Skocz do zawartości
AndrzejZ

Gdzie kupię nowy silnik 2.0TDI BMR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że VW nie ma ochoty partycypować w kosztach naprawy mojego zatartego silnika, a kosztorys naprawy przygotowany przez ASO dobija do 40 tyś zł, szukam firm gdzie mógłbym kupić nowy silnik. Najlepiej z okolic Warszawy. Nie chciałbym ryzykować montowania używanego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejZ poszukaj firmy co zrobi ci kapitalny remont taniej cie to wyjdzie a jezeli nowy jak nie chesz uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejZ, jeżeli chcesz gościa który Ci zrobi kapitalny remont z wawy lub okolic to odezwij się na PW,

mam sprawdzonego który robił mi silnik po miss shifcie i zrobił naprawdę profi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze kupić używany silnik który jest jeszcze w aucie i można sprawdzić jeszcze jego nr vin. Sam szukałem silnika do T5, i po 2 tyg znalazłem we wrocławiu, zajechałem na miejsce obejrzałem wstępnie, zadzwoniłem do serwisu i przebieg się zgadzał. Za silnik ze skrzynią biegów dałem 10tys zł a jego przebieg w chwili zakupu wynosił 103kkm.

Co do remontu silnika, nie radzę bo ciężko jest zachować określone tolerancje pasowań podzespołów:) Po wymianie możesz stary sprzedać na części i część kosztów się zwróci.

 

 

przypomniało mi sie, mam namiary na faceta ze Swarzędza, który handluje częściami z aut potestowych, praktycznie z zerowym przebiegiem. jak naprawiałem Passata to brałem od niego, a ceny ma w miarę rozsądne

Edytowane przez Danny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również polecam dobrą używkę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do swojego używkę, z passka, który miał najechane 48 tysi. Za silnik bez osprzętu + turbo z kolektorem dałem 5300.

Czasami warto się rozejrzeć ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby ktoś szukał to tutaj można sobie kupić nowy silnik http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=10502135

Cena jaką dostałem przez telefon to 14k zł netto. Czyli ciut więcej niż połowa ceny ASO.

A co do używanych silników to raczej podziękuję. Chyba zbyt duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dalej. Trafisz silnik taniej.

Popatrzyłem na ceny, które oferuje ten allegrowicz.

Ramka zmiany biegów (alu szczotkowane) - 312zł. Ja w zeszłym m-cu w ASO VW dałem za nią 133zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywka silnik tzn że musi byc gorszy od nowki..skoro nowy sie zatarł to było cos na rzeczy, samo sie nic nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogoś na allegro który sprzedaje "klamoty" z recyklingu. np z Wrocławia http://allegro.pl/show_user.php?uid=13239596

Z tym akurat rozmawiałem w piątek w kontekście zakupu kilku sterowników. Przybliżona cena za niemal nowy silnik to około 3000 euro. Silniki z przebiegiem od około 10 do 10000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdecydowanie odpuść sobie remont!!!Kiedyś przerabiałem to w innym samochodzie, wsadziłem w to majątek i efekt był opłakany.Silnik robiony był w ASO, wszystkie elementy markowe lub fabryczne, niby najlepszy szlifierz a silnik zaczął stukać i prawie się zatarł po 8 tyś km.Rzeczoznawca, sąd...W końcu kupiłem używany (prakycznie nowy) motor za 1/3 tego co dałem za remont i przejechałem na nim bezawaryjnie ponad 250 tyś. w końcu sprzedałem a gość co go kupił jeżdził nim zadowolony parę lat.Szukaj poprostu zdrowego, nawet niekoniecznie fabrycznie nowego motoru z pisemną gwarancją (conajmniej rozruchową choć dobrze by było zrobić z tysiac, dwa tysiące km i poobserwować czy np. nie bierze oleju, nie ubywa płyn itd.Taki całkiem nowy silnik za pół ceny może być "ciepły"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"ciepły"...

 

Z tym ciepły to ostrożnie !!! bo silnik posiada jakieś tam numery :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak kolega potrzebuję silnika do VW (2,0 tdi 170km BMR) jeśli możecie polecić kogoś sprawdzonego proszę o PW - wyemieniam bo silnik zatarty na panewkach z powodu złego smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ująć nic dodać życzę poprostu wszystkim mechanikom w nowym roku wiecej AndrzejówZ.

 

---------- Dodano o 00:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:27 ----------

 

wyemieniam bo silnik zatarty na panewkach z powodu złego smarowania.

 

A wału korbowego to nie idzie przeszlifować lub wymienić na drugi z panewkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka wymiana silinika, ale w 1.9tdi.

Ile płaciliście mechanikowi za taką usługę? Dawał wam też jakąś gwarancję na usługę?

 

A jeśli to nie tajemnica, możesz powiedzieć dlacego wymieniasz silnik? Pytam, bo mam tę samą jednostkę...

Sorry za OT.

 

Podczas jazdy usłyszałem jakiś trzask, sinik zgasł. Otworzyłem maskę, silnik ulany olejem, plama oleju również pod autem. Dodatkowo mechanik do którego zostało zaholowane auto z trasy na pierwsze oględziny pokazał mi małą część bloku silnika, która od niego odpadła...

Będę wiedział co się dokładnie stało z silnikiem na początku przyszłego tygodnia, mój mechanik wtedy się tym zajmie i dam znać.

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas jazdy usłyszałem jakiś trzask, sinik zgasł. Otworzyłem maskę, silnik ulany olejem, plama oleju również pod autem. Dodatkowo mechanik do którego zostało zaholowane auto z trasy na pierwsze oględziny pokazał mi małą część bloku silnika, która od niego odpadła...

Będę wiedział co się dokładnie stało z silnikiem na początku przyszłego tygodnia, mój mechanik wtedy się tym zajmie i dam znać.

 

 

Pewnie to samo co w BXE http://forum.vw-passat.pl/threads/104106-Wada-fabryczna-BXE :(

Jak będziesz wiedział na 100% to daj info jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie to samo co w BXE http://forum.vw-passat.pl/threads/104106-Wada-fabryczna-BXE :(

Jak będziesz wiedział na 100% to daj info jakieś.

 

Wygląda na to, że to samo. Pękł korbowód i odpadła część silnika i silnik do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności