Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak jest niestety... Nie na darmo mówią, że karoseria jest najdroższym elementem samochodu. I nie tylko w kwestii kosztów zakupu, ale właśnie naprawy i walki z tym.

Tylko fabrycznie nowy oryginalny element jest gwarancją tego, że rdza Ci się ponownie nie pojawi (przynajmniej jakiś czas... :-D)

Gwarancji niestety nie masz mi wymienili maskę na nową (nabita data produkcji 2010 ) minął rok i co na masce od spodu korozja jeszcze większa niż była . Serwis przecierał oczy ze zdziwienia i teraz najciekawsze - " no mamy wątpliwości czy reklamacja zostanie uznana bo nie płacił Pan w pełni za naprawę a okres gwarancji się skończył rok temu " ciśnienie mi się podniosło myślałem że gościa tam na miejscu zalakieruję ;-) .Pan widząc moją reakcje zaraz dodał ,że nie on jest stroną i musimy poczekać co odpowie Firma srulczyk - naszczęście maskę wymienili ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wada lakiernicza w postaci purchla na przednich drzwiach moze zostac usunieta na koszt ASO? Samochod nie byl malowany co prawda jest juz po gwarancji ale czy jest szansa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na perforację jest 12 lat, więc jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwarancja na perforację jest 12 lat, więc jest na gwarancji.
No na pewno.Pojedź do ASO to się przekonasz co jest na gwarancji a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonilem do ASO facet powiedzial ze trzeba przyjechac pomierza grubosc lakieru, jesli samochod nie byl malowany i byl regularnie serwisowany wysylaja wynik ekspertyzy do producenta aby na jego koszt wykonac naprawe. Z tego co mi przekazal w 99% takie naprawy wykonywane sa bezplatnie. Jade w poniedzialek zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi po zimie na tylnej klapie na załamaniu blachy pękłą farba na długośi 5 mm i pojawiła się ruda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wada lakiernicza w postaci purchla na przednich drzwiach moze zostac usunieta na koszt ASO? Samochod nie byl malowany co prawda jest juz po gwarancji ale czy jest szansa?

 

Purchel to nie perforacja blachy - a gwarancja jest właśnie na perforację. Poza tym gwarancja jest na elementy NIERUCHOME (dach, progi itp.). Ale spróbuj z nimi powalczyć. Myślę, że jest duża szansa pod warunkiem, że robiłeś w ASO przeglądy blacharsko-lakiernicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwarancja na perforację jest 12 lat, więc jest na gwarancji.

 

Gwarancja na powłokę lakierniczą jest na 3 lata, natomiast 11 lat (może 12 - nie pamiętam dokładnie) na tak zwaną perforację od wewnątrz do zewnątrz - cokolwiek to znaczy.... a znaczy to wg serwisu, że samochód musi zacząć rdzewieć od środka i przejść na zewnątrz= dziura.... wg interpretacji 3 ASO z którymi maiłem styczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwarancja na powłokę lakierniczą jest na 3 lata, natomiast 11 lat (może 12 - nie pamiętam dokładnie) na tak zwaną perforację od wewnątrz do zewnątrz - cokolwiek to znaczy.... a znaczy to wg serwisu, że samochód musi zacząć rdzewieć od środka i przejść na zewnątrz= dziura.... wg interpretacji 3 ASO z którymi maiłem styczność

 

Przeciez jesli jest purchel to tylko kwestia czasu az zmieni sie to w perforacje, skoro na perforacje jest gwarancja to po co maja czekac i wymieniac cale drzwi skoro mozna tylko zabezpieczyc i przemalowac juz teraz, tak czy inaczej bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez jesli jest purchel to tylko kwestia czasu az zmieni sie to w perforacje, skoro na perforacje jest gwarancja to po co maja czekac i wymieniac cale drzwi skoro mozna tylko zabezpieczyc i przemalowac juz teraz, tak czy inaczej bede probowal.

 

No tak , ja to przechodziłem , purcha na przednich drzwiach , auto jak w opisie-po gwarancji, ASO zbadało miernikiem , przyjeło zgłoszenie , nawet powiedzieli że to częsta wada wysłali do Poznania i po kilku dniach lipa.Auto nie serwisowane od 2 lat w ASO i to jest główną przyczyną bo serwis by to wychwycił wcześniej. Odwołanie do Poznania i podobna odpowiedź , zastanawiam się na pisaniem bezpośrdnio do Niemców. Purcha jest wokół listwy ozdobnej drzwi. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak , ja to przechodziłem , purcha na przednich drzwiach , auto jak w opisie-po gwarancji, ASO zbadało miernikiem , przyjeło zgłoszenie , nawet powiedzieli że to częsta wada wysłali do Poznania i po kilku dniach lipa.Auto nie serwisowane od 2 lat w ASO i to jest główną przyczyną bo serwis by to wychwycił wcześniej. Odwołanie do Poznania i podobna odpowiedź , zastanawiam się na pisaniem bezpośrdnio do Niemców. Purcha jest wokół listwy ozdobnej drzwi. Zobaczymy.

 

Moje jest serwisowane w ASO i tez nie wychwycili sam to zauwazylem, ciekawe jak podejda to tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, i co z tego że pomalują, skoro złoto i tak wyjdzie, jak nie po 3 miesiącach to po pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie to zmienia element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjdzie Ci na dachu to co ? dach wymienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyjdzie Ci na dachu to co ? dach wymienia ?

 

Wyszlo na drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkuję B6 rocznik XII/2006 i potwierdzam, że korozja pojawia się. W moim na klapie bagażnika wokół lamp. Małego tego, gdy zdjąłem tapicerkę to ...... Korozja na krawędzi z szybą, itd. Sprawdzcie !!! Kolejny element to korozja wokół mocowania relingów. Zaznczam , że auto nie było bite. Zgłosiłem reklamację do serwisu - hmmmmmm - i nic. To jest mój czwarty Passat i musze stwierdzić, że podczas ich eksploatacji nie zauważyłem korozji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony potwierdzić obiegową opinię że Passaty B6 rdzewieją. Mój jest z 2005 roku, może to skutek pierwszych wyprodukowanych sztuk ale rdza jest. U mnie zaatakowała miejsca przy tylnych klamkach, z obu stron, miejsca przy listwie i oczywiście klapa bagażnika. Standardowo miejsce przy lampkach i także cała klapa jest w maleńkich punkcikach rdzy.

Ogólnie jestem zaskoczony tak kiepskim wykonaniem powłoki lakierniczej. Auto nie było uderzony w miejscach występowanie korozji:jasne

Wcześniej miałem B5 z 2000 roku i miałem tylko jedno miejsce z ogniskiem rdzy.

VW powinien lakierować takie auta w ramach gestu handlowego :devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zauważyłem rdzę. Tylna klapa w okolicy lampek oświetlenia rejestracji oraz nad lampami. Do tego klamki obu lewych drzwi. Ciężko coś z tym zrobić bez malowania całego elementu. Myślałem, że sprzedając moje poprzednie 13 letnie autko pozbyłem się (przynajmniej czasowo) tego problemu jednak jak widać byłem w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie również zauważyłem rdzę. Tylna klapa w okolicy lampek oświetlenia rejestracji oraz nad lampami. Do tego klamki obu lewych drzwi. Ciężko coś z tym zrobić bez malowania całego elementu. Myślałem, że sprzedając moje poprzednie 13 letnie autko pozbyłem się (przynajmniej czasowo) tego problemu jednak jak widać byłem w błędzie.

 

U mnie to samo... Trzeba sie przesiasc, mysle nad Audi A5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Passaty B6 rdzewieją, tzw purchle występują nagminnie. A jak ktoś twierdzi że ich nie ma to znaczy że poprostu ich nie widzi:) W mojej okolicy znam kilku właścicieli B6 i każdy potwierdza, że pojawiły się wykwity rudej. To jest jakaś masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności