Skocz do zawartości
itor

Wypada zaplon na 3 cylindrze - beznyna

Rekomendowane odpowiedzi

wypada zaplon na 3 cylindrze podczas pracy na benzynie, przelaczam na gaz nie wypada, co jest grane, w sobote wyjezdzam na wczasy nie chce zadnej niespodzianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniałeś cewki miejscami, aby wykluczyć jej uszkodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko ktory to 3 cylinser u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ktory to 3 cylinser u mnie?
drugi od strony kabiny(grodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, który 3 to 3 ;) licząc zawsze od rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,miałem podobny objaw u siebie okazało się że padnięty miałem wtrysk , po wymianie jak ręką odjął . Krótkie wytłumaczenie , jeśli uszkodzony był by układ zapłonowy to na LPG miał byś pomnożone niedomagania x2 , piszesz że wszystko jest ok jeśli jeździsz na gazie , natomiast jeśli dzieje się to na benzynie to jedyna różnica jaka ma na to wpływ to układ wtryskowy. Jeśli się mylę poprawcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

kolejność cewek zapłonowych liczysz od rozrządu czyli od grilla, chłodnicy. Ściągasz osłonę silnika - 3 plastikowe wkręty - przekręcasz lekko w lewo lub w prawo (nie ma znaczenia) do momentu aż odskoczą. Twoim oczom ukazały się cewki wraz z przewodami wysokiego napięcia. Odepnij przewody od 2 i 3 cewki - odłóż je tak aby nie pomylić. Zamień cewki 2 i 3 miejscami a przewody podepnij tak samo jak były - jedyna różnica to cewki zamienione miejscami a nie kable !

 

Jeśli missfire wyskoczy teraz na cylindrze 2 - zdycha cewka.

Jeśli missfire nadal będzie na 3 - cewki są dobre i trzeba szukać dalej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zapłon wypada tylko na benzynie to nie ruszałbym układu zapłonowego. Miałem kiedyś podobny problem w poprzednim samochodzie. Na gazie chodził dobrze, na benzynie wypadał zapłon. Podmieniałem miejscami wtryski i było to samo, doszedłem do wniosku, że to instalacja LPG jest winna. Odłączyłem całą instalację LPG od samochodu i podłączyłem tylko na benzynę, tak jakby LPG nie było w samocodzie. Przyczyną był uszkodzony emulator wtryskiwaczy benzynowych, miałem instalację II generacji, Twoja jest raczej inna ale może nakierowałem Cię gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągasz osłonę silnika - 3 plastikowe wkręty - przekręcasz lekko w lewo lub w prawo (nie ma znaczenia) do momentu aż odskoczą. Twoim oczom ukazały się cewki wraz z przewodami wysokiego napięcia.

Dla jasności to silniczek ALT ma cewki na wierzchu, nie ma pełnej osłony, a tylko taką, która zasłania wtryski ;)

Także żadnych przewodów wysokiego napięcia tam nie ujrzysz puki nie wyjmiesz cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał kolega Alexx uklad zaplonowy zostaw w spokoju, zerknij czy nie masz bledow wtryskiwaczy... Moze wyskakiwac jak masz LPG lecz wiekszosc instalatorow twierdzi ze przy nowych instalkach ten problem nie wysstepuje . To jest jedyna rzecz jaka jest rozna w calym procesie pracy silnika miedzy LPG a benzyna ... Teraz tak jeszcze pomyslalem ale to raczej malo realne ze jakies jaja robi sonda lambda ,na LPG jest symulowana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,czy moglbym sie podpiac sie pod temat,gdyz dzis rano mialem problem z odpaleniem passata b6 w benzynie,zaczelo pyrkac jak by nie mial sily,zapalila sie kontrolka od silnika ale jak sie rozgrzal to normalnie chodzil, podpinalem pod komputer i wyskoczyl blad "wypadl zaplon na 4 cylindrze" koles zresetowal i powiedzial ze to nic powaznego,ze to od mrozu?! Czy mowil prawde? czy moze sie cos dziac wiecej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Pytasz o b6 w dziale b5. Mamy nieco inne silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio bo w dziale b6 nie moglem znalezc takie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio wlasnie kurcze nie moge???i sie mecze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności