Skocz do zawartości
Grimson

Jaki macie zasięg CB radia

Rekomendowane odpowiedzi

W moim modelu jest to około 500 metrów, szczerze więcej na chwilę obecną mi nie potrzeba.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

Płyty chodnikowe Sprawdź!

 

no i gitara jak mnie widzisz to mnie słyszysz super :hyhy:dobrze:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie to wygląda tak:

SDC10784-150x150.jpg

Zasięg kilka km w zależności od warunków propagacyjnych. Na 19 styka :) Antena Sirio AS100

Edytowane przez jezyk403

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4w i dobrze dostrojona antena,6km to nie problem. Stroili a4 km 109,nie wiem czy ten serwis jeszcze istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alan 100+ zmodzony wraz z anteną lemm at-71 zamontowaną w dachu - wśród mazurskich lasów i jezior około 12 kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo ok 15 -18 km lecz z szumami mocowanie na magnes tylko raz i to w clio I mocowanym w miejscu anteny fm. Miałem zasięg 25km. z bazą terenową na wlocie DK5 z Gdańska do Bydgoszczy ja na wysokości cmentarza komunalnego w Koronowie. Antena Indiana z radiem intek M790plus. Ten zestaw to weteran w moich rękach. Naście razy naprawiany (usterki ze starości głównie kable). A przejechane ma już kilka set tyś km. Z racji tego że pracuję w transporcie pomagało nawet w pilotażu. Kupiony był ten zestaw bo miał "multibandę" redukcję mocy nadawania z 4w na 1w na terenie (D) i antenę helikal bo często zmieniałem auta. A prawdę powiedziawszy duży zasięg dobry jest tylko na pauzach poza miastem. Wybaczcie za OT.

Edytowane przez aqwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeżdżę i mam te same problemy z zasięgiem . Jak widać po wypowiedziach innych użytkowników , nie wszystkim zależy na zasięgu kilkudziesięciu czy nawet kilkunastu kilometrów , a i są tacy , co mówią o zasięgu 500 metrów . Zazwyczaj kierowcy chcą tylko usłyszeć gdzie stoją MIŚKI lub KROKODYLE i nie zdają sobie sprawy , że antena którą posiadają nie zapewni odpowiedniego zasięgu . Wczoraj na trasie do Katowic ( ruszyłem z Balic ), wołałem kilkanaście razy na 19 -stce , i koledzy jadący z przeciwka mówili że inny mobilek ( Kazek ) już mi odpowiadał klika razy , i wobec tego żebym oddał radio do serwisu . Niestety ja odpowiedzi nie słyszałem . Po około 20 minutach dogoniłem kolumnę i zacząłem rozmawiać z kierowcami i okazało się że jest tam również i Kazek ( poznał mnie po głosie ) . Wyprzedzając kolejne pojazdy okazało się że Kazek ma na dachu antenę ( wszystko w jednym ) 45 cm. więc to nic dziwnego że on mnie słyszał z odległości ponad 10km. a ja jego wcale . Mam antenę ML 145 i zmodyfikowane radio , mój ojciec posiada taki sam sprzęt i gdy jest cisza , i są małe zakłócenia , to potrafimy rozmawiać na Mazurach ( Ruciane - Mikołajki ) . Nie wszyscy kierowcy muszą być radioamatorami czy elektronikami i nie muszą znać się na propagacji lub rozchodzeniu się fal radiowych , lecz wszystko jest dziś dostępne dzięki internetowi . Ciekawe czy jest jakiś elektronik - kierowca , który nie wie czy można wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - Co trzeba zrobić aby stać się kierowcą i móc jeździć po drogach ?

2 - Co trzeba zrobić aby używać cb radio ?

 

1 - Odnośnie punktu 1 - go , trzeba znać przepisy ruchu drogowego , trzeba potrafić prowadzić pojazd , i zdać pozytywnie egzamin .

2 - Odnośnie punktu 2 - go , aby używać cb radio , wystarczy je kupić .

 

Jak widać , do tego aby używać cb radio , nie trzeba praktycznie znać zasad , jakie obowiązują w radiokomunikacji , nie trzeba nic wiedzieć o sposobie , w jaki możemy się nim posługiwać .

Tak jak kierowcy , coraz mniej jest takich użytkowników drogi , którzy wiedzą czym różni się silnik wysokoprężny od silnika benzynowego , poza tym że lejemy do zbiornika , albo benzynę , albo olej napędowy .

 

Co to jest i do czego służy kierownica , i czym się różni od hamulca zasadniczego ?

Co to jest AF-gain , i czym się różni od RF-gain ?

 

Co to jest moc silnika , a co moment obrotowy ?

Co to jest moc wyjściowa , i czym się różni od od modulacji ?

 

Aby rozweselić temat , na kursie prawa jazdy ( mam już wszystkie stempelki ) , ( i pomimo wieloletniego doświadczenia nie mogę powiedzieć że jestem doskonałym kierowcą ) instruktor powiedział że , ( zasady pracy silnika ) w miejscu podparcia występuje tarcie , nie mylić z parciem w miejscu podtarcia .

Edytowane przez Zbysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie ma chęci nic napisać !

Pokazuje to , że użytkownicy cb radia , niewiele wiedzą , na temat tego , czego używają w samochodzie .

Od momentu wprowadzenia nowych przepisów drogowych , niektórzy jeżdżą na ograniczeniu drogowym do 50 km/h , z szybkością 30-35 km/h , potrafią w ten sposób skutecznie zahamować ruch drogowy i stworzyć gigantyczny korek . To pokazuje że i prowadzący pojazd nie zawsze jest kierowcą . Ja uwielbiam prowadzić samochód , bo nawet jadąc tymi samymi drogami , za każdym razem , są inne sytuacje drogowe , i prowadzenie pojazdu wymaga myślenia i przewidywania sytuacji jakie mogą się wydarzyć . Nie trzeba pędzić na złamanie karku , ale wystarczy jechać płynnie i zwracać uwagę na otaczający nas ruch i zachowanie innych użytkowników drogi . Przykro to mówić , ale wiele osób nie powinno prowadzić pojazdu , ze względu na to, że nie są przewidywalni i są zagrożeniem dla innych . Mamy przykłady z telewizji , gdzie kierowcy jadą pod prąd na autostradzie . Trzeba być kompletnym idiotą aby tak pojechać .

Prawdziwy kierowca nie popełni takiego błędu .

Prawdziwy kierowca zna swój pojazd i jego możliwości , wie do czego służą przełączniki i jak ich używać .

Czy zdarzyło się Tobie , zamiast włączyć sprzęgło , włączyć wycieraczki ?

 

CB radio , działa dobrze wtedy gdy je poznamy i nauczymy się nim posługiwać .

Krótkofalowcy nazywają pasmo CB , CymBał radio , bo zazwyczaj używają go osoby ( CymBały ) które nie mają zielonego pojęcia o tym urządzeniu .

Jeśli posadzimy orangutana za kierownicą , to również będzie potrafił wcisnąć pedał gazu , i kręcić kierownicą , co nie oznacza że jest kierowcą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja sie wypowiem, mam radio stare onwa mk3 i do tego ml145 razem zestroione na aucie. Z zasady jestem na nasluchu, zdarza sie ze ponad 10km zasiegu. Czesto tak jak u kolegi powyzej zdarza sie ze ktos mnie slysy, a ja jego nie. W zabawie z cb dlugosc i jakosc anteny ma znaczenie na rowni z jakoscia radia oraz zestrojeniem calego zestawu. Odbior w przypadku cb zalezy od najslabszego ogniwa.

 

Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w Google i wyszło że radio cb MK3 to jest już starsze radio i może mieć 15-20 lat . Jeśli kolega 111zenek używa go w dalszym ciągu to oznacza że jest z tego radia zadowolony i nie ma co zmieniać na nowe . Wiele starszych modeli cb , jest zdecydowanie lepszych od tego nowego badziewia . W końcu wszystkie radia mają 40 kanałów i 4 waty mocy wyjściowej , więc ich zasięg będzie uzależniony od anteny . W nowych radiach cb mamy tysiące gadżetów , przydatnych jak wrzut na d..e , ale wiele osób daje się zwieść i kupuje te nowoczesne super wypasione szumofony . Brawo 111zenek nie zmieniaj tego radia , jeśli masz to radio już tyle lat , co ma samo radio , to znaczy że potrafisz je właściwie ustawić do swoich potrzeb .

Trening czyni mistrza .

Ja przyzwyczaiłem się do mojego Paska , i chociaż nie jest to najnowsza maszyna , to i ja i ona znamy swoje możliwości , ja dbam o nią , a ona mnie nie zawodzi .

To samo jest z cb radiem i anteną , jeśli o nie dbamy to posłużą nam wiele lat .

Jeśli ktoś używa 20 -to letniego cb radia , jest już doświadczonym i świadomym użytkownikiem tego urządzenia . Ukłony dla 111zenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to wszystko zależy od pogody z tego co widzę raz mniejszy raz większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w jaki sposób można uzyskać taki zasięg o którym niektórzy z Was to piszą.

 

U mnie max to 5 km.., ale i sprzęt nie najwyzszych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo , jak uzyskać szybkość jazdy samochodem ponad 300 km/h , tylko że w cb radiu uzyskanie takiego zasięgu będzie znacznie tańsze . Ja pojechałem max 210 km/h . W dziale technicznym poszukam dobrego mechanika ( nie taniego ) , ale dobrego , chyba łożysko pompy wodnej coś mocno zaczęło hałasować !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od anteny , zabudowy w mieście i ilości nadających. Propagacja w mieście zwłaszcza z dużą ilością budynków to koszmar. U mnie to jakieś max 2,5km, ale to też w zależności od pogody i terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pojechałem max 210 km/h

Może maszyna gwizda tylko operator....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na President ML-145 do kilku km miałem zasięgu, w trasie więcej. Jeśli komuś nie przeszkadza długość to szczerze polecam. Ja niestety musiałem zmienić ze względu na garaż, bo nie chciało ciągle ściągać i zakładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy - rekordowo tak w miarę slyszalny byłem na 15 km, ale płaski teren :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President johnny 2 + sirio ml145 zasieg zalezy od goscia z drugiej strony co ma za radio mnie wszyscy slysza w okolicach 8-10 max a ja ich tez no chyba ze ktos ma gorsze radio to wtedy go nie slysze ,na pytanie jak mnie slychac wszyscy mówią ze ok ale ja 3 slysze ok a 4 juz ledwo co. Ale i tak mam ustawione na zasiek 2-3 km zeby nie sluchac opowiesci innych kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łączność pomiędzy dwoma mobilami :

1- Cobra 29+ Sirtel S9

2- Valery + ML145

płaski teren, łączność przeprowadzona w godzinach nocnych ,jeden na postoju ,drugi przemieszczający się , w szumach starczyło sił pod 20km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności