakieś felgi bez czujnika na zime to będzie problem bo się będzie non stop świecić kontrolka czy system się dezaktywuje jeśli nie będzie żadnego sygnału z czujników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie działo. Żadna kontrolka nie będzie się paliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta funkcja była montowana w każdym b7 ? Jak to sprawdzić czy mam czujniki w oponach ?

Bo byłem właśnie zabrać zakupy z auta, z ciekaw i z poziomu MFA nie widzę dostępu do sprawdzenia. Przy włączeniu zapłonu nie zapala się choć na chwilę kontrolka opon.

Dziś chciałem kupić komplet felg na zime ale wulkanizator sugerował, że bez czujników będzie wywalać błąd i to będzie irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przemekg napisał:

A ta funkcja była montowana w każdym b7 ? Jak to sprawdzić czy mam czujniki w oponach ?

Bo byłem właśnie zabrać zakupy z auta, z ciekaw i z poziomu MFA nie widzę dostępu do sprawdzenia. Przy włączeniu zapłonu nie zapala się choć na chwilę kontrolka opon.

Dziś chciałem kupić komplet felg na zime ale wulkanizator sugerował, że bez czujników będzie wywalać błąd i to będzie irytować.

Jak masz taki wentyl

0_0_productGfx_f0edb7eb83977d48e7e9b707b

to masz czujniki.

 

Jak założysz w B7 koła bez czujników to system krzyknie, że nie ma czujników i się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przemekg napisał:

Dziś chciałem kupić komplet felg na zime ale wulkanizator sugerował, że bez czujników będzie wywalać błąd i to będzie irytować.

Zmień wulkanizatora :)

Ja mam na lato alusy z czujnikami a na zimę stalowe i nic mnie nie irytuje oprócz głupot wypowiadanych przez znawców wulkanizatorów :)

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie również padł moduł kontroli ciśnienia. W samochodzie siedzi moduł o numerze 3AA 907 273D niestety na popularnyn portalu aukcyjnym nie ma identycznego sterownika. Jest sporo części o numerze 3AA 907 273 bez oznaczenia literowego pochodzących z B7. Ktoś się orientuje czy ten bez oznaczenia będzie działał bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpisał to opiszę co się dowiedziałem. Założyłem moduł z końcówką F i wszystko śmiga. Z tego co się dowiedziałem można zakładać dowolny moduł byle nie z literą H na końcu. H jest najnowszy i posiada ochronę komponentu. Aktywacja tylko online. Śmiało można kupować nawet te bez litery są najtańsze na popularnym portalu aukcyjnym. Gdyby ktoś miał pytania to zapraszam na priv. Mam również namiar na nowe moduły w dobrej cenie i z gwarancją 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po wymianie modułu i również wymieniłem na taki z końcówką F i wszystko działa ( adamp dzięki za namiary ) ,po zamontowaniu nie musiałem nic kodować ,prosta wymiana (dosłownie 5 min ) i po problemie . Nowy moduł 385 zł z przesyłką http://www.vwmodul.de/Exterior/Sensors_Modules/3AA907273F-MutatAlap.html

Nie wiem co jest powodem tak wysokiej ceny w Polsce ( 1100 zł ASO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Wszystkim

Mam "zaszczyt" trafic do klubu padnietego modulu :)

Od piatku dzieja mi sie takie cyrki w samochodzie ze po licznych probach, wybudzania czujnikow, zmiany ich, dalej auto nie pokazuje informacji. 

Ale do sedna, chcialbym z Wami to skonsultowac. Czas na opowiesc :)

W czwartek przelozylem czujniki z moich 18 do 19. Wszystko profesjonalnie przelozone w zakladzie oponiarskim. Zestaw do czujnikow, dokrecanie z odpowiednim momentem etc. Po zalozeniu kol na samochod, auto zglosilo mi pomiar z trzech kol, a z czwartego nie mialo odczytu (pojawily sie kreski tam gdzie przewaznie jest wartosc w barach). Wrocilem do oponiarzy, stwierdzili ze moze sie czujnik nie wybudzil, wiec przepompowali kolo jeszcze raz i spowrotem na auto. Problem nie zniknal.

Sprawdzilem VCDS jaki jest blad. W rejestrze byl opis: brak sygnalu jednego czujnika lub wielu.

Wzialem ten czyjnik, spisalem numery i kupilem nowy. Zalozenie czujnika, przejechanie sie aby system go wykryl i nic. Dalej to samo. Do tego wszystkiego jak jechalem z nim w aucie, czyli bylo 5 czujnikow, wyskoczyl mi blad: uszkodzenie opony i zniknely wszystkie odczyty z kol (wszedzie kreski). Od tego momentu juz nic nie pomoglo, ani reset do ustawien, wybudzanie czujnikow, na dodatek modul przestal odpowiadac (brak lacznosci).

Wczoraj udalo sie wejsc przez vcds do niego i okazalo sie ze ma ostatni odczyt z dnia kiedy mial zakladane kola 19, i od tego czasu nie czyta danych z czujnikow.

A czujniki sa ok, bo sprawdzalem sygnaly.

Modul czy moze cos innego ?

Pacjent: Passat B7 2013r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  wracając do tematu kontrolki ciśnienia w oponach mam pytanie. Zmieniłem również opony zimowe na innych felgach po paru KM zaświeciła się ta kontrolka. I teraz nie wiem czy mam czujniki w oryginalnych felgach czy też nie mam. Ktoś pisał że jeżeli nie ma czujników to będzie przycisk set gdzieś...  Tylko w moim pasku nie widzę owego przycisku. Ma może ktoś jakiś mały poradnik jak to całkiem wyłączyć po przez vcds w b7??? Bardzo był bym wdzięczny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nico851 napisał:

Witam,  wracając do tematu kontrolki ciśnienia w oponach mam pytanie. Zmieniłem również opony zimowe na innych felgach po paru KM zaświeciła się ta kontrolka. I teraz nie wiem czy mam czujniki w oryginalnych felgach czy też nie mam. Ktoś pisał że jeżeli nie ma czujników to będzie przycisk set gdzieś...  Tylko w moim pasku nie widzę owego przycisku. Ma może ktoś jakiś mały poradnik jak to całkiem wyłączyć po przez vcds w b7??? Bardzo był bym wdzięczny... 

czemu nie wkleisz  autoscanu z VCDS ?

druga sprawa - nie masz w Menu - ciśnień kół ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz dzięki za odpowiedź. Mam w menu opcje ciśnienie w oponach ale tam mogę tylko tak jak by zapisać stan czy jakość tak... Szczerze to aż tak głębiej to tam nie grzebałem. Chciałbym to wyłączyć całkowicie bo nie lubię jak mi coś świeci na desce a to akurat jest rzecz zbędna dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mozesz miec to:

zmienily sie felgi (rozmiar) i system juz krzyczy, zapisz od nowa cisnienie w menu i zapomnij o klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ElNinijo napisał:

bo mozesz miec to:

Ja nie potrzebuję instrukcji montażu czujników. Tylko chce to wyłączyć. 

 

19 minut temu, ElNinijo napisał:

zmienily sie felgi (rozmiar) i system juz krzyczy, zapisz od nowa cisnienie w menu i zapomnij o klopocie

Fajnie by było jak by tak było:) jutro się tym muszę pobawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nico851 napisał:

Pierwsza rzecz dzięki za odpowiedź. Mam w menu opcje ciśnienie w oponach ale tam mogę tylko tak jak by zapisać stan czy jakość tak... Szczerze to aż tak głębiej to tam nie grzebałem. Chciałbym to wyłączyć całkowicie bo nie lubię jak mi coś świeci na desce a to akurat jest rzecz zbędna dla mnie. 

no i tyle ci wystarczy.

zrób reset z poziomu licznika i  nie płacz 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nico851 napisał:

Ja nie potrzebuję instrukcji montażu czujników. Tylko chce to wyłączyć. 

 

Ty masz nie czytac instrukcji , tylko masz wiedziec co wogole masz - dlatego dalem CI ten poradnik

 

Cytuj

Fajnie by było jak by tak było:)

jutro się tym muszę pobawić. -

tak jest i tak bedzie

Edytowane przez ElNinijo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jest dzięki chłopaki za odpowiedzi... Prosta rzecz a cieszy:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy gdzie podłączyć cany z tego sterownika do monitorowania ciśnienia opon?bo mam w bagażniku cany od sterownika camey i cany od  kompasu,kombinuje by nie ciagnac wiazki do przodu auta

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alexsat A jaki model? Rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności