Skocz do zawartości
Gość erciak

Jak zdjąć hak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erciak

wstyd, ale się stało. kupiłem paska z miesiące temu, w mrozy kolega porosił by go rozciągnąć, załozyłem hak(mam taki wpinany. Przybujałem przy kumplu jak zkładałem. Problem się zaczął gdy chciałem go zdjąć. Przekręcam pokrętło a tu nic, sprawdzam kluczyk, jest na kłódce otwartej. Może jakiś schemat macie?? chyba podstawówka eksternistycznie to zbyt słabe wykształcenie by wsiadać do takiej maszyny

VW b5 1.9 tdi 110 KM, 1997r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stoisz z tyłu samochodu frontem do klapy.. po lewej masz gałke po prawej kluczyk.. gałke musisz odciagnać w strone koła... a potem przekrecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka.... A ja mam kluczyk w gałce :-)

 

Wkładam klucz

przekręcam / nie pamiętam w która ale w inną niż jest na początku ;-) /

Przekręcam do przodu i odciagam gałkę... hak powinien wypaść....

 

Ja założyłem, użyłem do pomocy i na wszeli wypadek zostawiłem. Wielu kierowców lubi się przytulać zimą do zderzaków... :wink:

NZa jakiś czas pojadę na wiosenne mycie podwozia i wtedy go zdejmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no fakt faktem ;) ja tez mam w gałce :D ale mi sie wydaje ze najpierw pociagnac w strone koła a potem przekrecić :)

 

[ Dodano: Sro Lut 01, 2006 12:16 am ]

a jeszcze jedno czy nie wiecie czy da sie sama zatyczke kupic ? Ta co wsadza sie zamiast haka ?? Wjezczalem tylem pod gorke kolo bloku jak zwykle i było w cholere śniegu i mi musiała wypaść bo za jakis czas zobaczyłem ze lezy połamana na śniegu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż Google wpisz "haki westfalia" i dzwoń... :grin:

 

Jak zabiorę go do domu to tez się przyjrzę jak to się zatyka bo nie wyglada to na super wytrzymałe ustrojstwo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem to jest ciekawie zrobione :) Wytrzymałe jest raczej bo tam sa takie 3 kule.. jak sie dba o to zeby zawsze był dobrze zapiety to napewno wytrzyma lata :) U mnie kilka razy wytrzymał 1,2 tony :) na przyczepce jednoosiowej ;) I pasat tez wytrzymał :) Jak woziłem rozne takie tam woreczki przed zima :) ale powiem szczerze 1,8 cieko to wytrzymywał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpięciem oryginalnego haka Votex. Wkładam kluczyk (znaleziony w folii w bakażniku ;)), przekręcam na otwartą kłódkę, odciągam gałkę i nic! Gałka nie da się przekręcić. Ktoś wie jak to zdjąć? Hak oryginalny, na folii naklejka z logo VW i numerem 3B0 092 770 PB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odświeżam dość stary temat, ale nie chciałem, zakładać następnego z tym samym tematem.

Otóż chciałem zdemontować swój hak, bo wygląda na zdejmowany, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś mnie oświecić? Na pewno będę musiał spryskać wszystko od spodu WD40 bo jest tam dość rudo. Ale co dalej? Wrzucam fotki poglądowe:

 

Prawa strona:

WP_20140519_012.jpg

 

Lewa strona:

WP_20140519_019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należałoby włożyć kluczyk, a Twój zamek nie wygląda tak, jakby chciał współpracować z kluczykiem.

Jakby się coś zmieniło w kwestii współpracy, to wkładasz kluczyk, przekręcasz na otwartą kłódkę, i następnie przekręcasz pokrętło i bodajże ciągniesz je (albo odwrotnie - najpierw odciągnąć pokrętło od haka, a później przekręcać, nie pamiętam dokładnie, dawno nie użytkowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw należałoby włożyć kluczyk

A z której strony ten kluczyk? Bo nie widzę tam dziury gdzi jakikolwiek kluczyk mógłbym wsadzić. Mozesz mnie jakoś nakierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczyłem na obrazu ale tak jak kolega wyżej pisał nie bardzo pewnie to będzie chciało współpracować WP_20140519_012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja odświeżę temat z pytaniem...

 

Kupiłem dziś hak Westfalia bo mój został uszkodzony jak mi ktoś wjechał w tył. Pytanie moje jest takie kluczyk jest na pozycji otwartej kłódki, nie mogę go przekręcić w jedną, ani drugą stronę tzn. na zamkniętą kłódkę, ale mogę go wyjąć. Nie mogę też odciągnąć i przekręcić pokrętła, aby odpiąć hak od belki? co mogę z tym zrobić, aby to wszystko działało jak należy?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, to i ja odświeżę temat z pytaniem...

 

Kupiłem dziś hak Westfalia bo mój został uszkodzony jak mi ktoś wjechał w tył. Pytanie moje jest takie kluczyk jest na pozycji otwartej kłódki, nie mogę go przekręcić w jedną, ani drugą stronę tzn. na zamkniętą kłódkę, ale mogę go wyjąć. Nie mogę też odciągnąć i przekręcić pokrętła, aby odpiąć hak od belki? co mogę z tym zrobić, aby to wszystko działało jak należy?

 

Udało się:D hak od passka ale trochę inny jak mój przy aucie.

Sprzedający źle włożył kluczyk, a po włożeniu tak jak powinien być było to nie w osi i myślałem że tak jest źle (nawet na filmiku który znalazłem na YT jest że kapsel kluczyka pokrywa się z obudową zamka że wszystko jest w osi). Po włożeniu kluczyka tak jak powinno być też nie chciał się przekręcić, ale w lewo prawo i go rozbujałem do skutku (dobrze że się nie ukręcił)

A tu filmik jak by ktoś potrzebował:

 

tu jest pokazane jak czerwony kapsel kluczyka jest równo z obudową wkładki.

 

a tu jak u mnie kapsel jest przesunięty według osi wkładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności