Skocz do zawartości
Grimson

Jaki macie zasięg CB radia

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, zrób zdjęcie i wstaw, bo jakoś nie wierzę Ale pewnie będzie z tym problem, znając życie

Poszło pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, zrób zdjęcie i wstaw, bo jakoś nie wierzę :niekumam Ale pewnie będzie z tym problem, znając życie :fajny

Znam tylko SIRIO L STRAHLER która mierzy 2.75, ale z tym nie da się jeździć.

 

 

25_1254044405_thumb.jpg

 

post nr 16

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1437193.html#7062767

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać ze zrozumieniem, że nie wierzę że ktoś z taką anteną jeździ.Na postoju, nie takie cuda zakładaliśmy, a takie montaże widziałem niejednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonisko, dostałeś na pw link do forum Warszawskiej Grupy "wariatów" radiowych.

Tak jak pisałem wcześniej, znam 3 samochody, które jeżdżą po Warszawie z 1/4 fali na dachu. Praktycznie codziennie. BTW, w ramach strojenia okazało się, że trzeba było je jeszcze wydłużać. Mają w okolicach 2,90m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu. To jakim zestawem dysponujemy niema najmniejszego znaczenia. układ elektroniczny i tak jest ten sam. Wpływ na zasięg ma pogoda, wilgotność(nośność), zachmurzenie. I typ anteny. Helikalne to nawinięty drut na izolator więc po rozwinięciu jest 5-6 razy dłuższa niż "bat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to jeżdżąc jeszcze swoim poprzednim autem (audi 80) na sprzęcie Alan 28 + ML 145, spokojnie 10 km łapałem, nawet zdarzało się pod 15 :) Do paska będzie trochę zestaw zmieniany, więc radyjko niebawem na sprzedaż będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OskarNowik

Najkrótsze anteny (20-30 cm) zapewniają bardzo mały zasięg komunikacji rzędu 2-3 km. Dobrym kompromisem są anteny o długości ok. 1 metra – nadają się zarówno do miasta jak i na dłuższe trasy, zapewniają zasięg ok. 10 km. Jeśli komuś zależy na jeszcze lepszych osiągach, powinien poszukać anteny o długości 1,45 –2,20 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Alan midland 48 multi

juz ma u mnie conajmniej 6 lat

antena AT-72 1,78m przykrecona na stale

zasieg dobre 10km :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Radyjko President Harrry III

 

+ Antena President Dakota V2 145cm zasięg wacha się od 10 do 20km. (mowa o lini prostej oczywiście) Wiem że antena na magnesie szału nie zrobi ale potrzebuje czasem w innym aucie swój sprzęt.

 

Zestaw posiadam od kilku lat. Gorąco polecam. Super jakość dźwięku.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DorethaWro93

A więc optymalnie antena powinna mieć około metra rozumiem, że wówczas nie będzie problemu z zasięgiem i jakością rozmów, a czy ważna jest nazwa producenta anteny? są jakieś różnice , co do jakości anten ? polecacie coś konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć względnie dobre zasięgi w mieście jak i po trasie to szukaj anteny powyżej metra to bierz w ciemno SIRIO AS 100, ML145, (duża większość CB_stów ich używa i ne słyszałem żeby ktoś narzekał) Midland CTE ML145 - podobne ceny +/- 150zł nie znaczna różnica na długości promiennika oraz średnicy podstawy magnetycznej . Jeśli chcesz się przy lansować to możesz sobie kupić Presidenta ML145 za ponad 250zł . Różnic w zasięgu i jakości wykonania praktycznie nie widać we wszystkich po paru latach użytkowania tak samo elementy metalowe w postawie magnetycznej skorodują ;)

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz się przy lansować to możesz sobie kupić Presidenta ML145 za ponad 250zł .

 

 

 

A czym tu się lansować Presidentem :D do lansu to już antena Predator , Astatic DOMINATOR 2500 ,Sirio Turbo 5000, Santiago 1200 do tego radio President Grand, Valery, Herbert I , i wiele innych starszych sprzętów gdzie kiedyś projektowali to inżynierowie a nie jak teraz księgowi. Do tego jakiś 747 Booster , oczywiście antena w dziurce i mikrofon ze wzmocnieniem to w tedy możemy powiedzieć o lansie , mocy nadawania i odbiorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoluś no dokładnie zgadzam sie z tobą w 100%

ale nie raz już sie spotkałem że klient nie kupi innej anteny niż President bo dla niego jest to synonim luksusu i lansu ;) i go nie przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i radyjko i antenę Presidenta i zasięg według mnie przyzwoity, choć to zależy po jakiej drodze i gdzie jadę, ale średnio zasięg mieści się tak około 12-15 km:) czyli przyzwoicie i jak dla mnie zdecydowanie jest to wystarczające:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć to zależy po jakiej drodze i gdzie jadę, ale średnio zasięg mieści się tak około 12-15 km:)
Spoko .. jak byś jeszcze napisał z czego zrobiłeś ta łączność ( jaki masz tam sprzęt Radio - bo antena to chyba ML 145 - według mnie przeinwestowana - 250zł :sciana).

A na jakiej podstawie dokonywałeś pomiaru odległości ?? po słupkach od piernikarzu przy drodze , przejechanych kilometrach czy za pomocą programu do mierzenia odległości ??

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej ML mam łączność swobodną i czystą zazwyczaj na kilka km podczas jazdy (po słupkach przy drodze niezbyt krętej). Na postoju na kilkanaście km da się rozmawiać, ale trudno tu mówić o swobodnej komunikacji (mam na myśli mobil/mobil) w godzinach pracy.

Wieczorem i w nocy oczywiście jest znacznie lepiej i bez problemu do ok.15-20 km.

Ze szczytu Kasprowego nie próbowałem, ale pewnie byłaby rewelacja.

Podczas propagacji, to rozmawiałem z jakimś ruskiem na ok.1000 km i to bardzo nawet z czystym odbiorem wzajemnym. Miał bazówkę w bloku na IV piętrze, nadawał z mocą jak twierdził 18W, a ja tylko 2W ze swojego stabo.

 

Bardzo dużo zależy od ukształtowania terenu i warunków propagacji.

Jakość i długość anteny, to jednak podstawa sukcesu do dobrych łącznośći.

W łączności mobil/mobil jak respondent będzie miał krótką antenkę a ja długą, to on mnie będzie znacznie lepiej słyszał niż ja jego. Do małej antenki coś doleci, ale z małego kikutka to nie da rady wycisnąć.

 

Po naszych drogach poruszają się mobile z różnorakim sprzętem, krótkie kikutki, słabiutkie radyjka, czasem bardziej lub mniej odstrojone, albo z innymi usterkami. Takich jest ok.80%.

Reszta czyli ok. 20% to upierdliwcy tacy jak ja, którzy starają się wycisnąć max ze swojego zestawu :)...

i mają nadzieję, że jest OK:)

 

Krótko mówiąc "jak dbasz - tak masz", a z g... bata nie ukręcisz.

Nawet najlepszy sprzęt źle dostrojony nie będzie działał dobrze.

Edytowane przez mike1559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja antena ma zasięg jedynie 10 km, nie wiem czy to wina tego, że nie jest zbyt długa, a krótka i niewielka, jednak póki co taki zasięg mi wystarcza, choć żeby poprawić zasięg musiałbym chyba zainwestować w dłuższą antenę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam antenę SIRIO ML-145 (ML145) i według mnie nie warto przepłacać za drogie anteny choćby presidenta czy inne, bo Sirio to gwarancja jakości i niskiej cany, a przy tym bardzo dobry zasięg około 15 km:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam antenę SIRIO ML-145 (ML145) i według mnie nie warto przepłacać za drogie anteny choćby presidenta czy inne, bo Sirio to gwarancja jakości i niskiej cany, a przy tym bardzo dobry zasięg około 15 km:)

 

Co tam ML-ki :) taką trza dać Thunderpole Tank whip 275cm 1/4 fali :)

100_1764.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek994

W moim modelu jest to około 500 metrów, szczerze więcej na chwilę obecną mi nie potrzeba.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

Płyty chodnikowe Sprawdź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności