Skocz do zawartości
Gość dario1111

Filtr przeciwpyłkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat jadę na zwykłym filtrze i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od lat jadę na zwykłym filtrze i już.

a jakiej firmy a widzisz roznice miedzy weglowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski filtron. Różnicy nie widzę żadnej,a jestem alergikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtron robi dobre filtry i polecam. Ale niestety nie trzymają równego poziomu zawsze, więc nie korzystam z ich filtrów, ale znajomi sobie chwalą, że "nie widzą różnicy". Filtr węglowy to mniej zapachów w aucie i wszelkiego zła w postaci bakterii i wirusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam Filtrona węglowego, wcześniej miałem (Mann jak dobrze pamiętam). Również nie widzę różnicy pomiędzy nimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr nie jest aż tak zaawansowaną technologicznie konstrukcją żeby różnica pomiędzy takimi producentami jak Filtron czy Mann była wyraźnie zauważalna

 

Chyba, że kupi się g*** typu "Hart" co nigdzie i nijak nie pasuje lub rozpada się w dłoniach, niezależnie jaką część się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest z węglem tylko "wunglem":P JEdyna różnia którą widać to waga, firmowe są cięższe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr nie jest aż tak zaawansowaną technologicznie konstrukcją żeby różnica pomiędzy takimi producentami jak Filtron czy Mann była wyraźnie zauważalna

 

Filtron trzyma jakość dość dobrze ale filtry są bardzo skomplikowane.

W niemczech już są , w Polsce będą w przyszłym roku :)

 

http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZTAT-24-7/FreciousPlus---ochrona-przed-alergenami-bakteriami-i-plesnia,3693.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś sposób wymiany tego filtra aby nie przełamać tej zewnętrznej ramki? aby go włożyć konieczne jest wygięcie filtra ale te ramki nie przeżywają tego, bardzo brzydko się zgina tak że po wyjęciu to nawet wyprostować ciężko a musisz takiego przegiętego wsadzić i już bo inaczej nie wchodzi, wymieniam już ten filtr po raz n-ty i przełamał mi się zarówno Filtron, Knecht, Man a dzisiaj to samo z filtrem Bosch. O co tu może chodzić? tylko ja mam taki problem czy może w każdym sedanie ten problem występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem j u z tez kilka razy i nigdy mi się nie zlamal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 maja wymieniałem filtr kabinowy na Mann węglowy - przejechałem 6 tyś km. Teraz zbliża się zima i boje się parowania szyb ranem.

Czy powinienem wymienić filtr kabinowy teraz: szyby jeszcze nie parują, jeśli tak to czy na węglowy czy zwykły Mann?

Ostatnim razem wymieniałem po 10 miesiącach zwykłego filtrona i był zawilgocony - stąd moje rozterki co do częstotliwosci wymiany. Ale wiem też, że węglowy więcej oporu stawia i może zwykly na zimę pod katem parowania lepszy?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wymieniam na wiosne na Knehta weglowego i mam spokoj przez rok (a przeloty ok 30tys rocznie w tej chwili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosennym serwisie klimy takie cudo dałem do montażu http://allegro.pl/filtr-kabinowy-weglowy-golf-v-passat-b6-touran-i6419958761.html.

Cena jak na chińczyka a jakość wykonania no no no nie odbiega od filtrona czy boscha. Ładnie zmontowany i solidnie, dobre materiały.

Do tego jest w sztywnej ramce z tworzywa która nie pęka przy wyginaniu. Przy wkładaniu tylko najpierw trzeba od kierowcy ten prosty bok wycelować a później ten ścięty dopiero wsunąć.

Filtr powietrza tej firmy sprawdził się a ten leżał od zeszłego roku. Jakoś nie było okazji i już nie starczyło czasu podjechać na serwis klimy po zakupie.

Wcześniej po postoju dłuższym miałem zaraz po włączeniu klimy taki nieprzyjemny zapach. Nic uciążliwego ale było czuć nieświeżością.

Teraz to też czuć ale takim zapachem sterylnego powietrza do tego suchego. Parownik był czysty więc to w obudowie i kanałach gromadził się taki zapach z już zakurzonego i wilgotnego filtra W sumie serwis klimy  z pełnym nabiciem, tym filtrem i pianką z nanosrebrem z moje auto https://autochemia.pl/product-pol-5292-Moje-Auto-Nano-silver-preparat-do-czyszczenia-klimatyzacji-200ml.html ok 300 wyszło.

Kilka dni po serwisie jak już prawie i tak praktycznie neutralny zapach z pianki i filtra zelżał 2 godziny się pokręciłem po rolniczych miejscowościach w poszukiwaniu uciążliwych zapachów by przetestować skuteczność tego węglowego filtra z ryżu i znalazłem.

Niestety a może stety jechałem z psem i po wyczuciu dziwnego zapaszku otworzyłem okno by przewiało :D I masz dopiero był sajgon, jakieś kiszonki czy inne gnijące na stercie materiały biologiczne ruszone z hałdy.... Fujjjj ten filtr prawie nic nie wpuścił, różnica jest kolosalna pomiędzy filtrem węglowym a jago brakiem-powietrze wprost z okna.

Nawet taki tani chińczyk a robi ogrom pracy dbając o zmysł powonienia i nasze płuca. Jadąc za kopcącym ciężarowym dieslem jeszcze czuć spaliny ale to nie filtr chemiczny z masek gazowych. Do tego w powietrzu przy zjazdach i zwolnieniach na drodze tony drobin z tarczy i klocków co pewnie płucom obojętne nie jest.

Dbajcie o drogi oddechowe bo z tym nie ma żartów.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności