Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie spryskiwaczy reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie pompka,

sprawdz bezpiecznik od strony kierowcy bodajże 35 (nie pamiętam dokładnie)

przy mrozach jest tak, że zamarzają zaślepki od sprysków i przy próbie odpalenia sprysków xenon'ów strzela bezpiecznik,

Ja jak zaczynają się mrozy to wsadzam do auta zapas 8 bezpieczników właśnie od pompki sprysków, przez całą zimę prawie wszystkie wykorzystuje, wczoraj tez spaliłem bo za długo przytrzymałem spryskiwacz na poczatku, tylko ze już nie wymieniałem bo -13 stopni było wiec ewakuowałem się do mieszkania czym prędzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz bezpiecznik od strony kierowcy bodajże 35 (nie pamiętam dokładnie)

przy mrozach jest tak, że zamarzają zaślepki od sprysków i przy próbie odpalenia sprysków xenon'ów strzela bezpiecznik,

Bezpiecznik jest OK. Także to raczej pompka będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik jest OK. Także to raczej pompka będzie.

:rotfl:

No i problem się rozwiązał sam-spryskiwacze znów działają :) Podejrzewam, że płyn zamarzł w samej pompce, przez co nie chciała się uruchomić-a jak wiem w ostatnich dwóch tygodniach to były temperatury rzędu kilkunastu stopni poniżej zera... Dzisiaj u mnie było już cieplej, ledwie -1,5st... Wracając z pracy psiknąłem na szybę i jakież było moje zdziwienie, jak płyn spryskał też reflektory i usłyszałem znów dźwięk pompki :)

Ehhh... Cieszę się z tego powodu, ale pocztą najpewniej już idzie do mnie nowa pompka, którą zamówiłem w ubiegłym tygodniu :rotfl: No nic-będzie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakież było moje zdziwienie, jak płyn spryskał też reflektory i usłyszałem znów dźwięk pompki

 

fajnie że się samo naprawiło, nie będzie trzeba zderzaka zdejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie że się samo naprawiło, nie będzie trzeba zderzaka zdejmować

Fajnie, że znów działa, ale zderzak trzeba będzie niedługo demontować, bo jeśli pamiętasz mam u Ciebie coś zamówionego ;)

Tak na marginesie-znajomy mechanik mówił mi, że podobno można wymienić pompkę z dostepu przez kratkę przeciwmgielnego-ale podejrzewam, że do tego trzeba mieć drobne ręce-kiedyś trzeba byłoby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na marginesie-znajomy mechanik mówił mi, że podobno można wymienić pompkę z dostepu przez kratkę przeciwmgielnego-ale podejrzewam, że do tego trzeba mieć drobne ręce-kiedyś trzeba byłoby to sprawdzić.

 

też słyszałem że tak idzie wymienić pompkę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompkę do spryskiwaczy reflektorów do wymiany, chciałem to odłożyć na urlop na działkę, skoro trzeba zdejmować zderzak, ale skoro mówicie, że idzie wymienić przez kratkę obok halogena, a ja mam bardzo drobne ręce :) to spróbuję, jak tylko zrobi się cieplej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy dla aut zamówionych z Bi-xenonami spryskiwacze były w standardzie (2006r)?

 

Zawsze mi się wydawało, że jest to wymagane przez przepisy prawa (spryskiwacze/wycieraczki), tymczasem u mnie wygląda, jak by spryskiwaczy nie było. Pojemnik na płyn mam duży (chyba 4,5 - 5l)

 

Ewentualnie głupie pytanie - czy spryski reflektorów uruchamia się przez dłuższe przytrzymanie manetki od wycieraczek? Krawcol82 pisał, że co 5 cykli/po przytrzymaniu 0,8s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, czy dla aut zamówionych z Bi-xenonami spryskiwacze były w standardzie (2006r)?

tak

 

 

tymczasem u mnie wygląda, jak by spryskiwaczy nie było

nie masz zaślepek w zderzaku na spryski?

może auto miało stłuczkę i ktoś wymienił zderzak na taki bez sprysków, bo nie ma opcji aby przy bixenonie nie było sprysków

 

 

 

Ewentualnie głupie pytanie - czy spryski reflektorów uruchamia się przez dłuższe przytrzymanie manetki od wycieraczek? Krawcol82 pisał, że co 5 cykli/po przytrzymaniu 0,8s.

uruchamiają się gdy masz światła mijania włączone, za każdym pierwszym uruchomieniem wycieraczek na szybę. A następnie to już w zależności jak masz ustawione w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo biksen ktoś dołożył...

Jaki masz potencjometr przy włączniku świateł?

Pojedynczy czy podwójny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie głupie pytanie - czy spryski reflektorów uruchamia się przez dłuższe przytrzymanie manetki od wycieraczek? Krawcol82 pisał, że co 5 cykli/po przytrzymaniu 0,8s.

Pytanie nie jest głupie.

Bimbasz pisał, że u niego spryski uruchamiają się co 5. cykl. U mnie uruchamiają się po dłuższym przytrzymaniu manetki od spryskiwaczy-czasy można ustawiać poprzez VCDS.

Jak piszą koledzy-sprawdź, czy masz zaślepki w zderzaku i sprawdź potencjometr od regulacji jasności podświetlenia zegarów. Jeśli zaślepki są i potencjometr jest pojedynczy, to sprawdź bezpiecznik (w pierwszym poście masz zaznaczone, gdzie powinien być)-jeśli jest sprawny, to najpewniej jest spalona pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Zaślepki mam w zderzaku. Potencjometr jest pojedynczy (tylko regulacja podświetlenia) - ksenony się same poziomują.

 

Będę musiał sprawdzić ten bezpiecznik nr 35. Jak nie to pompa :(

 

 

I mieliście rację - bezpiecznik nr 35 (30A) spalony. Niestety po wymianie na nowy też się spala. Najprawdopodobniej pompa do wymiany?

Edytowane przez kower
Sprawdzony bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie spamerzy do takich pogawędek jest inny dział

 

Prawda Marcin,........więc posty do lecą śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz, super instrukcja. A pamiętasz ile to wszystko kosztowało ? ;-)

Wiem, że spryski można dostać na Allegro po ok 100-150 zł, pompka 60 zł ale nie mam pojęcia ile reszta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz, super instrukcja. A pamiętasz ile to wszystko kosztowało ?

Wiem, że spryski można dostać na Allegro po ok 100-150 zł, pompka 60 zł ale nie mam pojęcia ile reszta

 

nie liczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbasz i reszta kolegów. Podajcie proszę nr części tego przewodu bo potrzebuję go kupić. Nie wiem jak do tego doszło ale po prostu pękł. Ewentualnie może znacie jego średnicę wewnętrzną?

 

Chodzi o ten zaznaczony strzałką

czescifoto215.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Bimbasz i reszta kolegów. Podajcie proszę nr części tego przewodu bo potrzebuję go kupić. Nie wiem jak do tego doszło ale po prostu pękł. Ewentualnie może znacie jego średnicę wewnętrzną?

 

Czy to moje zdjęcie :)

Rozpowszechnianie powyższej instrukcji, jej części, zdjęć, schematów, bez mojej pisemnej zgody jest zabronione
;)

 

a tutaj nr 1J0 955 751 D

w którym miejscu pękł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tat tat racja zapomniałem napisać źródło: Bimbasz

Sorki

 

---------- Dodano o 19:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:56 ----------

 

A pękł nieco poniżej jak jest strzałka, na środku tego łuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tat tat racja zapomniałem napisać źródło: Bimbasz Sorki

śmieje się tylko :)

 

A pękł nieco poniżej jak jest strzałka, na środku tego łuku

 

to trzeba by zrobić gdzieś połączenie z tym co masz, uciąć i zrobić mufe, ten nr co ci podałem do 10m węża, na 100% tyle nie potrzebujesz

i musiałbyś wymienić cały, a tego też na 100% nie zrobisz :)

 

mam taki wąż mogę Ci wysłać, jak jesteś zainteresowany to na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stąd też moje pytanko w w drugiej części posta - o średnicę wen. - bo myślę że jak bym wstawił tam około 5cm jakiejś rureczki z INOX i zacisnął opaskami też nie było by kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności