Skocz do zawartości
Turbolot

Zaślepka haka fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Zgubiłem plastikową zaślepkę od haka holowniczego (tą w zderzak), kupiłem nową no i mam problem.

Żeby ją zaczepić potrzebne są 2 plastikowe "wkręty", które trzymają zaślepkę i wchodzą w zderzak (w takie metalowe trzymaki, których też nie mam).

Wie ktoś czym je mogę zastąpić? (śrubka z nakrętką raczej nie wchodzi w grę ;)

Ew. prosiłbym o numerki tych części żeby kupić w ASO, koszt pewnie będzie niewielki.

 

 

Chodzi o taką klapkę: 1703529620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA podaje "bolec" nr 6Q0 807 643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bolce wchodzą na pół obrotu, a ich łby ustawiają się wzdłuż auta (pewnie opływ powietrza), więc trudno będzie je czymś zastąpić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ETKA podaje "bolec" nr 6Q0 807 643

 

ta śrubka kosztuje coś ok 3,5 wiec nie ma sensu jej czymś zastępować, tylko kupować oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale oprócz tego wkrec sobie czrnego wkreta aby znów jej nie zgubic byłem ostatnio na komisie i widziałem wkretami czarnymi przykrecona klapka

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wchodzą te bolce, bo je miałem. Tylko po kilku zdjęciach klapki rozpadła mi się jedna blaszka w zderzaku (w którą wchodzi bolec), klapkę przyczepiłem jednym, który jej nie utrzymał.

 

No i teraz mam problem, że pewnie tej blaszki nie dostanę w ASO i chyba poszukam jakiegoś szrotu z B6. Bolce już zamówiłem, ponad 3 zł. za sztukę jak kolega pisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i teraz mam problem, że pewnie tej blaszki nie dostanę w ASO

 

jak nie jak tak, ta blaszka ma numer 6Q0 807 180 i kosztuje ok 1,20zł :lol

 

---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 10:25 ----------

 

marcin ale oprócz tego wkrec sobie czrnego wkreta aby znów jej nie zgubic

 

Nie no Wojtek czarnego wkręta w VW, ja bym tego nie zrobił :) nie miałbym sumienia do tego :lol

Jakoś z tą klapką jeżdżę już ponad 2 lata i nic nie zgubiłem :)

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super, to wszystko jasne, dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zwracam się z prośbą do forumowiczów - czy istnieje zaślepka oryginalna do wyciętego otworu w spoilerze zderzaka tylnego w Passacie B7 pod hak służacy do ciągnięcia przyczep? W załaczeniu fotka mojego zderzaka z otworem na hak. Przejrzałem siec i nie znalazałem takiej zaślepki, więc nie wiem czy VW nie stworzył jej, czy po prostu jest niedostepna? Mnie się wydaje, że warto byłoby zaslepić ten otwór, aby zmniejszyć ryzyko korozji elementów haka. Z góry dziękuję za pomoc.

hak B7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie występuje do zwykłego zderzaka, nie masz co jej szukac

występuje natomiast to pakietu R-Line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję kolego za odpowiedź. Planuję coś samodzielnie dorobić, bo trochę szkoda żeby tam sól się dostawała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności