Skocz do zawartości
pingwin_corp

Wymiana czujników uderzeń bocznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego że VAG pokazał przerwę w obwodzie czujnika uderzeń bocznych od strony kierowcy, zbieram się za jego naprawę/wymianę.

 

I teraz pytanie do kolegów, czy ktoś poradziłby jak to sprawnie i bezproblemowo zrobić? Wiem że muszę wyciągnąć fotel i podnieść wykładzinę, ale....

 

a) czy muszę demontować wszystkie plastiki z boku samochodu (chodzi mi o słupek) a nie chciałbym nic pourywać :/

 

b) czy robić wszystko na odłączony AKU?

 

c) jak sprawdzić czy ów czujnik jest dobry czy też nie?

 

Może komuś te pytania wydadzą się śmieszne, ale nigdy paska w tym miejscu nie rozbierałem i nie wiem a nie chciałbym zobaczyć jak poduszki wybuchają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, z racji tego że VAG pokazał przerwę w obwodzie czujnika uderzeń bocznych od strony kierowcy, zbieram się za jego naprawę/wymianę.

 

I teraz pytanie do kolegów, czy ktoś poradziłby jak to sprawnie i bezproblemowo zrobić? Wiem że muszę wyciągnąć fotel i podnieść wykładzinę, ale....

 

a) czy muszę demontować wszystkie plastiki z boku samochodu (chodzi mi o słupek) a nie chciałbym nic pourywać :/

 

b) czy robić wszystko na odłączony AKU?

 

c) jak sprawdzić czy ów czujnik jest dobry czy też nie?

 

Może komuś te pytania wydadzą się śmieszne, ale nigdy paska w tym miejscu nie rozbierałem i nie wiem a nie chciałbym zobaczyć jak poduszki wybuchają :P

Rozbierasz tak jak do wyjęcia modułu komfortu czujnik jest na wzmocnieniu pod fotelem sprawdź czy dochodzi napięcie do wtyczki, bezpieczniki, czujnik odpinaj na odłączonym aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wyjmę fotel i podniosę dywaniki, odłączę czujnik, to wtedy mogę podpiąć AKU? i zobaczyć czy dochodzi tam napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak wyjmę fotel i podniosę dywaniki, odłączę czujnik, to wtedy mogę podpiąć AKU? i zobaczyć czy dochodzi tam napięcie?
jak podłączysz aku na wypiętym czujniku to będzie błąd poduszek a w ekstremalnej sytuacji mogą wystrzelić poduchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, czujnik pływał więc wiadomo do wymiany, jednak jest problem żeby taki dostać (nr części 3B0 959 643), ale znalazłem na alledrogo, czujnik wyciągnięty z passata B5, który ma co prawda inny nr części ale ponoć od tego samego samochodu. I tu moje pytanie, czy taki z innym numerem (tez org VW) może być? czy musi być identyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Twoje czujniki są w metalowej obudowie? Ja mam ten sam rocznik co Ty i mam czujniki w metalowych obudowach i wiem z własnego doświadczenia ze są one praktycznie nie do dostania, znalazłem jeden an e-bay ale za 300 euro. Ale do rzeczy mój tak jak u ciebie pływał i wyskakiwał błąd poduszki. Próbowałem wymienić na ten z nowszych modeli w plastikowej obudowie ale jak się dowiedziałem wtedy potrzeba zmienić również drugi u pasażera oraz sterownik który jest w konsoli pod popielniczka. gra nie warta świeczki. U mnie problem znikł po rozebraniu czujnika i suszeniu go przez dwa dni na piecu, wyczyściłem wtyki i zalałem wszystko silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w metalowych obudowach niestety... na aledrogo jest po 300 ale juz PLN :D ale to tez wydaje mi się dużawo :/ trzeba pojeździć po szrotach, albo jak ktoś na forum będzie miał paska na części :D Ostatecznie zawsze można zalepić lampkę błędu poduszki taśmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, potrzebuje jednak helpa! :/ wymieniłem czujnik, udało mi się dostać identyczny z wyglądu, jednak adresowany do Audi (chyba a4). Podłączyłem, wykasowałem błąd i się nie pojawił jak to miało miejsce wcześniej. Uradowany zacząłem składać paska spowrotem, przekręcam kluczyk, jest pięknie i po chwili znów błąd :/

 

1221 - czujnik uderzeń bocznych strona kierowcy - G179 nieprawidłowy - Błąd sporadyczny

 

czy wynikiem tego błędu może być fakt że czujnik jest od Audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pomotmych!:D

 

Czujnik od Audi nie pasuje, musi być jak w mordę szczelił identyczny jak ten który był wcześniej. Mi szczęśliwie udało się dostać odpowiedni i sprawa zamknięta, błędu nie ma i gitara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie po których nr na sensorze uderzenia bocznego szukać? mój po stronie pasażera pływał, zamieniłem sensory pasażera z kierowcy i błąd pokazał się od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to np numer 3b0959793, wpisz sobie w google grafika i zobacz w którym miejscu jest umiejscowiony ten kod, na prosto niego powinna być taka strzałka w bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak

20150605_143944.jpg

 

czyli kod obok strzałki 34980208?

bo szukałem po kodzie sme IJ0909606N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1J0909606N - to jest numer sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0959643czujnik-uderzen-bocznych-airbag-3b0959643.jpg

poszukuje!!! pilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem taki właśnie komuś z forum za 50zł +przesyłka listowa zwykła do Łodzi taką sobie wy6brał i dzwonił że nie doszło więc kase oddałem mu na konto . Taka sprzedaż to nie interes dość że jak za darmo cena to jeszcze towaru brak i tych śmiesznych 50 dych . Więć więcej już za tymi czujnikami się nie rozglądam szkoda czasu i nerwów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20161219_120947.jpg

ponownie ja, czujnik znalazłem, po podłączeniu VAG błędy ?

szukam rozwiązania co może być nie tak :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności