Skocz do zawartości
MarkII

B7 monitorowanie ciśnienia w oponach - problem 433Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedź. Mam passata b7 2011r. z czujnikami ciśnienia w kołach. Na stałe świeci się kontrolka ciśnienia w oponach. Na kompie wyskakuje awaria sterownika ciśnienia. W związku z tym moje pytania. Gdzie znajduje się ten sterownik i jak się do niego dostać (może po wypięciu i przeczyszczenie zacznie działać). Drugie pytanie czy w razie uszkodzonego sterownika można kupić używany, czy jest przypisany do VINu i trzeba zamawiać w ASO. Ten pierwszy koszt ok 250 zł a drugi 1200 więc różnica znacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Proszę o podpowiedź. Mam passata b7 2011r. z czujnikami ciśnienia w kołach. Na stałe świeci się kontrolka ciśnienia w oponach. Na kompie wyskakuje awaria sterownika ciśnienia. W związku z tym moje pytania. Gdzie znajduje się ten sterownik i jak się do niego dostać (może po wypięciu i przeczyszczenie zacznie działać). Drugie pytanie czy w razie uszkodzonego sterownika można kupić używany, czy jest przypisany do VINu i trzeba zamawiać w ASO. Ten pierwszy koszt ok 250 zł a drugi 1200 więc różnica znacza.

 

Pozwoliłem sobie przytoczyć odpowiedź kolegi mgboczna

Miejsce zamontowania:

Sterownik układu kontroli ciśnienia w oponach -J502- jest zamontowany na tylnej blasze zamykającej po prawej stronie.

Wykonać następujące czynności:

Wymontowanie

– Wyłączyć zapłon.

– Jeśli jest, wymontować osłonę płyty podłogowej z tyłu z prawej strony

– Wykręcić śruby dolnego spoilera osłony tylnego zderzaka

– Nacisnąć spoiler nieco w dół.

– Odłączyć złącze wtykowe

– Nacisnąć występ lekko w górę i wyjąć sterownik układu kontroli ciśnienia w oponach -J502--2- z uchwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie pytanie czy w razie uszkodzonego sterownika można kupić używany, czy jest przypisany do VINu i trzeba zamawiać w ASO.

Nie jest przypisany możesz zakupić i wymienić bez kodowania. Mnie też padł , kupiłem używkę i działa jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem sterownik. Po założeniu nowego (używanego) kontrolka dalej świeciła wywalając błąd jednego czujnika w kole . Dopiero po przejechaniu ok 2 km kontrolka zgasła i wszystko działa jak należy. Założyłem czujnik z 2014 roku z trochę innym oznaczeniem i wszystko jest działa poprawnie. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pierw sygnalizowało tylne prawe koło teraz juz sie świeci sie na stałem i moje pytanie czujniki mam w kołach jesli wymienię uszkodzony ten co sygnalizował to potrzebna jakaś adaptacja ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli wymienię uszkodzony ten co sygnalizował to potrzebna jakaś adaptacja ????

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czyli allegro czujnik w koło i wszytko bedzie oki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://allegro.pl/czujnik-kola-opon-vw-passat-cc-b7-tiguan-touran-i6689453691.html#thumb/1 ten podejdzie ??? czy jakieś inne potrzebne

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od momentu podpompowania opon wyswietla mi się komunikat sprawdź ciśnienie w oponach i świeci się pomarańczowy wykrzyknik jak to skasować można jakoś bez waga ? Passat B7 2012r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze nie tutaj ale mam pytanko ktory bezpiecznik odpowiada za czujniki w kołach o ile jest taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moze nie tutaj ale mam pytanko który bezpiecznik odpowiada za czujniki w kołach o ile jest taki

 

bezpiecznik 15 w uchwycie bezpieczników C (SC15)

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy sterownik do B7 pasuje z B8? Zamiast 3AA jest 5Q reszta numeru jest taka sama? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik 15 w uchwycie bezpieczników C (SC15)

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy sterownik do B7 pasuje z B8? Zamiast 3AA jest 5Q reszta numeru jest taka sama? Dzięki

 

a tak łopatologicznie po chłopsku to która to skrzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxit W tablicy przyrządów od strony kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxit W tablicy przyrządów od strony kierowcy.

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wymieniłem sterownik. Po założeniu nowego (używanego) kontrolka dalej świeciła wywalając błąd jednego czujnika w kole . Dopiero po przejechaniu ok 2 km kontrolka zgasła i wszystko działa jak należy. Założyłem czujnik z 2014 roku z trochę innym oznaczeniem i wszystko jest działa poprawnie. Dzięki za pomoc

 

Ja mam z literką 3AA 907 273 B już jeden używany wymieniłem ale po pół roku padł,napisz z jakim oznaczeniem założyłeś że działa?

Edytowane przez wladek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wymieniłem czujnik i lipa dalej świeci kontrolka przejechałem troszku km ale nic nie pomogło czujnik używany podobno zaprogramowany chyba bez vaga sie nie obejdzie

 

taki załozyłem http://allegro.pl/czujnik-kola-opon-vw-passat-cc-b7-tiguan-touran-i6689453691.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yMlQyMTo1ODoyMi40MTFaO2J1eWVyO2EwZjc1OWQwY2I1N2RkYjVkNTIwNTI4MDk5MzAyOTdjM2I4NzQxOWYyMjU3YzQ1OWExYWMxZTQyMzMxZjgwM2Q%3D#imglayer

 

 

no i padł sterownik :what brak połączenia i moje pytanie gdzie to ustrojstwo siedzi zamontowane dobra mam tylny zderzak sorrki za zamieszanie

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i naprawione sterownik wymieniony wszystko działa :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomożecie ?

 

czy opis Waldka wystarczy dla mojego mechanika żeby go wymontować ?

 

nowy właściciel mojego passata ma pierwszą awarię - padł sterownik ciśnienia (passat b7 CFGB 2011 4motion 2.0 TDI sedan),

 

czy musze napierw dokładnie sprawdzic nr katalogowy ? czy każdy z allegro używany podejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż identyczny sterownik siedzi pod tylnym zderzakiem 5 min i zrobione ja kupiłem używany i wszystko oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadło, że musiałem wymienić sterownik bo był błąd brak komunikacji i żeby nie było błędu na zegarach wykodowałem go z listy gateway. Wczoraj zmieniłem na nowy tylko z literką B a nie jak było poprzednio z D i kodowanko w gataway i tu zonk - wyświetla niezakodowano. Wiecie może gdzie to ustrojstwo się jeszcze koduje?

 

Nikt nic nie doradzi? :dolamam

Edytowane przez waldih1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności