Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Umyłem w końcu swoje B6.

Dokładne oględziny przy wycieraniu.

Nie ma nic, ruda nie zaatakowała.

Kolor srebrny, więc nie ma mowy o przeoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak taką zasadę,że w zimie,kiedy samochód jest pokryty solą jadę od razu na myjnie ręczną ,lub sam sobie go myję,żeby spłukać sól szczególnie z wszelkich zakamarków.Powiem szczerze,że auto w zimie myję nawet co 2 dni i widzę,że się opłaca

 

No i to jest prawidłowe podejście. Polacy niestety mają tendencję do tego że myją auto 2 razy w roku - raz przed wielkanocą, a drugi przed bożym narodzeniem. A potem się dziwi, że mu auto rdzewieje... I jak to w "Niemczech nie używają soli, tylko super hiper środki i przez to Niemcom nie rdzewieją, a nam tak" - terefere - Niemcy używają takiej samiuśkiej soli jak i my - z tym, że nawet w zimie myją regularnie samochody...

Sól na aucie przyspiesza korozję wielokrotnie - jak jeszcze auto ma parę lat i trochę odprysków na lakierze niezaopatrzonych zaprawką to już w ogóle korozja hula.

Wystarczy odżałować te 5zł i spsikać choćby raz w tygodniu auto na bezdotykówce i nie bać się że "łolaboga zamarznie mi auto" - zapewniam że nie zamarznie. Myję wszystkie auta spokojnie przy -5 na bezdotykowej i nie mam najmniejszych problemów z otwieraniem drzwi, ani z lakierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polacy niestety mają tendencję do tego że myją auto 2 razy w roku - raz przed wielkanocą, a drugi przed bożym narodzeniem. A potem się dziwi, że mu auto rdzewieje...
Aleś pojechał:fajny..a z skąd ty masz takie informacje z GUS..u:fajny.Jak przejdziesz w swoim życiu parę autek i nimi pojeździsz każdym po kilka lat to z pewnością zweryfikuje się trochę twoja wiedza i bez urazy :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aleś pojechał..a z skąd ty masz takie informacje z GUS..u.Jak przejdziesz w swoim życiu parę autek i nimi pojeździsz każdym po kilka lat to z pewnością zweryfikuje się trochę twoja wiedza i bez urazy

 

powiedzmy, że przerobiłem już wiele aut, niejedno sprowadziłem, poza tym jeździ się od ładnego kawałka czasu na zloty, spoty różnych klubów i słucha co ludzie mówią. Niestety faktem jest, że bardzo powszechne jest chwalenie się tym jakie to czyje auto jest brudne, jak długo nieumyte i wcale nie uważanie tego za ujmę ;)

Powiedz, że nie spotkałeś się z powszechnym - "nie myję auta w zimie, bo przecież za chwilę znowu bedzie brudne. Przed zimą się ubrudził i teraz ten brud stanowi barierę dla soli, bo nie przylega ona bezpośrednio do lakieru, tylko siedzi na tym brudzie - więc brud konserwuje" :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty, i się dziwię... że, 98% z Was nie zrobi tego co radzą, a później płaczecie... Uczestniczyłem ostatnio w dość mocno "wojennym" wątku dot. korodowania samochodów w forum Allegro. Dosłownie Mnie zjechali, że... jak to?? Nowego Passata konserwować? Nowego Passata jeszcze raz bezbarwnym z epoxydem psiknąć?? No przecież, nowe wozy to już inna generacja i bitexu tam nie trzeba... Oczywiście że nie, lecz jedynie w głowach samych użytkowników! Połowa ludzi nie wie, albo tródno im sie domysleć, że... im nowszy tym gorsze blachy! A dlaczego?? No przecież, po co produkować super zakonserwowany wóz który przejeździ 30lat jak np. beczka Mercedesa (W123) czy będzie śmigać po 500-800tys.km na taryfie (W124) ?? Po co ?? Przecież, to logiczne, że nawet MERCEDES (niegdyś król blach!) zszedł na psy, i zrobil to celowo!!! Często nowsze C klasy i E klasy mają dosłownie zeżarte progi i nadkola! Mój sąsiad, właściciel lakierni... zakonserwował sobie Opla Vectrę B która kupił w 1999r z salonu! Na podłogę od spodu, za nadkola, za progi poszedł bitex z pistoletu z dodatkiem epoxydu antykorozyjnego! Koszt na dzien dzisiejszy wahał by się w przedziale coś koło 200zł!!!!!

Samochód został oklejony i psiknięty raz jeszcze grubszą warstwą lakieru bezbarwnego dobrej klasy z domieszką epoxydu! Nadkola, wewnętrzne części błotników itp! Vectra ma prawie 12 lat i wygląda jak by wczoraj z salonu wyjechała! 80% Opli z tego rocznika jest zjedzone przez rudą! A jego Vectra? Cała i zdrowa!!! To samo uczynił mój wujaszek, sprowadzając sobie z zachodu Mercedesa C220 z roku 1996. Przejeździł nim na taxi ponad 14lat! Wystarczy wypolerować i jak salonówka!! I wiecie co?? Im nie żal było PSEUDO GWARANCJI z salonów na karoserię, która to niby na 3-5 czy 8lat jest!! Co z tego że masz gwarancję, jak w Polskich warunkach i tak w 99% przypadków łapy umyją nie uwzględniając połowy, zasłaniając się WARUNKAMI ATMOSFERYCZNYMI w Polsce!! Bo mamy sól, Pan nie mył, nie czyścił... PANA WINA!!! Ściema!! W maju planuję zakup max. rocznego Audi lub VW, i ... już wiem, że od ręki na lakiernię pokryć raz jeszcze lakierem! Wali mnie to, że na mierniku wyjdzie o 300% więcej mikronów!! Mam tym jeździć 8 czy 10lat, więc, myślę że warto... Znajdzie się zaraz pewnie 100 przeciwników i ze 100 zwolenników tego co piszę... lecz to też mnie w.... Mówcie co chcecie! Kiedyś w progi lało się towot, i po 30latach progi całe!! Przykłady starych wartburgów,fiatów czy polonezów! Nikt z Towotu się nie śmiał! A dziś??? Negują wypowiedzi tych, którzy na prawdę wiedzą co zrobić by zabezpieczyć autko, a ... po 3,4 latach płaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym co piszesz jest dużo racji...kto zna historie pierwszej E-klasy na podstawie Mercedesa W124 to wie dlaczego po dość krótkim czasie nagle pozmieniali prawie cały samochód-celem ściągnięcia takiego samochodu za jakiś czas na serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w pewnym sensie racje tylko co ci z tego ze lakier czy blachy wytrzymają 15-20 lat jak silnik i inne podzespoły tego nie przetrzymają

W dzisiejszych czasach nie tylko blacha jest gorszej jakości !

Dziś auta są przewidziane na kilka a nie na kilkanascie czy kilkadziesiąt lat jak to bylo kiedyś a potem na złom i do salonu po nowe biznes sie kreci

zresztą nie tylko auta bo tak jest ze wszystkim telewizory , pralki itp

ciekawe ktora plazma czy lcd wytrzyma 20 lat? co najwyzej 5 i to wszystko

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. Jeśli masz np. nowego Passata, posiedzisz nad nim tydzionek .... to wierz mi, korozja budę weźmie dopiero po10,12 latach! Wystarczy tylko doglądać i dbać! Zwłaszcza zimą! Mini Ci 6,7 czy 8 lat... i czy będziesz sprzedawał 6 latka?? Nie.. Łatwiej jest naprawić uszkodzenia mechaniczne niż walczyć z korozją! Padnie Ci silnik, to wygrasz na aukcji inny i dalej smigasz, bo... nie będzie Ci szkoda wydac te 1000-1500 na motor! Inaczej ma się sprawa, gdy weźmiesz takiego powiedzmy 8latka na warsztat a on progów i podłogi nie będzie juz miał! Wtedy tylko złom! Właśnie połowa samochodów u Nas tak kończy! Często nie przez to , że nie chcą jeździć, lecz przez to że nie ma do czego spawać! Kolejna rzecz.. to taka, że ... nim bedziemy wymieniać auta co 3,4lata jak większość europejczyków minie w PL jeszcze jeden wiek! patrząc na to co robią Nasz władze itp. Wczoraj czytałem w gazecie, jak to nowy Prezydent Wrocławia zamówił sobie 10dni po wyborach!!! autko z silnikiem minimum 260 koni, z napędem na 4 kółka i z lodówką pod łokietnikiem! No nie szlak Cię trafi?? 10dni po wyborach a On sobie funduje wózek za 400-600tys.zł (Wybrał S-Klasę) a Ja co pół roku na szrot biegam po amortyzatory bo po tych dziurach już się jeździć nie da!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ci bronił zostać prezydentem?:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak to wygląda. Mamy gdzieś to co robią władze przez Nas samych wybrane. Nie dziwi Cię to? Że , człowieczek bierze z Twojej kasy sobie na brykę pół miliona??

Prezydentem Azrael to Ja nie chcę i nie chciałem być... Nie potrafię aż tak kraść! i nie nadawał bym sie za Chiny na takie stanowisko, no ... chyba że, to tylko kwestia przyzwyczajenia czy przeszkolenia , he he.. Temat był o konserwacji, więc.. zakończmy OT

(PS. kupili jeszcze 6 innych 160konnych 3.0 V6 dla urzędników!, łącznie z PREZESOWSKIM poszło sie jeb... 1,78mln.zł) a co tam... nie? Biorąc pod uwagę to, że np. opieka w Mławie przeznacza 500zł na zasiłki dla biednych rodzin, można by było zamiast 7 samochodów... dać na święta 3560 rodzinom zasiłek! Wisz co to jest 3560 rodzin?? A no tak, średnio około 14240 osób na wioskach!! tym czasem Prezydent będzie śmigał na Wakacje autem za naszą kasę... I wszyscy żyli długooo i szczęśliwie..... I nie chodzi mi o to że, kupił samochód!! Nie mogła być to SKODA OCTAVIA z full wypasem za 98000zł???? Czy Mazda 6 za 87000??? Musiał to byc Mercedes S-600 z silnikiem V12 , 6.0 ???? za prawie milion zł???

Przecież nawet prezydent Niemiec takim nie śmiga!! I teraz za nasze PODATKOWE będzie płacił OC/AC i tankował... Moim zdaniem to pod mur i kula w łeb za takie co...

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy gdzieś to co robią władze przez Nas samych wybrane.

dlatego,od dłuższego czasu nie biorę udziału w żadnym przedstawieniu tego typu.Ale rzeczywiście zboczyliśmy z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nie było nigdzie bite ale w Aso była wymieniana szyba czołowa w tym roku tak wydrapali klej ze narobili samych zadziorów i zle przykleili szybe bo ciekła i teraz jak szybe wyjołem to za głowe sie złapałem jak w ASO mogą takie jaja robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje nie było nigdzie bite ale w Aso była wymieniana szyba czołowa w tym roku tak wydrapali klej ze narobili samych zadziorów i zle przykleili szybe bo ciekła i teraz jak szybe wyjołem to za głowe sie złapałem jak w ASO mogą takie jaja robic

Kolego jeśli nie minol rok to weź Passka i wepchnij im w D..e za partactwo!!!

ja na swoją usterkę jak raz zgłosiłem to mi wciskali kit że tak ma być.heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam, czy to jest temat o gnijących B6-tkach czy o tym jak to Polacy nie dbają o auta i myją je raz na dwa lata(dziwię się, że panują jeszcze takie stereotypy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robmaz

Tez mam pierwsze oznaki korozji na lakierze. Na drzwiach przednich kilka plackow (srednica ok 5-7mm) ktore trzyma zewnetrzna powloka, a ktore wyraznie odznaczaja sie od reszty powierzchni, jak sie temu blizej przyjrzec. Na razie tego nie ruszam. Widac takie czasy, ze chwalone niegdys marki probuja ciagnac na opini z przeszlosci, a obecnie cisna kiche jak reszta, zeby nie utonac z kosztami. Poza tym czesci zamienne to istotny element w funkcjonowaniu firm. Wiec nie odkrywam Ameryki stwierdzeniem ze produkcja dlugowiecznych aut jest kompletnie nieoplacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyregukuj klape albo zdejmij tą piekną listwe ochronna ze zderzaka, o ile ja masz. ja miałem to samo. Listwe zdjąłem, zaprawki porobilem i jest cacy.

 

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

 

Witajcie,

Mój Passat ma przejechane 2.000 km i minął miesiąc odkąd wyjechał z salonu a już przeciera się lakier na styku tylnej klapy ze zderzakiem. W przyszłym tygodniu jadę do ASO to zgłosić...

wyregukuj klape albo zdejmij tą piekną listwe ochronna ze zderzaka, o ile ja masz. ja miałem to samo. Listwe zdjąłem, zaprawki porobilem i jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie ruszaj tylko twardo wal do ASO, małem to samo, zobaczyłem to u siebie po pierwszym miesiącu, pojechałem do ASO, Panowie starali się mi udowodnić że to moja wina, bo w coś uderzyłem, ale na ich nieszczęście auto dziewica i nie miało żadnego uszkodzenia. Pan od gwarancji porobił zdjęcia, wysłał zapytanie do importera i po dwóch tygodniach zawoziłem zoma do lakierowania. U mnie to był dopiero początek lawiny reklamacji, poczytał tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89914&highlight=esp i bądż twardy. to już nie te VW co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem paska lekko bitego w przedni błotnik ale z tego co sie okazało to klapa tylna juz była wymieniana robił mi go znajomy który pracuje na codzien w serwisie VW i jego słowa zacytuje b6 to jeszcze jakoss obleci do 2008 ale póznie to tragedia łącznie z b7 rą rózne szczeliny listwy sie nie składają przy dzwiach są nize lub wyzej lub bardziej wysuniete lub bardziej wcieniete szyby sa róznie wklejane z jednej strony mają mniej kleju z drugiej bardziej odchodzą a serwis na to ze miesci sie to w granicach normy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaprawki porobilem i jest cacy.
Cacy to by było gdybyś zaprawki robił na moim 20-letnim B3 a tak to jest k***......., nie cacy. Na Reni z 2004 roku nawet śladu rudej na lakierze nie ma, jeździ dzień w dzień przez cały rok a w Turcji była robiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my jeszcze narzekamy co nowsze to gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności