Skocz do zawartości
Gość dario1111

Filtr przeciwpyłkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze metoda ultradźwiękowa. Czy jest lepsza od ozonowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego to odgrzybianie lepiej zrobić sposobem ozonowania niż metodą piankową. Ozonowanie jest bardziej skuteczne.

 

Ok , na miejscu odgrzybianie pianka i ozonowaniem kosztuje tyle samo po 50pln nie w ASO. Wiec nie ma sensu robic tego i tego tak ? Wystarczy samo ozonowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie ma sensu robic tego i tego tak ? Wystarczy samo ozonowanie ?
Zgadza się Darku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zgadza się Darku.

 

A powiedz mi jeszcze czy ozonowanie , samemu mozna zrobic ?

Pewnie nie bo trzeba miec do tego jakis sprzet , nie sam preparat ?

Sory za pytanie ale z clima mam doczynienia pierwszy raz , wczesniejsze auta byly bez.

Jeszcze bys opisal jak to ci robili (krok po kroku) oczywiscie jesli widziales, bym wiedzial jak beda mi robic czy dobrze robia .

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ozonowania potrzebna jest specjalna maszyna:)

maszynka ta pobiera tlen i wytwarza Ozon.

w przyszłym tygodniu zakupie filtr pyłkowy i zrobie sobie Ozonowanie bo akurat mam taką możliwość nieograniczonego korzystania z tej maszynki( dopuki się nie popsuje-hehehehehe)

Jesli jest ktoś chętny z Warszawy lub okolic na ozonowanie to Piszcie na PW. dogadamy szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
bo akurat mam taką możliwość nieograniczonego korzystania z tej maszynki( dopuki się nie popsuje-hehehehehe)

 

Jesli masz dostep do tego to pewnie umiesz to robic ?

A opisz jak to sie robi prawidlowo, jakies przewody gdzies sie wprowadza do ukladu ? Krok po kroku.

Jak cenowo taki zabieg by u ciebie wychodzil ? Podaj na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz Auto. ustawiasz obieg zamknięty. nawiew ustawiasz dowolnie(ja w swoim ustawiam na nogi i szybę) moc dmuchawy tak na 50%(można więcej) maszynę stawiam na przedniej szybie.rurkę wieszam na lusterku przewód puszczam przez szparę w szybie,urządzenie włączam na ok 1godz. maszyna sama wytwarza ozon i tłoczy go przed rurkę do wnętrza auta po skończeniu otwieram wszystkie dzwi i wietrze auto tak ok 30min(według producenta wystarczy 15min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Odpalasz Auto. ustawiasz obieg zamknięty. nawiew ustawiasz dowolnie(ja w swoim ustawiam na nogi i szybę) moc dmuchawy tak na 50%(można więcej) maszynę stawiam na przedniej szybie.rurkę wieszam na lusterku przewód puszczam przez szparę w szybie,urządzenie włączam na ok 1godz. maszyna sama wytwarza ozon i tłoczy go przed rurkę do wnętrza auta po skończeniu otwieram wszystkie dzwi i wietrze auto tak ok 30min(według producenta wystarczy 15min)

 

 

To obieg zamkniety wiec bedzie na econ nie na auto ?

Czyli przewodow maszyny nie wsadza sie w miejsce filtra pylkowego ani w kanaly tylko swobodnie zwisa w srodku auta ?

A filtr wyjmujesz czy nie ?

I clime na jaka temp. ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To obieg zamkniety wiec bedzie na econ nie na auto ?
Obieg zamknięty to guzik z symbolem zawiniętej strzałki...

 

t0003650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak wiem, chcialem sie dowiedziec w jakim trybie bedzie clima. To znaczy czy ma sie swiecic econ czy auto . Bo tak mi sie wydaje ze po wlaczeniu nawiewu na nogi,siebie,do gory lub zamkniety i podkreceniu dmuchawy na srodek , przelaczy sie na econ.

 

Czy tak jest nie wiem , a jak powinno byc ?

 

Juz wiem nie bedzie sie swiecic ani econ ani auto , tylko to co wybrane z tych 4 przyciskow . Ale bez podkrecania dmuchawy .

 

STA66184 - Kopia.jpg

 

Czy przewod maszyny wsadza sie w miejsce filtra lub kanalow ?

Filtr podczas ozonowania ma byc wyjety ?

Jakie temp. trzeba ustawic na obydwie strony , w tych malych wyswietlaczach ?

 

STA66184 - Kopia (2).jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przewod maszyny wsadza sie w miejsce filtra lub kanalow ?

Filtr podczas ozonowania ma byc wyjety ?

Jakie temp. trzeba ustawic na obydwie strony , w tych malych wyswietlaczach ?

wypadało by dać nowy filtr podczas odgrzybiania(filtr ja miałem na swoim miejscu)

jak masz obiek zamknięty to pobiera ci powietrze z wnętrza auta więc nie trzeba wkładać nigdzie rurki. wnętrze auta wypełnia się ozonem. co do temperatury to ustawia sie jak najniższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypadało by dać nowy filtr podczas odgrzybiania(filtr ja miałem na swoim miejscu)

Czyli jak dobrze zrozumiałem przed rozpoczęciem ozonowania wkładamy nowy filtr i lecimy z koksem...I jeszcze jedno silnik ma pracować czy starczy na zapłonie wykonać tą czynność???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Po co masz się z tym bawić. Jedź najlepiej do serwisu i ono to zrobią profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego. Po co masz się z tym bawić. Jedź najlepiej do serwisu i ono to zrobią profesjonalnie

 

Nieliczni chca wiedziec jak ta usluga jest wykonywana , by mozna bylo powiedziec ze ktos wykonal ja profesjonalnie . I tak tego sie nie wykona bez maszyny , ale warto wiedziec czy jakis tam fachman robi to prawidlowo. Moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź najlepiej do serwisu i ono to zrobią profesjonalnie.

z tym profesjonalizmem to bym nie przesadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie wsadzilem filtr odpowiednio (tak jak byl poprzedni) ale dla pewnosci zapytam z ktorej ma byc skos filtra , z prawej czy z lewej ?

 

1.Tak powinien byc wsadzony ?

STA67222.JPG

 

2.Czy tak ?

STA67374.JPG

 

Dzieki za odpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja pierwsza jest prawidłowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok. dzieki.

Tak bylo ,tak mam i tak myslalem ze powinno byc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Tak powinien byc wsadzony ?
2.Czy tak ?

Na każdym filtrze kabinowym/przeciwpyłkowym są strzałki, które ukazują prawidłowy kierunek (airflow-przepływ powietrza)... Filtr wsadzamy tak, że grot strzałki jest skierowany do wnętrza kabiny (czyli przepływ/kierunek z silnika do wnętrza auta).

Pozdrawiam.

 

audia4b5wymianafiltraka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności