Skocz do zawartości
tomek_wifi

reaktywacja klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mistrzowie,

a ja mam takie podchwytliwe pytanie. Mianowicie, w climatronicu klapki nawiewów otwierają takie siłowniki na podciśnienie, sterowane elektrozaworem. Czy to jest ta sama instalacja podciśnienia co w układzie zapłonowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w climatronicu klapki (kierunki nawiewu) są sterowane silniczkami elektrycznymi. Klapka obiegu zamkniętego jest sterowana podciśnieniem. Zbiornik podciśnienie znajduje się w lewym błotniku, od niego idą dwa cienkie przewody w okolicach ściany grodziowej i wchodzą na jej środku do kabiny (zaraz obok przewodów od nagrzewnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, ale nie do końca. Przykładowo centralny nawiew (na twarz) ma jeszcze siłownik pneumatyczny, poza tym z zaworu sterującego wychodzą 4 węzyki, więc gdzieś się muszą kończyć. Ale dzięki za info, jest tak jak podejrzewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzis nabijalem klime, oraz przeprowadziłem test szczelności. Wbity azot na 30min, nie było zadnej utraty cisnienia. Wiec przeszlismy do nabicia, z maszyny poszło 1180g, za to nic nie ściągnęło - układ był pusty, tak jakby ktos nie napelnil go po jakiejs naprawie. Po zakonczeniu procesu nabijania klima odzyskała życie, zaczęło mrozic az miło. Pogoda dziś nie rozpieszcza więc wyłączyłem chłodzenie. Po paru godzinach włączając ma nowo zauważyłem.ze po dluzszym chlodzeniu klima zaczyna słabiej.działać. Przed chwilą odszedłem od.auta, a suytuacja na teraz wygląda tak ze klima.działa tylko z 10sek po załączeniu przycisku. Wygląda.na to ze czynnik gdzies ucieka, choć nie jestem tego pewien. Jutro max pojutrze podjade na maszyne sprawdzic ile zostalo czynnika w ukladzie oraz test lampa uv. Oglądałem przewody, oraz chłodnice klimy, nigdzie golym okiem nie widac tłustych plam. Przewod ktory idzie z kompresora do chlodnicy jest goracy, ten ktory wychodzi z chlodnicy i dalej do kabiny jest zmrozony, ten ktory wraca z kabiny/nagrzewnicy jest lekko chlodny. Dziwi mnie to ze po włączeniu działa przez chwile a pozniej przestaje...Zauwazylem jeszcze jedną dziwną sprawę, wlaczam klime gdy silnik sobie chodzi na wolnych obr., sprzeglo w kompresorze wlacza sie dalej lekko i szybko zwiekszam obroty.tak do 3000tys i.odpuszczam a sprzeglo w tym momencie zatrzymuje się, obroty.spadaja do 800 - kompresor/sprzeglo znowu się załącza - czy to normalne zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem abyś kupił osuszacz i dopiero nabił.

 

Ale cóż kto by tam chciał doinwestować..lepiej zaryzykować...oby było dobrze.

Przerywana praca kompresora to norma, świadczy to o sprawności presostatu jak i rosnącym ciśnieniu w układzie.

Częściej działa cykl przerywany jak jest chłodno, jak jest gorąco włącza się drugi bieg wentylatorów.

A co do tego że nagle zaczął słabiej chłodzić to sądzę że tylko Ci się zdaje ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy lepiej będzie chłodziło niż na postoju, wentylatory nie są aż tak wydajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłem abyś kupił osuszacz i dopiero nabił.

 

Ale cóż kto by tam chciał doinwestować..lepiej zaryzykować...oby było dobrze.

Przerywana praca kompresora to norma, świadczy to o sprawności presostatu jak i rosnącym ciśnieniu w układzie.

Częściej działa cykl przerywany jak jest chłodno, jak jest gorąco włącza się drugi bieg wentylatorów.

A co do tego że nagle zaczął słabiej chłodzić to sądzę że tylko Ci się zdaje ... ;)

 

Zapomnialem napisac, osuszacz wymieniony przed nabiciem.

 

Podczas jazdy chlodzi gorzej... Najlepiej jest chwile po zalaczeniu...

 

 

Nie zdaje mi sie, faktycznie chłodzi mniej niz zaraz po nabiciu. Czy może to byc problem kompresora? Czy jednak ubytek czynnika w ukladzie? Postaram sie dzis po pracy sprawdzic ile faktycznie go tam zostalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podpytam was koledzy wszystko wiedzący:)

Chcem w sobotę wymienić chłodnicę oraz osuszacz w moim paszczurku i pytanie ode mnie:

Które oringi przychodzą na chłodnicy a które na osuszacz? Wyczytałem że są takie ale nie będę wszystkich kupował:

17x1,8 2szt

14x1,8 1szt

10,8x1,82 4szt

7,6x11,16 4szt

Które to będą?

Znalazłem że do chłodnicy 10,8x1,82 oraz 7,6x11,16 a do osuszacza jakie?

Edytowane przez ChiquitaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do osuszacza jakie?

masz wszystko w załączniku

oringi.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem . Napelniłem klimę w pasku b4 1,9 tdi i lipa nie działa , mechanik mi powiedzial ze to przekaznik wentylatora.Wymontował wtyczke i podlaczył po przewodzie na krotko ;sprężarka ruszła:moje pytanie jest takie może mi ktoś podpowie jak wymienić przekażnik wentylatora ponieważ mechanik mi powiedział że jak się ruszy naprawę to często pęka obudowa a ja nie moge nigdzie znaleść przekaznika wentyl o symbolu 357 919 509 A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie kolego qdlik tego mi było trzeba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zabawa z klima ciag dalszy:

 

Moj układ jest w 100% szczelny. Maszyna ściągnęła tyle samo czynnika co wopmopowala. Mam pytanie, jakie macie ciśnienie na na wysokim? U mnie maszyna pokazuje okolo 6b - wydaje mi się to za mało, choć nie Mam do czego się odnieść.... Teraz albo cos przytkane jest, albo kompresor niedomaga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie powinno być w granicach od 15 do 32 bar..., jeśli o to pytasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z klima rozwiazany, okazalo sie ze filtr osusacz byl zapchany, co najlepsze ten filtr zakupilem jako nowy w sklepie fota po radzie od jednego z kolegow z forum, kilka postow wczesniej. Zalozylem z powrotem stary filtr i klima zaczela chlodzic. Niestety cisnienie na wysokim mam nadal w okolicach 6, lecz klima chłodzi wiec poki co zaprzestaje dalszych czynności. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam po ile u was biorą za nabicie klimy od zera? Ja wymieniłem chłodnice i osuszacz już ale wyszło przy okazji że chłodnica wody dziurawa i nie nabijałem bo dzisiaj będę wymieniał. Co do wymiany to bardzo prosta sprawa:) jedynie przy wymianie osuszacza ciężko było. Tak samą wymianę chłodnicy liczę gdzieś na godzinkę pracy nie więcej.i to przy całkowitym rozebraniu przodu. Ja przy okazji ic czyściłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zapytam po ile u was biorą za nabicie klimy od zera?

u mnie np. w granicach 130 - 150 ze sprawdzeniem szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie np. w granicach 130 - 150 ze sprawdzeniem szczelności.

 

to baaaardzo tanio jak na pojemności naszych układów w B3-B4. U mnie takie ceny (zaczynają się) są za bardziej cywilne auta do których wchodzi ~700g czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170 ze szczelnoscia, wymiana osusacza zajęła mi 30 min , robota prosta jak barszcz z tym ze dostęp słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zapytam po ile u was biorą za nabicie klimy od zera?
Ja płaciłem 160 zł

 

 

Wkleję tabelkę ciśnień dotycząca fabrycznej klimy w pasku. Warunki: silnik w temp. roboczej, klima ustawiona na MAX, temp. otoczenia mnie mniejsza niż 15°C

Temp. otoczenia		Ciśnienie (bar)
+ 15 °C 			3.9 
+ 20 °C 			4.7 
+ 25 °C 			5.6 
+ 30 °C 			6.7 
+ 35 °C 			7.8 
+ 40 °C 			9.1 
+ 45 °C 			10.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Jeden jak pytałem to 350zł a u drugiego 150zl:) u mnie nie szło wykręcić przewodów z osuszacza:/ jedna nakrętka straciła gwint ale wymiana nakrętki i zakucie jak za darmo więc spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności