Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie ma się co oszukiwać, albo bać:zeco

 

opowieści o bezawaryjności VW i o jakości można sobie między bajki włożyć, VW zszedł na PSY:dolamam z jakością i materiałami.

ja tam żałuje że nie kupiłem sobie jakiegoś koreańca,a nie to badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w firmie jeździ kilka passatów (2006rok). Niektóre mają rdzę wokół lampek oświetlenia tablicy na tylnej klapie, inne mają rdzę pod listwami na drzwiach LP i LT (podobnie jak u kolegi Angelius). Co ciekawe nie ma reguły, albo drzwi i lampki, albo jedno, albo drugie. Klapa o zderzak ociera prawie w każdym passacie. Auta wszystkie z salonu polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o jakich lampkach tablicy mówisz? bo chyba nie w B6,przecież tam tablica i lampki oświetlenia są zainstalowane w zderzaku,który wykonany jest z tworzywa sztucznego.Jak to ma niby rdzewieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz504

passat B6 to nie tylko sedan jest również kombi, które o ile się nie mylę ma klapę wykonaną z blachy

 

---------- Post added at 18:10 ---------- Previous post was at 18:07 ----------

 

opowieści o bezawaryjności VW i o jakości można sobie między bajki włożyć, VW zszedł na PSY z jakością i materiałami.

tak jak prawie wszystkie auta, cóż wszystko robi się na sztukę.

 

ciekawe jak tam będzie w waszych autach z panią rudą, gdy B6 będą w wieku B5-tek, jak narazie w moim jest rdza przy lamkach tablicy na tylnej klapie, bąble na prawym błotniku oraz małe bąbelki(2mm średnicy) poniżej listw drzwiowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak B6 będą w wieku B5 to zginą śmiercią naturalną, ruda zaraza je wchłonie, aż strach sie bać co będzie póżniej z jeszcze nowszymi samochodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam w rodzinie 2 letnią mazdę 6, krawędzie tylnych drzwi ,oraz krawędzie tylnych błotników zżera rdza.Dodam ,ze mazda prosto z salonu kupiona 2 lata temu.Myslę,że dużo daje mycie podwozia po zimie,dokładne wypłukanie soli z nadkoli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np pojawił się pęcherzyk na klapie tylnej nad listwą chromowaną normalnie porażka jak teraz robią te blachy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic sie nie dziaje z blachami, nic nie rdzewieje, nic nie widac, pasek 2006

 

a do tych ktorzy maja problem z rdza

nie orientuje sie dokladnie, ale vw maja chyba gwarancje na blachy ???

poza tym co sie dziwicie, to w koncu samochod dla ludu, wykonany tak a nie inaczej. Era golfow 2 czy mercedesow beczek skonczyla sie dawno. Teraz samochody produkuje sie tak aby wytrzymal 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie orientuje sie dokladnie, ale vw maja chyba gwarancje na blachy ???

3 lata na perforacje blacharską i blacha 8 lat na korozje elementu od wewnątrz.

Odebralem Passka i zdziwiłem sie ostro bo grubość lakieru jest tylko 5 mikromów więcej niż poprzednio a kolor idealnie dobrany. Ogólnie jestem zadowolony:) Chwilke rozmawiałem z doradcą VW i procent napraw lakierniczych w Passkach b6 w porównaniu do innych modeli VW jast bardzo mały( wyłaczając tylną klape kombi bo to częsta bolączka)

Koledzy nie jest tak zle widziałem jak to kolega Waldeksz26 wyżej napisał "ja tam żałuje że nie kupiłem sobie jakiegoś koreańca,a nie to badziewie " Auto nowe 5 miesięczne a do lakieru klapa tył(standart odkleja sie ocynk) maska przednia(wada jak wcześniej) błotniki przednie lewy i prawy(usterka jak wcześniej) i dach!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i co taka osoba ma powiedzieć??????

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przypadek RUDEJ w nowym aucie, ale był to Seat Cordoba - od początku spartolona robota w fabryce, źle wymalowane czy co.

Mam już drugiego Passka, jestem ich drugim właścicielem, nigdy nie miałem problemów z rudą - zero OZNAK! No fakt, poprzedni jak i obecny sa bezwypadkowe - tzn. w tamtym jedyne co to gość nie wyhamował i rozwalił mi zderzak, ale najbardziej ucierpał hokej, ale przeciez zderzak nie jest z blachy. Raz dostałem z kamienia w klape w 3BG, no ale zaprawka i po bólu. Na razie bez niespodzianek, więc kolega ktory założył ten wątek to chyba pomylił Passki z Mondełkami Mk2/3 :D a LUPO porównał z Fordem KA i okolicami wlewu paliwa.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez biszkopt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest rok 2005, rdza jest tylko w jednym miejscu, Troche wydech oraz śrubki na których on wisi. Reszta nie tknieta. Przedtem miałem B5 rok 98. Auto 12 letnie, rdza od spodu tylko troszke na elementacj łączących wydech i troszke na tylnim lewym nadkolu od kamieni. Reszta nie tknieta. Czasem robię interesy z moim dobrym znajomym mechanikiem i mam przyjemnosć oglądać jakieś Peugoty renaulty czasami fiaty czy też Fordy i alfa romeo. Auta 3, 4 letnie a są tak zgnite że to porażka. Całą blacharka od spodu. A o 10 letnich juz nie mówię. Żeby przegląd przeszły to wycinają dziurawy fragment podwozia, wspawuja nowy, szpachlują i farbą malują. Na własne oczy widziałem w Mazda 323 z 2000 roku. W passatach tak się robi ale po wypadku żeby ukryć miejsce spawania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja swojego dokładnie sprawdziłem , nawet felerną tylną klapę i żadnej rudy czy pęcherzy u siebie nie znalazłem :) , jedynym miejscem gdzie wyskoczyła ruda to wydech . Miałem również pare odprysków od kamyków na masce , ale zaprawką skutecznie je usunąłem .

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto miało jakąkolwiek naprawę blacharsko lakierniczą lub właściciel o auto nie dbał to zawsze rdza pójdzie! Ja mam auto nieszczególnie dbane, ale garażowane i nic sie nie dzieje, może też dochodzić kwestia egzemplarza konkretnego. Chociaż podstawa to to, czy było "robione".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Własnie zostałem posiadaczem passata b6 2006 rok niby w wypasionej wersji od 3 tygodni a juz mnie doswiadczył na pare groszy padłą mi poma paliwa w zbiorniku i zjechałęm z niedzielnej wycieczki na laweci- ale wracaja do tematu rdzy myjac go aby cieszył oko swym wygladem O ZGROZO ZNALAZŁEM PARchY OBOK LAMKKI OSWIETLENIOWEJ TABLICY REJESTRACYJNE -SZOK NORMALNIE SZOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest parch pod lampką od oswietlenia tablicy może ktoś jest zainteresowany kupnem mojego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tu za dużo się pojawia tych "gnijących" passatów,szczególnie od nowo zarejestrowanych użytkowników.Wydaje mi się,że ci użytkownicy mają gnijące,ale swoje wynalazki,a na forum się wpisują,żeby siać zamęt...Szczególnie dziwny wydaje się post,że "kupiłem passata 3 tyg. temu" i nagle się dziwię jak go umyłem -rdza,chcę go sprzedać...Jak świeżo kupujesz auto to go dokładnie nie oglądasz? wydajesz 40-50 tyś,a potem dopiero sprawdzasz jego stan lakieru?

Takie naiwne bzdury pasują do fanów japana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie naiwne bzdury pasują do fanów japana
Możesz pisać, że to bzdury, a ja Ciebie moge zaprosić jak zejdzie partia kilkadziesiąt B6 od użytkownika i sam sobie zobaczysz te wynalazki-oczywiście mam świadomość w których miejscach dane auto było malowane itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zejdzie partia kilkadziesiąt B6 od użytkownika

co to znaczy? weź no naświetl bo nie bardzo rozumiem ;)

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie, która trudni sie wynajmem długoterminowym pojazdów, więc duże partie tego samego modelu są na porządku dziennym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło, to pewne macie nie tylko VW ale i inne marki

jak to się ma do innych "nowych"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności