Skocz do zawartości
marecek

Serwer FTP na fotki z VI zlotu (NOWY!)

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, uruchamiamy FTP.

 

SirKula podjął się w tym roku zorganizować porządną galerię oferującą możliwość ściągania paczek plików.

 

W tym celu prosimy najpierw o wrzucenie fotek na forumowego ftpa.

 

Adres serwera ftp: wrzutnik.net, port 21 (czyli standardowy FTP)

login: 6zlot

hasło: P@ssw0rd

 

w środku jest folder "tutaj wrzucamy foty". Zakładacie tam folderek z nazwą swojego nicka lub wrzucacie wszystko jak leci (wtedy foty będą anonimowo publikowane w galerii).

 

W razie jakichś problemów proszę o pisanie w tym temacie.

 

Jak już zaczniecie wrzucać, to podam statystyki ile tych fotek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe FAQ jak wrzucić najszybciej fotki na serwer :

 

1. Wchodzimy na stronę : http://totalcmd.pl/download/app/new/Total_Commander_7.56a i ściągamy. Postępujemy zgodnie z zaleceniami instalatora.

2. Odpalamy program. I otwieramy w pasku narzędzi :

a40f8f9071234680med.png

3. Otwiera się okno wybieramy, nowe połączenie :

ec4b60c88ceccd75.png

4. W kolejnym oknie :

aaf7a211a351623a.png

Wpisujemy w odpowiednia miejsca tak jak na obrazu wyżej. Nazwa sesji w tym przypadku nazywa się passat. Oczywiście można ja zmienić. Hasło to P@ssw0rd

5. Jeśli wszystko poszło ok przechodzimy do dalszego kroku. Zaznaczamy nazwę sesji i wybieramy połącz.

8a5b9925188c5bbf.png

WAŻNE !!! w tym momencie firewall jaki mamy zainstalowany u siebie na komputerze może poinformować o próbuje nawiązania połączenia z siecią. Oczywiście zezwalamy :)

6. Zostanie nawiązane połączenie z ftp :)

4e6e37df4fe4f73emed.png

1. Szukamy na dysku katalogu ze zdjęciami ze zlotu. Zaznaczamy folder

2. Wybieramy kopiuj

3. W oknie wpisujemy swój nick z forum

4. Program zaczął przesyłać zdjęcia na serwer. W zależności jaką mamy prędkość wysyłania na swoim łączu możemy w tym czasie zjeść kanapkę, wypić piwo itp :)

 

W razie pytań służę pomocą na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak już Marek przykablował ;) podjąłem się zmontowania zbiorczej galerii zdjęć w tym roku.

 

Kilka uwag odnośnie zdjęć:

1. Wrzucajcie niekompresowane zdjęcia, to znaczy w najlepszej jakości jaką macie (rozdzielczość 800x600 raczej kiepsko się prezentuje, a wierzę, że Wasze aparaty oferują dużo większe możliwości)

2. Tak jak Marek pisał wrzucajcie zdjęcia do katalogu z nazwą Waszego nicka, wtedy będę mógł przypisać Copyright w opisie zdjęcia

3. Jak skończycie wrzucać swoje zdjęcia, to dajcie znać w tym temacie, będę wiedział że mogę je pociągnąć do siebie

4. Bardzo zalecane jest, aby w plikach ze zdjęciami pozostała oryginalna data utworzenia (taką jaką nadał aparat), zdjęcia w galerii będę sortował chronologicznie właśnie według tej daty

5. Zdjęcia przed udostępnieniem oczywiście przejdą drobną selekcję pod względem jakości i zawartości (usunę zdjęcia na których nic nie widać, duplikujące się, przedstawiają tyłek Gajdusa, itp.)

6. Cenzury żadnej nie będzie (no chyba że ktoś mi dostarczy kopię wniosku rozwodowego od żony :D), rozpatrzenie usunięcia zdjęcia z galerii odbywa się w normalnym trybie urzędowym, to znaczy podanie z uzasadnieniem i dwoma znaczkami skarbowymi wysłane pocztą, listem poleconym, bądź złożone osobiście w kancelarii parafialnej ojca wielebnego Prezia

7. Zdjęcia są i pozostaną tylko i wyłącznie do naszej wewnętrznej dyspozycji (choć dostępne będą do oglądania dla wszystkich), jakiekolwiek ich wykorzystywanie publiczne, w materiałach prasowych, telewizji, internecie, itp. bez zgody autora oraz osób znajdujących się na zdjęciu jest kategorycznie zakazane

 

To tyle i czekam na foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.8M    6zlot/tutaj_wrzucamy_foty/czarny 110
177M    6zlot/tutaj_wrzucamy_foty/wodzu
122M    6zlot/tutaj_wrzucamy_foty/traksio
40M     6zlot/tutaj_wrzucamy_foty/Stuku

 

 

coś słabo panowie... 3 osoby coś dorzuciły jak na razie...

czarny - coś chyba nie poszło tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

ja mam zmontowany film 2 GB :P ale chcecie tylko fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SirKula ;D Owszem mój aparat potrafi nieco więcej, jednakże wszystkie fotki obrabiam i publikuje w tej jakości :) znaczy się 800x600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wrzucajcie niekompresowane zdjęcia, to znaczy w najlepszej jakości jaką macie (rozdzielczość 800x600 raczej kiepsko się prezentuje, a wierzę, że Wasze aparaty oferują dużo większe możliwości)

 

Jesteś pewien, że mamy wrzucać zdjęcia o rozmiarze ~5MB? Co na to pojemność dysku i transfer? Jak da radę to mogę wrzucać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien, że mamy wrzucać zdjęcia o rozmiarze ~5MB? Co na to pojemność dysku i transfer? Jak da radę to mogę wrzucać

powiedzmy, że limitów tam nie ma...

 

---------- Post added at 07:10 ---------- Previous post was at 07:10 ----------

 

ja mam zmontowany film 2 GB ale chcecie tylko fotki

zmontowany 2GB? eee... tzn. 1080px?

dawaj! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SirKula ;D Owszem mój aparat potrafi nieco więcej, jednakże wszystkie fotki obrabiam i publikuje w tej jakości znaczy się 800x600

Jak mówiłem, w najlepszej jaką macie, jeżeli nie ma już lepszej niż 800x600, to niech będzie 800x600 ;)

Jesteś pewien, że mamy wrzucać zdjęcia o rozmiarze ~5MB? Co na to pojemność dysku i transfer? Jak da radę to mogę wrzucać

Spoko, dysków Ci pod dostatkiem jak Marek wyżej powiedział, bardziej się boję o miejsce na dysku u mnie w domu ;).

ja mam zmontowany film 2 GB ale chcecie tylko fotki

Publikowałeś już go gdzieś na jakimś jutubje albo innym vimeo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka razy próbowałem przez program podany przez stuku i mnie wywalało. Pieprzony iPlus nie daje rady na mojej wiosce. Jak znajdę czas będę wszystko wrzucał ręcznie jak się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kilka razy próbowałem przez program podany przez stuku i mnie wywalało. Pieprzony iPlus nie daje rady na mojej wiosce. Jak znajdę czas będę wszystko wrzucał ręcznie jak się da.

Nie tylko ty,ja mam neostradę i też nie mogę się połączyć przez Total Commandera:niekumam.Wywala mi takie coś :

2011-07-19_175909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie przez WinSCP może... co prawda jest to program przeznaczony głównie do SFTP, ale na zwykłe FTP też można wrzucać i przynajmniej nie zrywa mi połączenia tak jak Total Commander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbujcie przez WinSCP może... co prawda jest to program przeznaczony głównie do SFTP, ale na zwykłe FTP też można wrzucać i przynajmniej nie zrywa mi połączenia tak jak Total Commander.
A jepał to pies nie potrafię tymi nowymi zabawkami się bawić. Ani bezpośrednie łacze nie otwiera mi wrzutnika, ani total comander ani WinSCP. Być może nie potrafię. męczę się cały ranek i ..uj, nic mi nie otwiera, błędy w połączeniu. Może to wina zbyt wolnego łącza a może mojej niewiedzy. Będzie bez moich fotek. Tak wygląda wrzucanie przez WinSCP

 

bfi1311139539a.jpg

 

A tak wygląda przez Totalcomandera

 

arx1311139540i.jpg

 

Wrzutnik bezpośrednie otwieranie na hasło się nie otwiera ale na stare hasło się otwiera (wrzuciłem zrzuty powyższe). Czyżby przeszkadzało zapisane stare hasło w komputerze??

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

marecek zaczynam upload, sir kula vimeo i youtube przy 2 GB danych i długości 47 minut wymiękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany... co ja Wam powiem - J@ceq, hasło złe podajesz cały czas...

 

P@ssw0rd - to 0 na końcu to cyfra zero, a nie "Oooo"

 

Mamy już 2.0GB, w tym 1.1 G filmu by Resi.

 

kto da więcej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J@ceq, hasło złe podajesz cały czas...
hahahahaha :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ułatwienie ... Zamiast bawić się w przepisywanie loginu i hasła lepiej zastosować prostą metodę typu kopiuj/wklej.

 

J@cek :roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hasło złe podajesz cały czas...
Ja nie podaję hasła tylko kopiuję z twojego pierwszego postu. Chyba że ty tak napisałeś
hahahahaha
Co się śmiejesz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gdzieś spacja jest... napisz to z palca i sprawdź. Tam nie ma magii żadnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się śmiejesz.....
bo Wy śmieszni :D

 

Ja nie podaję hasła tylko kopiuję z twojego pierwszego postu. Chyba że ty tak napisałeś

myślę że ten problem może rozwiązać już tylko mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności