Skocz do zawartości
78zeus

Climatronic B3 instalacja el

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem odnośnie podpięcia Climatronika ,1 foto wtyki wychodzące z komory silnika w środku nie mam do czego podpiąć, 2 foto wtyki wychodzące z wiązki climatronika , czerwony bez wtyczki to wiem że zasilanie panelu sterującego a gdzie go wpiąć to nie wiem , 3 foto wężyki który do czego ?

pozdrawiam

Zdj?cie0084.jpg

Zdj?cie0085.jpg

Zdj?cie0086.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtyki, to nie pomogę, ale w załączniku schemat instalacji climatronica do B3

 

Jeśli chodzi o podciśnienia:

-czarny bez paska - do komory silnika, do podciśnienia

-z białym paskiem - grucha obiegu wewnętrznego

-z zielonym paskiem - grucha nogi/szyba boczne podłączenie

-z żółtym paskiem - grucha nogi/szyba górne podłączenie

-z czerwonym paskiem - grucha kierownicy powietrza środkowej kratki nawiewu

climatronic-manual-eng.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jacek że mój schemat krąży po świecie jak wkładałem climatronica to nic nigdzie nie było ale za 5 dolców gdzieś go zakupiłem i udostępniłem i już go na kilku forach spotkałem :)

 

Darek jedź po kolorach od panelu zaczynając te wtyczki to od obrotów, prędkości, podświetlenia, napięcia po stacyjce ale rozpiski szukaj na schemacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę Jacek że mój schemat krąży po świecie jak wkładałem climatronica to nic nigdzie nie było ale za 5 dolców gdzieś go zakupiłem i udostępniłem i już go na kilku forach spotkałem

 

Krąży krąży :D

Ja teraz szukałem do B4, i też w kilku miejscach znalazłem właśnie ten do B3.

A do B4 ani śladu :D

Dopiero 1robert mi udostępnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek zapodaj jakieś foto skrzynki bez.z tyłu jak dasz rade , Mi tu coś nie gra z podpinką ,swapa robiłem z vra na afna , chyba będzie trzeba pruć kable wtyki się dublują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek zapodaj jakieś foto skrzynki bez.z tyłu jak dasz rade

o ==&gt;TO<== Ci chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie bierzcie za ten schemat 55 zł :D

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to Łukasz to mam ale mam i lepsze po polsku zrobione w exelu, jak wkładałem swojego climatronica to miałem pinologię panelu po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielo82 a mógłbyś udostępnić ten schemat do B4?

I jeszcze trzy pytania.

1. Gdzie dokładnie w B4 jest przekaźnik wyłączający klimę przy dużej prędkości. Bo już wyczytałem, że jest takowy na linii radio-dźwignia zmiany biegów i odłącza on klimę przy ok. 120 km/h. U mnie właśnie tak się dzieje, niestety aby ponownie klima działała muszę wyłączyć stacyjkę. Co ciekawe climatronic nie pokazuje żadnych błędów. Podobno to częsta przypadłości i wystarczy zmostkować ten przekaźnik, ale... nie mogę go coś znaleźć.

2. Jak się dobrać do wentylatora czujnika temperatury wewnętrznej? Bo czasem mam błąd 031c, który oznacza właśnie błąd tego wentylatorka za czujnikiem. Jak zdejmę zaślepkę złącza komputera i czujnika (nad stacyjką) i np. spinaczem rozruszam ten wiatraczek to na chwilę jest spokój, ale po jakimś czasie znowu stoi.

3. W którym miejscu jest sterowanie climatronic-a nawiewu na nogi? Wszystkie nawiewu działają, błędów climatronic nie pokazuje, a nawiew na nogi bardzo słaby i już mocniej wieje na szybę niż na nogi. A jak dam przód i nogi i zamknę przody na kratkach to aż dmuchawa staje, bo ma taki opór powietrza. Nie wiem czy to sterowanie, czy coś się przytkało, ale denerwujące to jest.

Przepraszam, że w temacie o B3, ale climatronic przecież taki sam i jak go ktoś widział wyszarpanego na zewnątrz to pewnie wie więcej niż ja zerkając pod deskę i w schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie to Łukasz to mam ale mam i lepsze po polsku zrobione w exelu, jak wkładałem swojego climatronica to miałem pinologię panelu po polsku.

a mógłbyś to udostępnić Jacku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takowy na linii radio-dźwignia zmiany biegów i odłącza on klimę przy ok. 120 km/h.

to masz coś nie halo bo ja 160 jade i klima działa normalnie a na pewno nic nie było w tym kierunku grzebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie idą przewody z czujnika na rurce czynnika chłodzącego. Są tam 4 przewody jeden idzie do przekaźnika tego czarnego pod maska chyba 53. Lecz pozostałe nie wiem gdzie biegną za pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden przewód to plus po zapłonie. Drugi idzie 3/12 sterownika i przekaźnika obok zbiorniczka wyrównawczego o numerze 98. Trzeci idzie do 3/27 i przekaźnika 107 obok zbiorniczka a czwarty do 3/2 i przekaźnika 106 (pozycja nr 1 w skrzynce bezpieczników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak obejść czujnik ciśnienia na wężu? które kable ze sobą spiąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za 100 punktow wiem.ze sie nie oplaca ale dorwalem klimatronika w dobrej cenie chce sprawdzic czy klapy elektryczne dzialaja powiedzcie mi jak go podlaczyc na krodko zeby sprawdzic co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Posiadam climatronic z passata b3 (91-92) wsadzony do b3 (90), który posiadał klimę manualną i silnik 9a (obecnie ma abf z ibizy).

Problemy to:

1. Nie wiem gdzie podpiąć kostkę niebieską (męska) i żółtą (żeńska) obie są z wiązki kabinowej.

2. Brak podświetlenia panelu ale tylko części gdzie wyświetlają się dane (przyciski podświetlenie mają). Podświetlenie wcześniej było i nagle przepadło (żarówki wymienione).

3. Wyświetlana temp. Na panelu to -23 i z przyjściem zimnych dni zmienia się na coraz niższą. Czujniki pokazują na diagnostyce poprawne wartości.

4. Nie mam prądu na kompresorze. Na krótko cewka się włącza ale klima nie startuje. 

5. Schematy, które posiadam nijak nie pasują to tej wiązki co mam, panel jest zdecydowanie z passata b3 a nie b4. Screenshot_2021_1005_202842.thumb.jpg.b368fd4da3ddbe113c0d8ed6d74c59bb.jpgScreenshot_2021_1005_202814.thumb.jpg.8d1d66c33dd0b0951ac7253c864ab1b0.jpgFB_IMG_1634037352417.thumb.jpg.25eddb0d8948586055ed0d200cb534c8.jpgScreenshot_2021_1005_202746.thumb.jpg.fe57d56d1e39967fe01ebd3cf026f930.jpgScreenshot_2021_1005_155146.thumb.jpg.2649e4dc77b9882b2669f4d0881f06ce.jpg

 

Screenshot_2021_1006_145323.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności