Skocz do zawartości
adams

Rozerwało czujnik od klimy - co jest przyczyną?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to może trochę głupie, ale robiłem niedawno Scenica, i tam także biło bezpiecznik od wentylatorów ale niezależnie czy załączało się klimę, czy po prostu wentylator sie załączał z powodu wysokiej temperatury wody -okazało się że POMIĘDZY chłodnicami w miejscu gdzie wentylator "ciągnie" powietrze był plaster syfu, i wentylator nie mógł zaciągać powietrza, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Może to jest problemem. Ew. zwarcie masz na przewodzie który jest podłączony do czujnika cofania, jest tam stały plus i może gdzieś dotyka do obudowy skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syfu brak!

 

nie wiem od czego jest uzaleznione ze wywala mi ten bezpiecznik, jak cofam to nic się z nim nie dzieje, muszę jeszcze soprawdzić jak reaguje tempomat na ten nieszczęsny bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amperomierz i zobacz ile żre wentylator, pewnie się już zaciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię trochę...

 

teraz napiszę co nie działało przez ten nieszczęsny spalony bezpiecznik:

-wentylatory

-dodatkowa pompka obiegu cieczy

-tempomat

-światła cofania

-podgrzewanie siedzeń

 

teraz napiszę co wymieniłem:

-sterownik wentylatorów

-wentylatory

-dodatkową pompkę obiegu cieczy

-bezpieczniki w sporej ilości :hyhy:

 

a teraz napiszę co prawdopodobnie było przyczyna palenie bezpiecznika:

- przetarty i zmiażdżony kabel (od podgrzewania i regulacji) pod siedzeniem kierowcy który w nieszczęśliwy sposób podlazł pod przednie mocowanie fotela i tam po rozerwaniu izolacji masował sobie do karoserii

 

dostrzegłem to dzisiaj przy demontarzu foteli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności