Skocz do zawartości
tomek_wifi

reaktywacja klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

to baaaardzo tanio jak na pojemności naszych układów w B3-B4.

ja tam nie wiem ile czynnika wpakowali ale szczelność sprawdzili, klima działa, więc na razie jestem zadowolony. ja zapłaciłem 130, a kumpel w b4 150, w tym samym warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdrożej płaciłem 150 a najtaniej 120....a a podejście do tematu mieli z reguły ...sorry nie mieli go wcale ...nabili, skasowali i jedź pan w ... a najgorsze ze nie mieli przejściówek do starego typu króćców...dobrze ze chociaż jeden z króćców sie do dzisiaj nie zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najgorsze ze nie mieli przejściówek do starego typu króćców

u mnie tez nie mieli i nabijali przez jeden zawór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat, ciepło się robi więc postanowiłem sie wziąć za klime, wymieniłem osuszacz oringi przy nim w przewodach przy grodzi i przy kompresorze, szcelność sprawdzona, co teraz? spuścić olej z sprężarki i nabić r134? freonu ani zamiennika nie idzie nigdzie dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spuścić olej z sprężarki i nabić r134?

Zdziwiłbym się jak by był tam inny czynnik...no chyba ze od ponad 10 lat nikt tej klimy nie nabijał.

Oczywiście jak nie masz pewności co było do tej pory to zlej olej....daj znać jakiej był barwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roczniku widać że masz stary czynnik, który występuje w zamiennikach i dostępny jest w serwisach AGD-przerabiałem temat w tamtym roku.

Możesz wymienić olej na syntetyk i nabić r134 -podobno nie ma problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem osuszacz oringi

oringi jakie założyłeś?? zielone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zielone, nie mogę znaleźć serwisu co mi to nabiją zamiennikiem, a klimatyzacja prawdopodobnie nie chodziła z 10 lat... żeby zlać olej muszę koniecznie wyjąć sprężarke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby zlać olej muszę koniecznie wyjąć sprężarke?

W sumie tak jesli chcesz zlać cały olej,możesz też tanio kupić PAGa na allegro i przepłukać kompresor a nawet wlać ze 100 ml przed nabiciem...dużo roboty nie ma, wymienisz przy okazji oringi na wejściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to te ciśnienia z tabelki trochę małe, dzisiaj podłączałem manometry u siebie i fakt że było zimno na zewnątrz bo ok 16'C, ale ciśnienie nie spadało poniżej 10 bar, tylko że zamarzał parownik i wtedy u mnie kompresor się wyłącza. P.S. W b.duży upał ciśnienie nigdy u mnie nie przekracza 21 bar. i nie spada poniżej 14. Na niskim mam ok 1.8bara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności